LAJMI I FUNDIT:

Davos

55 Artikuj

Korporata LIKA Holding AG pritet të ndërtojë hotelin prestigjoz Summit Davos

Korporata LIKA Holding AG pritet të ndërtojë hotelin prestigjoz Summit Davos

Biznes
Eurozona pritet që të shmangë recesionin ekonomik gjatë këtij viti

Eurozona pritet që të shmangë recesionin ekonomik gjatë këtij viti

Botë
Berisha: Rama nuk e din se çfarë është karma, mbrojti Vuçiqin në Davos

Berisha: Rama nuk e din se çfarë është karma, mbrojti Vuçiqin në Davos

Shqipëri
‘Karma is a b…’ – Edi Rama në konferencën e DAVOS-it kritikon standardet e dyfishta të integrimit në BE

‘Karma is a b…’ – Edi Rama në konferencën e DAVOS-it kritikon standardet e dyfishta të integrimit në BE

Shqipëri
Davosi, aty ku takohen të pasurit dhe të fuqishmit: Disa gjëra që ndoshta nuk i keni ditur për qytetin ‘më të lartë’ të Evropës

Davosi, aty ku takohen të pasurit dhe të fuqishmit: Disa gjëra që ndoshta nuk i keni ditur për qytetin ‘më të lartë’ të Evropës

Nga Bota
Njerëzit në mbarë botën u besojnë bizneseve shumë më tepër sesa institucioneve

Njerëzit në mbarë botën u besojnë bizneseve shumë më tepër sesa institucioneve

Botë
Rama nga Davosi mburret me suksesin e shqiptarëve: Nuk është vetëm kombëtarja, por edhe ushtria zvicerane

Rama nga Davosi mburret me suksesin e shqiptarëve: Nuk është vetëm kombëtarja, por edhe ushtria zvicerane

Shqipëri
Hoti, Kurtit: Thirrjet për investitorë dhe paralajmërimet për konflikt nuk shkojnë bashkë

Hoti, Kurtit: Thirrjet për investitorë dhe paralajmërimet për konflikt nuk shkojnë bashkë

Biznes
FMN: Fragmentimi i tregtisë mund t’i kushtojë deri në 7 për qind të ekonomisë botërore

FMN: Fragmentimi i tregtisë mund t’i kushtojë deri në 7 për qind të ekonomisë botërore

Botë
Kurti dhe ministri arab i Investimeve bisedojnë për tranzicionin e energjisë së gjelbër dhe turizmin

Kurti dhe ministri arab i Investimeve bisedojnë për tranzicionin e energjisë së gjelbër dhe turizmin

Biznes
Bild: Bashkë me elitën globale, Davos mbledh edhe eskorta, rritje e kërkesës për shërbime seksuale

Bild: Bashkë me elitën globale, Davos mbledh edhe eskorta, rritje e kërkesës për shërbime seksuale

Ekonomi
Forumi Ekonomik Botëror në Davos fillon takimet 5-ditore në kohën e krizave të mëdha

Forumi Ekonomik Botëror në Davos fillon takimet 5-ditore në kohën e krizave të mëdha

Botë
Kancelari gjerman porosit Rusinë: Nuk do të diktoni kushtet për arritjen e paqes në Ukrainë

Kancelari gjerman porosit Rusinë: Nuk do të diktoni kushtet për arritjen e paqes në Ukrainë

Evropa
​Kurti takoi drejtues të ndërmarrjeve në Zvicër

​Kurti takoi drejtues të ndërmarrjeve në Zvicër

Biznes
Kurti me Abazoviqin në Davos flasin për projektet e përbashkëta infrastrukturore që lidhin Kosovën dhe Malin e Zi

Kurti me Abazoviqin në Davos flasin për projektet e përbashkëta infrastrukturore që lidhin Kosovën dhe Malin e Zi

Kosovë
Kissinger thotë se Ukraina “duhet t’i lëshojë territor Rusisë” për t’i dhënë fund luftës

Kissinger thotë se Ukraina “duhet t’i lëshojë territor Rusisë” për t’i dhënë fund luftës

Nga Bota
Zelensky i gatshëm të flasë vetëm me Putinin – dhe vetëm nëse ka një çështje në tryezë

Zelensky i gatshëm të flasë vetëm me Putinin – dhe vetëm nëse ka një çështje në tryezë

Nga Bota
Kurti takon në Davos bashkëdrejtuesin e kompanisë Celonis

Kurti takon në Davos bashkëdrejtuesin e kompanisë Celonis

Biznes
Kurti në Davos takon drejtuesit e PayPalit, kërkon që Kosova të përfshihet në platformë

Kurti në Davos takon drejtuesit e PayPalit, kërkon që Kosova të përfshihet në platformë

Financa
Drejtuesit e Forumit Ekonomik Botëror zotohen të mbjellin 1 trilion pemë

Drejtuesit e Forumit Ekonomik Botëror zotohen të mbjellin 1 trilion pemë

Nga Bota
Presidenti Donald Trump ironizon përsëri me Greta Thunberg

Presidenti Donald Trump ironizon përsëri me Greta Thunberg

Nga Bota
Ana e tjetër e Forumit Ekonomik në Davos – ngre çështjen e kulturës së punës në korporata

Ana e tjetër e Forumit Ekonomik në Davos – ngre çështjen e kulturës së punës në korporata

Të Tjera
Trump optimist për bisedimet tregtare ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian

Trump optimist për bisedimet tregtare ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian

Të Tjera
Trump: Amerika po fiton ekonomikisht si kurrë më parë

Trump: Amerika po fiton ekonomikisht si kurrë më parë

Të Tjera