LAJMI I FUNDIT:

Dardan Sejdiu

237 Artikuj

Sejdiu prezanton katër pikat kryesore të zhvillimit ekonomik të koalicionit AAK – PSD, tregon arsyet pse u bënë bashkë

Sejdiu prezanton katër pikat kryesore të zhvillimit ekonomik të koalicionit AAK – PSD, tregon arsyet pse u bënë bashkë

Zgjedhjet 2019
Dardan Sejdiu: AAK-PSD do jetë koalicioni fitues, Haradinaj kryeministër

Dardan Sejdiu: AAK-PSD do jetë koalicioni fitues, Haradinaj kryeministër

Kosovë
Sejdiu: Nuk kishim asnjë ofertë për qeveri teknike, Ahmeti mori telefonatë nga Departamenti amerikan i Shtetit për zgjedhjet

Sejdiu: Nuk kishim asnjë ofertë për qeveri teknike, Ahmeti mori telefonatë nga Departamenti amerikan i Shtetit për zgjedhjet

Kosovë
PSD dorëzon nënshkrimet për seancën e 22 gushtit për shpërndarjen e Kuvendit

PSD dorëzon nënshkrimet për seancën e 22 gushtit për shpërndarjen e Kuvendit

Kosovë
Shpërbërja e Kuvendit, vendimi i fundit që e presin deputetët

Shpërbërja e Kuvendit, vendimi i fundit që e presin deputetët

Kosovë
Sejdiu: Fitorja ndaj keqqeverisjes në Kosovë nuk mbërrihet me shpifje e nënçmime

Sejdiu: Fitorja ndaj keqqeverisjes në Kosovë nuk mbërrihet me shpifje e nënçmime

Kosovë
Sejdiu: Jemi pro një blloku LDK-PSD-Vetëvendosje

Sejdiu: Jemi pro një blloku LDK-PSD-Vetëvendosje

Kosovë
Sejdiu: Nëse Konjufca mund ta rrëzojë Haradinajn përmes Listës Serbe, nuk ka nevojë për PSD-në

Sejdiu: Nëse Konjufca mund ta rrëzojë Haradinajn përmes Listës Serbe, nuk ka nevojë për PSD-në

Kosovë
Sejdiu thotë se vendimi i Gjykatës Kushtetues ka kthyer kohën prapa, kur fliste vetëm Thaçi për dialog

Sejdiu thotë se vendimi i Gjykatës Kushtetues ka kthyer kohën prapa, kur fliste vetëm Thaçi për dialog

Kosovë
Sejdiu për rrëzimin e Qeverisë: PSD e gatshme të ketë bashkërendim për të ardhmen me LDK dhe VV

Sejdiu për rrëzimin e Qeverisë: PSD e gatshme të ketë bashkërendim për të ardhmen me LDK dhe VV

Kosovë
Dardan Sejdiu i përgjigjet Lutfi Hazirit: PSD që dy vite është bërë thes për goditje

Dardan Sejdiu i përgjigjet Lutfi Hazirit: PSD që dy vite është bërë thes për goditje

Kosovë
Sejdiu: LDK e VV ia servuan Thaçit dialogun në duar

Sejdiu: LDK e VV ia servuan Thaçit dialogun në duar

Kosovë
Sejdiu: Aksioni i Njësisë Speciale në veri, i duhur

Sejdiu: Aksioni i Njësisë Speciale në veri, i duhur

Kosovë
Sejdiu: Jemi në proces të hartimit të Kodit Pensional

Sejdiu: Jemi në proces të hartimit të Kodit Pensional

Të Tjera
Nuk votohet vendimi i Qeverisë për privatizimin e Telekomit

Nuk votohet vendimi i Qeverisë për privatizimin e Telekomit

Të Tjera
Opozita këtë javë me mocion votëbesimi, shpresat te disa deputetë të pozitës

Opozita këtë javë me mocion votëbesimi, shpresat te disa deputetë të pozitës

Kosovë
Dardan Sejdiu ia përkujton Avdullah Hotit: Me Kadri Veselin ka pasur bashkëqeverisje LDK-ja, e jo PSD

Dardan Sejdiu ia përkujton Avdullah Hotit: Me Kadri Veselin ka pasur bashkëqeverisje LDK-ja, e jo PSD

Kosovë
Partitë pajtohen se duhet të bëhen reforma zgjedhore

Partitë pajtohen se duhet të bëhen reforma zgjedhore

Kosovë
PSD-AAK-Nisma e dërgojnë Thaçin në Kushtetuese: Presidenti shkeli të drejtat tona si grupe parlamentare

PSD-AAK-Nisma e dërgojnë Thaçin në Kushtetuese: Presidenti shkeli të drejtat tona si grupe parlamentare

Politikë
Dardan Sejdiu: Kuvendi duhet ta ndalë marrëveshjen me “Contour Global”

Dardan Sejdiu: Kuvendi duhet ta ndalë marrëveshjen me “Contour Global”

Kosovë
Sejdiu: Kuvendi duhet ta ndalë marrëveshjen me “Contour Global”

Sejdiu: Kuvendi duhet ta ndalë marrëveshjen me “Contour Global”

Energjetika
Sejdiu: Do të ngremë Komision hetimor për punësimet familjare në Kuvend (Video)

Sejdiu: Do të ngremë Komision hetimor për punësimet familjare në Kuvend (Video)

Kosovë
Sejdiu – Haradinajt: Pozicioni e mbaj taksën dhe dua marrëveshje përfundimtare, është i çuditshëm (Video)

Sejdiu – Haradinajt: Pozicioni e mbaj taksën dhe dua marrëveshje përfundimtare, është i çuditshëm (Video)

Kosovë
Sejdiu për Listën Serbe: Nuk kemi vota për ata që veprojnë çdo ditë kundër Republikës së Kosovës

Sejdiu për Listën Serbe: Nuk kemi vota për ata që veprojnë çdo ditë kundër Republikës së Kosovës

Politikë