LAJMI I FUNDIT:

Dasma

208 Artikuj

Filloi panairi i dasmave dhe ngjarjeve festive “FESTO”

Filloi panairi i dasmave dhe ngjarjeve festive “FESTO”

Marketing
Cilën këngë nuk duhet ta zgjidhni për vallëzimin e parë? Hulumtimi krijoi një listë të atyre që pason divorci

Cilën këngë nuk duhet ta zgjidhni për vallëzimin e parë? Hulumtimi krijoi një listë të atyre që pason divorci

Lifestyle
Vërshimet kthyen në ankth dasmën e çiftit nga Skenderaj

Vërshimet kthyen në ankth dasmën e çiftit nga Skenderaj

Sociale
Tradita e prerjes së tortës së dasmës simbolizon prishjen e cipës së virgjërisë

Tradita e prerjes së tortës së dasmës simbolizon prishjen e cipës së virgjërisë

Lifestyle
Një ceremoni dasme në Angli u shndërrua në një skenë të “Fast and Furious” – morën pjesë rreth 30 supermakina

Një ceremoni dasme në Angli u shndërrua në një skenë të “Fast and Furious” – morën pjesë rreth 30 supermakina

Interesante
Planifikoni me kohë: Disa nga datat më me fat dhe më fatkeqe për t’u martuar në vitin 2023

Planifikoni me kohë: Disa nga datat më me fat dhe më fatkeqe për t’u martuar në vitin 2023

Astrologji
Momenti shokues kur dhëndri ia përplas nuses tortën në fytyrë!

Momenti shokues kur dhëndri ia përplas nuses tortën në fytyrë!

Interesante
“Nuset dhe dhëndrit nuk janë të mirëpritur”: Banorët e një fshati në Angli janë lodhur nga dasmat në një shtëpi madhështore aty pranë

“Nuset dhe dhëndrit nuk janë të mirëpritur”: Banorët e një fshati në Angli janë lodhur nga dasmat në një shtëpi madhështore aty pranë

Interesante
Askush nuk qëndroi indiferent: Nusja solli qenin në dasmë dhe pastaj bashkë bënë shfaqje

Askush nuk qëndroi indiferent: Nusja solli qenin në dasmë dhe pastaj bashkë bënë shfaqje

Lifestyle
Dasmë e pazakontë në Fier – helikopteri hedh petale mbi qytet duke dhuruar spektakël

Dasmë e pazakontë në Fier – helikopteri hedh petale mbi qytet duke dhuruar spektakël

Shqipëri
Dallgë të mëdha vërshojnë në dasmën e një çifti në Hawaii

Dallgë të mëdha vërshojnë në dasmën e një çifti në Hawaii

Dështime
Ngritja e madhe e çmimeve nuk i pengon qytetarët të organizojnë dasma

Ngritja e madhe e çmimeve nuk i pengon qytetarët të organizojnë dasma

Meridiana Statovci
Nuk ka familjarë dhe dëshiron që ta ftojë ish-të dashurën në dasmë – gruaja nuk e lejon

Nuk ka familjarë dhe dëshiron që ta ftojë ish-të dashurën në dasmë – gruaja nuk e lejon

Fun Lajme
Ankohet një grua, thotë se kunata e tyre që jeton me ta pa paguar asgjë, tani kërkon që ata t’i paguajnë edhe dasmën

Ankohet një grua, thotë se kunata e tyre që jeton me ta pa paguar asgjë, tani kërkon që ata t’i paguajnë edhe dasmën

Fun Lajme
Dasmori i dehur duke vallëzuar dhe me mjete piroteknike në dorë, shkakton shpërthimin e zjarrit

Dasmori i dehur duke vallëzuar dhe me mjete piroteknike në dorë, shkakton shpërthimin e zjarrit

Dështime
Tradita të ndryshme dasmash në mbarë botën: Në Kongo, të sapomartuarit nuk qeshin në dasmë!

Tradita të ndryshme dasmash në mbarë botën: Në Kongo, të sapomartuarit nuk qeshin në dasmë!

Lifestyle
Veturat ‘djegin’ gomat dhe ‘nxjerrin tingull që ngjan me të shtënat’ – pamje të një feste dasme në Sidnei të Australisë

Veturat ‘djegin’ gomat dhe ‘nxjerrin tingull që ngjan me të shtënat’ – pamje të një feste dasme në Sidnei të Australisë

Interesante
Britaniku u përpoq të plaçkiste një dyqan pasi humbi paratë e dasmës në një kriptovalutë të rrejshme

Britaniku u përpoq të plaçkiste një dyqan pasi humbi paratë e dasmës në një kriptovalutë të rrejshme

Evropa
Nusja amerikane u martua me një fustan prej 3.75 dollarësh: U ndjeva për mrekulli

Nusja amerikane u martua me një fustan prej 3.75 dollarësh: U ndjeva për mrekulli

Moda
Dhëndri “grushton” gruan e tij të re në dasmën e tyre, pasi ajo fitoi një lojë në skenë – gjatë një ceremonie në Uzbekistan

Dhëndri “grushton” gruan e tij të re në dasmën e tyre, pasi ajo fitoi një lojë në skenë – gjatë një ceremonie në Uzbekistan

Dështime
Pa fëmijë, telefona dhe njerëz të mërzitshëm – britanikja tregon rregullat për një dasmë të pëlqyer

Pa fëmijë, telefona dhe njerëz të mërzitshëm – britanikja tregon rregullat për një dasmë të pëlqyer

Trend
Dasmat në Maqedoni, bizneset presin që t’i kthejnë humbjet e dy viteve të fundit

Dasmat në Maqedoni, bizneset presin që t’i kthejnë humbjet e dy viteve të fundit

Ekonomi
Nusja bëhet virale për fustanin e nusërisë me vlerë rreth 44 euro, teksa e gjithë dasma kushtoi rreth 463 euro

Nusja bëhet virale për fustanin e nusërisë me vlerë rreth 44 euro, teksa e gjithë dasma kushtoi rreth 463 euro

Moda
Në një dasmë në Kili u servua tortë me marihuanë – pamjet e bëra virale tregojnë efektet që goditën të ftuarit

Në një dasmë në Kili u servua tortë me marihuanë – pamjet e bëra virale tregojnë efektet që goditën të ftuarit

Virale