LAJMI I FUNDIT:

Dejan Pantiq

29 Artikuj

Edhe dy muaj arrest shtëpiak për ish-policin serb, Dejan Pantiq

Edhe dy muaj arrest shtëpiak për ish-policin serb, Dejan Pantiq

Drejtësi
Haxhiu i PDK-së: Pantiqi në arrest shtëpiak për vepër terroriste, pjesëtari i FSK-së në burg

Haxhiu i PDK-së: Pantiqi në arrest shtëpiak për vepër terroriste, pjesëtari i FSK-së në burg

Kosovë
I vazhdohet edhe për dy muaj arresti shtëpiak Dejan Pantiqit

I vazhdohet edhe për dy muaj arresti shtëpiak Dejan Pantiqit

Drejtësi
EULEX-i mirëpret uljen e tensioneve në pjesën veriore të Kosovës, thotë se po monitoron rastin e Pantiqit

EULEX-i mirëpret uljen e tensioneve në pjesën veriore të Kosovës, thotë se po monitoron rastin e Pantiqit

Kosovë
Digjen dy kamionë në veri që ishin vendosur si barrikada

Digjen dy kamionë në veri që ishin vendosur si barrikada

Kosovë
Pas ndryshimit të masës ndaj Pantiqit, Shala: Prokuroria ka rënë nën presionin e ndërkombëtarëve

Pas ndryshimit të masës ndaj Pantiqit, Shala: Prokuroria ka rënë nën presionin e ndërkombëtarëve

Drejtësi
Në Prishtinë grafite ndaj gjyqtarit dhe prokurorit në rastin e ish-policit Pantiq

Në Prishtinë grafite ndaj gjyqtarit dhe prokurorit në rastin e ish-policit Pantiq

Kosovë
Këshilli Prokurorial kërkon nga Kurti dhe vartësit e tij të mos ndërhyjnë në punën e Prokurorit të Shtetit

Këshilli Prokurorial kërkon nga Kurti dhe vartësit e tij të mos ndërhyjnë në punën e Prokurorit të Shtetit

Kosovë
Krasniqi: Kurti të sqarojë nëse kishte marrëveshje të fshehtë për lirimin e Pantiqit nga paraburgimi

Krasniqi: Kurti të sqarojë nëse kishte marrëveshje të fshehtë për lirimin e Pantiqit nga paraburgimi

Politikë
Prokuroria: Dejan Pantiqi u dërgua në arrest shtëpiak për shkak të aspektit human, i njëjti kishte probleme shëndetësore

Prokuroria: Dejan Pantiqi u dërgua në arrest shtëpiak për shkak të aspektit human, i njëjti kishte probleme shëndetësore

Kosovë
Nga paraburgimi në arrest shtëpiak për Pantiqin, zyrtarët evropianë kërkojnë heqjen e menjëhershme të barrikadave

Nga paraburgimi në arrest shtëpiak për Pantiqin, zyrtarët evropianë kërkojnë heqjen e menjëhershme të barrikadave

Kosovë
Deklarata e Kurtit për ndërrimin e masës ndaj Pantiqit, reagon KGJK: Gjyqtarët duhet të jenë të pavarur, tendencat për ndërhyrje të papranueshme

Deklarata e Kurtit për ndërrimin e masës ndaj Pantiqit, reagon KGJK: Gjyqtarët duhet të jenë të pavarur, tendencat për ndërhyrje të papranueshme

Drejtësi
Lirimi në arrest shtëpiak i Pantiqit, ministrja Haxhiu: Akti më i rëndë që mund t’i bëhej vendit

Lirimi në arrest shtëpiak i Pantiqit, ministrja Haxhiu: Akti më i rëndë që mund t’i bëhej vendit

Drejtësi
Vetëvendosje e quan akt tradhtie zëvendësimin e paraburgimit me arrest shtëpiak për Pantiqin

Vetëvendosje e quan akt tradhtie zëvendësimin e paraburgimit me arrest shtëpiak për Pantiqin

Kosovë
Lirimi i Pantiqit në arrest shtëpiak, Abazi: Dështim i gjithë zinxhirit institucional

Lirimi i Pantiqit në arrest shtëpiak, Abazi: Dështim i gjithë zinxhirit institucional

Kosovë
Kurti për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj Pantiqit: Jam kureshtar të di se kush është prokurori që e bëri kërkesën dhe cili gjyqtar e aprovoi

Kurti për ndryshimin e masës së sigurisë ndaj Pantiqit: Jam kureshtar të di se kush është prokurori që e bëri kërkesën dhe cili gjyqtar e aprovoi

Kosovë
Ish-polici Dejan Pantiq, nga paraburgimi dërgohet në arrest shtëpiak

Ish-polici Dejan Pantiq, nga paraburgimi dërgohet në arrest shtëpiak

Kosovë
EULEX-i për të dytën herë i orfron ekzaminim mjekësor ish-policit serb të arrestuar, Dejan Pantiq

EULEX-i për të dytën herë i orfron ekzaminim mjekësor ish-policit serb të arrestuar, Dejan Pantiq

Kosovë
KFOR-i tregon pse refuzoi kërkesën për transferimin e Pantiqit me helikopter

KFOR-i tregon pse refuzoi kërkesën për transferimin e Pantiqit me helikopter

Kosovë
Avokati i Popullit bisedon me Pantiqin: Nuk pati asnjë ankesë sa i përket trajtimit nga Policia e Kosovës

Avokati i Popullit bisedon me Pantiqin: Nuk pati asnjë ankesë sa i përket trajtimit nga Policia e Kosovës

Kosovë
EULEX-i ende po shqyrton mundësinë për të ndihmuar në transferimin e Pantiqit

EULEX-i ende po shqyrton mundësinë për të ndihmuar në transferimin e Pantiqit

Donjeta Zeqiraj
Sveçla: Do të kujdesemi që secili kriminel, përfshirë edhe Radoiçiqin, të sillet para drejtësisë

Sveçla: Do të kujdesemi që secili kriminel, përfshirë edhe Radoiçiqin, të sillet para drejtësisë

Kosovë
Vazhdojnë shpërthimet e shok-bombave në Mitrovicën e Veriut

Vazhdojnë shpërthimet e shok-bombave në Mitrovicën e Veriut

Kosovë
Luftëtari serb i dënuar në Donbas, në barrikadat në veri të Kosovës

Luftëtari serb i dënuar në Donbas, në barrikadat në veri të Kosovës

Kosovë