LAJMI I FUNDIT:

Daut Haradinaj

484 Artikuj

Haradinaj, Kurtit: Dje thuri lavde për Ivanoviqin e sot për Gjingjiqin, e ka një zor të madh

Haradinaj, Kurtit: Dje thuri lavde për Ivanoviqin e sot për Gjingjiqin, e ka një zor të madh

Kosovë
Haradinaj: E padrejtë mungesa e Nasimit në varrimin e vëllait, Agronit

Haradinaj: E padrejtë mungesa e Nasimit në varrimin e vëllait, Agronit

Drejtësi
Daut Haradinaj rrëfen për daljen e parë publike të UÇK-së: S’kisha uniformë, ma dha Musë Jashari

Daut Haradinaj rrëfen për daljen e parë publike të UÇK-së: S’kisha uniformë, ma dha Musë Jashari

Kosovë
Haradinaj: Kurti duhet ta dorëzojë certifikatën e veteranit: Është veteran mashtrues, asnjë ditë nuk ka luftu

Haradinaj: Kurti duhet ta dorëzojë certifikatën e veteranit: Është veteran mashtrues, asnjë ditë nuk ka luftu

Kosovë
Daut Haradinaj për Kurtin: Në përballje me Serbinë e ka përkrahjen tonë gjithmonë, por në punët e brendshme ka dështuar

Daut Haradinaj për Kurtin: Në përballje me Serbinë e ka përkrahjen tonë gjithmonë, por në punët e brendshme ka dështuar

Politikë
“Rrëzimi i Raportit Marty”, reagime nga politika në Kosovë e rajon pas fjalimit të Edi Ramës në Këshillin e Evropës

“Rrëzimi i Raportit Marty”, reagime nga politika në Kosovë e rajon pas fjalimit të Edi Ramës në Këshillin e Evropës

Ismail Jakupi
Haradinaj i reagon këshilltarit të Kurtit, pas deklarimit “pse nuk e kanë vrarë Ramushin gjatë luftës por vëllezërit e tij”

Haradinaj i reagon këshilltarit të Kurtit, pas deklarimit “pse nuk e kanë vrarë Ramushin gjatë luftës por vëllezërit e tij”

Kosovë
Haradinaj në 27 vjetorin e operacionit “Oluja”, në Kroaci: Bashkë me njerëzit që e mposhtën ushtrinë e Millosheviqit

Haradinaj në 27 vjetorin e operacionit “Oluja”, në Kroaci: Bashkë me njerëzit që e mposhtën ushtrinë e Millosheviqit

Kosovë
“Një ikonë e Prishtinës u shua sot” – reagimet e politikanëve për vdekjen e Vjosa Berishës

“Një ikonë e Prishtinës u shua sot” – reagimet e politikanëve për vdekjen e Vjosa Berishës

Yjet
Haradinaj në përkrahje të veteranëve: Mostrajtimi i kërkesave të tyre modeste, është mëkat kombëtar

Haradinaj në përkrahje të veteranëve: Mostrajtimi i kërkesave të tyre modeste, është mëkat kombëtar

Politikë
Haradinaj kujton themelimin e njësisë ‘Shqiponjat e Zeza’: Kishin guxim të pashoq

Haradinaj kujton themelimin e njësisë ‘Shqiponjat e Zeza’: Kishin guxim të pashoq

Kosovë
Haradinaj: S’mundemi me qenë aleat e partner me ShBA-në e njëkohësisht me e shkëput kontratën e gazit

Haradinaj: S’mundemi me qenë aleat e partner me ShBA-në e njëkohësisht me e shkëput kontratën e gazit

Kosovë
Para 20 viteve – takimi i parë i Daut Haradinajt dhe Lolës ishte në burg

Para 20 viteve – takimi i parë i Daut Haradinajt dhe Lolës ishte në burg

Yjet
Lola Haradinaj uron bashkëshortin për ditëlindje: Me ty qesh, qaj e gëzohem

Lola Haradinaj uron bashkëshortin për ditëlindje: Me ty qesh, qaj e gëzohem

Yjet
Për shkak të parashkrimit, gjykata hedh poshtë aktakuzën ndaj ish-kryeministrit Haradinaj dhe të tjerëve

Për shkak të parashkrimit, gjykata hedh poshtë aktakuzën ndaj ish-kryeministrit Haradinaj dhe të tjerëve

Drejtësi
Haradinaj: Ngjarjet e marsit 1998 shënuan kthesën historike për liri e pavarësi

Haradinaj: Ngjarjet e marsit 1998 shënuan kthesën historike për liri e pavarësi

Lajme
Haradinaj: Në mungesë të padrejtë, urime Pavarësinë çlirimtarëve që mbahen në Hagë

Haradinaj: Në mungesë të padrejtë, urime Pavarësinë çlirimtarëve që mbahen në Hagë

Kosovë
Haradinaj takon Naser Shalën: Masakrimi i familjes Shala u bë motiv për shumë luftëtarë të kohës

Haradinaj takon Naser Shalën: Masakrimi i familjes Shala u bë motiv për shumë luftëtarë të kohës

Kosovë
Bahri Gashi do të jetë shef i asamblistëve të AAK-së në Prishtinë

Bahri Gashi do të jetë shef i asamblistëve të AAK-së në Prishtinë

Komunat
Daut Haradinaj jep dorëheqje nga pozita e asamblistit në Prishtinë

Daut Haradinaj jep dorëheqje nga pozita e asamblistit në Prishtinë

Kosovë
Daut Haradinaj: Shpresoj se krimin në Gllogjan nuk e ka bërë dora shqiptare

Daut Haradinaj: Shpresoj se krimin në Gllogjan nuk e ka bërë dora shqiptare

Siguri
Lola Haradinaj: Hoqa dorë nga ëndrrat e mia për bashkëshortin tim

Lola Haradinaj: Hoqa dorë nga ëndrrat e mia për bashkëshortin tim

Yjet
Përfundon numërimi i votave me kusht në Prishtinë, Arben Vitia merr 843 vota, Përparim Rama 483  

Përfundon numërimi i votave me kusht në Prishtinë, Arben Vitia merr 843 vota, Përparim Rama 483  

Politikë
Prishtinë, Arben Vitia i LVV-së merr mbi 72% të votave të diasporës

Prishtinë, Arben Vitia i LVV-së merr mbi 72% të votave të diasporës

Politikë