LAJMI I FUNDIT:

DASH

129 Artikuj

Kritikat e ashpra të Kurtit për Lajçakun, reagimi i Departamentit amerikan dhe i të tjerëve

Kritikat e ashpra të Kurtit për Lajçakun, reagimi i Departamentit amerikan dhe i të tjerëve

Kosovë
Takimi në Bruksel pa dakordim mes palëve, deklaratat e kundërpërgjigja e Kurtit për vizitën e paralajmëruar nga Vuçiqi

Takimi në Bruksel pa dakordim mes palëve, deklaratat e kundërpërgjigja e Kurtit për vizitën e paralajmëruar nga Vuçiqi

Kosovë
DASH i zhgënjyer me mungesën e përparimit në dialog

DASH i zhgënjyer me mungesën e përparimit në dialog

Kosovë
Kurti në Estoni takoi zyrtar të DASH-it

Kurti në Estoni takoi zyrtar të DASH-it

Kosovë
DASH jep shpërblim deri në 10 milionë dollarë për dhënien e informacioneve rreth sulmeve kibernetike në Mal të Zi

DASH jep shpërblim deri në 10 milionë dollarë për dhënien e informacioneve rreth sulmeve kibernetike në Mal të Zi

Mali i Zi
DASH: Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria të vazhdojnë me dialogun për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve

DASH: Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria të vazhdojnë me dialogun për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve

Politikë
Raporti i DASh-it, AAK: Konfirmim që Kosova nuk ka asnjë sukses në zhvillimin ekonomik

Raporti i DASh-it, AAK: Konfirmim që Kosova nuk ka asnjë sukses në zhvillimin ekonomik

Të Tjera
Raporti i DASH: Kosova përballet me papunësinë, ka ndërhyrje politike, korrupsion dhe ngecje në sundimin e ligjit

Raporti i DASH: Kosova përballet me papunësinë, ka ndërhyrje politike, korrupsion dhe ngecje në sundimin e ligjit

Kosovë
Eliot Engel i ashpër ndaj Washingtonit: Qetësoi autokratin Vuçiq, ndërkaq frikësoi Kosovën

Eliot Engel i ashpër ndaj Washingtonit: Qetësoi autokratin Vuçiq, ndërkaq frikësoi Kosovën

Kosovë
Osmani: Vulin dhe grupi i tij kërcënoi paqen në rajonin tonë

Osmani: Vulin dhe grupi i tij kërcënoi paqen në rajonin tonë

Kosovë
Kongresmeni amerikan Self “gozhdon” me pyetje zyrtarin e DASH-it: Pse po kërkoni mbajtjen e zgjedhjeve të reja në veri të Kosovës

Kongresmeni amerikan Self “gozhdon” me pyetje zyrtarin e DASH-it: Pse po kërkoni mbajtjen e zgjedhjeve të reja në veri të Kosovës

Kosovë
DASH: Kosova dhe vendet e Ballkanit i plotësojnë kërkesat minimale të transparencës fiskale

DASH: Kosova dhe vendet e Ballkanit i plotësojnë kërkesat minimale të transparencës fiskale

Financa
Çka thonte Ali Ahmeti për listat e zeza të SHBA-ve

Çka thonte Ali Ahmeti për listat e zeza të SHBA-ve

Politikë
DASH mbështet aksionin policor të Shqipërisë në kampin e opozitës iraniane

DASH mbështet aksionin policor të Shqipërisë në kampin e opozitës iraniane

Shqipëri
Maqedonia ndër vendet nën mbikëqyrje në raportin e Departamentit të Shtetit për trafikimin e qenieve njerëzore

Maqedonia ndër vendet nën mbikëqyrje në raportin e Departamentit të Shtetit për trafikimin e qenieve njerëzore

Politikë
Kongresisti Torres: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA-së, ndërsa Serbia një satelit në orbitën e Rusisë

Kongresisti Torres: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA-së, ndërsa Serbia një satelit në orbitën e Rusisë

Kosovë
Sanksionet e mundshme ndaj Kosovës nga SHBA-të, DASH: Ne nuk parashikojmë nëse do të ketë vendime të tilla ndaj individëve apo subjekteve

Sanksionet e mundshme ndaj Kosovës nga SHBA-të, DASH: Ne nuk parashikojmë nëse do të ketë vendime të tilla ndaj individëve apo subjekteve

Jehona Hulaj
AAK: Kosova asnjëherë nuk ka qenë në situatë më të rëndë politike, Kurti urgjentisht t’i bashkërendojë veprimet me aleatët

AAK: Kosova asnjëherë nuk ka qenë në situatë më të rëndë politike, Kurti urgjentisht t’i bashkërendojë veprimet me aleatët

Kosovë
Departamenti amerikan i Shtetit sërish u bën thirrje palëve që të ulin tensionet në veri të Kosovës

Departamenti amerikan i Shtetit sërish u bën thirrje palëve që të ulin tensionet në veri të Kosovës

Kosovë
Komuniteti shqiptaro-amerikan kërkon mbështetje të vendosur nga SHBA për Kosovën

Komuniteti shqiptaro-amerikan kërkon mbështetje të vendosur nga SHBA për Kosovën

Politikë
Reagon Sveçla pas kritikave nga SHBA-ja: Po inkurajoni Radojçiqin për të sulmuar policët e Kosovës

Reagon Sveçla pas kritikave nga SHBA-ja: Po inkurajoni Radojçiqin për të sulmuar policët e Kosovës

Siguri
Raporti i DASH për lirinë fetare në Shqipëri

Raporti i DASH për lirinë fetare në Shqipëri

Shqipëri
DASH për arrestimin e Fredi Belerit: Autoritetet të zbatojnë ligjin

DASH për arrestimin e Fredi Belerit: Autoritetet të zbatojnë ligjin

Shqipëri
Reforma në drejtësi, pas dy vite punë, procesi kthehet në pikën zero

Reforma në drejtësi, pas dy vite punë, procesi kthehet në pikën zero

Drejtësi