LAJMI I FUNDIT:

Dacia

99 Artikuj

Renault Austral futet në TOP-10 veturat më të shitura në Francë

Renault Austral futet në TOP-10 veturat më të shitura në Francë

Auto Lajme
Dacia i ri Duster i vitit 2024 është parë duke u testuar për herë të parë

Dacia i ri Duster i vitit 2024 është parë duke u testuar për herë të parë

Auto Lajme
Dacia sjell artikullin “Sleep Pack” që mund të përdoret për transformimin e modelit Jogger në një mjet kampingu

Dacia sjell artikullin “Sleep Pack” që mund të përdoret për transformimin e modelit Jogger në një mjet kampingu

Auto Lajme
Kjo është marka më e shitur e veturave në Kosovë gjatë vitit 2022

Kjo është marka më e shitur e veturave në Kosovë gjatë vitit 2022

Auto Mita
Gjatë vitit 2022 këto ishin top 10 veturat më të shitura në Kosovë

Gjatë vitit 2022 këto ishin top 10 veturat më të shitura në Kosovë

Auto Lajme
Si bëri shaka Dacia me BMW-në

Si bëri shaka Dacia me BMW-në

Auto Lajme
Dacia Spring Extreme merr fuqi dhe pamje të përmirësuar

Dacia Spring Extreme merr fuqi dhe pamje të përmirësuar

Auto Lajme
Lansohet Dacia Duster Extreme SE, vetura më e re në gamën Duster

Lansohet Dacia Duster Extreme SE, vetura më e re në gamën Duster

Auto Lajme
Dacia Sandero – sekretet e suksesit të saj

Dacia Sandero – sekretet e suksesit të saj

Auto Lajme
Për 10 vjetorin e përfaqësimit Renault dhe Dacia, Auto Mita vjen me ofertë unike – vetëm 196 euro në muaj për Logan Automatik!

Për 10 vjetorin e përfaqësimit Renault dhe Dacia, Auto Mita vjen me ofertë unike – vetëm 196 euro në muaj për Logan Automatik!

Auto Mita
Dacia Manifesto – ‘buggy’ më i mirë elektrik për terren malor ndonjëherë

Dacia Manifesto – ‘buggy’ më i mirë elektrik për terren malor ndonjëherë

Prototipe
Kjo është vetura më e lirë në treg me shtatë vende

Kjo është vetura më e lirë në treg me shtatë vende

Auto Lajme
Lada e-Largus, koncepti i veturës elektrike që duket si një Dacia Logan MCV i vjetër

Lada e-Largus, koncepti i veturës elektrike që duket si një Dacia Logan MCV i vjetër

Koncepte
Dacia Duster si një limuzinë

Dacia Duster si një limuzinë

Koncepte
Kjo është vetura më e shitur në 6 mujorin e parë të këtij viti në Kosovë

Kjo është vetura më e shitur në 6 mujorin e parë të këtij viti në Kosovë

Auto Lajme
Zyrtare: Në maj dhe qershor u shiten 571 vetura të reja, por cila është marka më e shitur?

Zyrtare: Në maj dhe qershor u shiten 571 vetura të reja, por cila është marka më e shitur?

Auto Lajme
Dacia i vetmi brend në Evropë që regjistron rritje të shitjes – pavarësisht pandemisë dhe krizsës së komponentëve elektrikë

Dacia i vetmi brend në Evropë që regjistron rritje të shitjes – pavarësisht pandemisë dhe krizsës së komponentëve elektrikë

Auto Lajme
Renault dhe Dacia – 4 muajt e fundit mbizotërojnë në tregun e veturave mbi 30% shitje

Renault dhe Dacia – 4 muajt e fundit mbizotërojnë në tregun e veturave mbi 30% shitje

Auto Mita
Dacia 1300 apo BMW 335d xDrive?

Dacia 1300 apo BMW 335d xDrive?

Auto Lajme
Brendi Dacia arrin plot 10 milionë vetura të prodhuara!

Brendi Dacia arrin plot 10 milionë vetura të prodhuara!

Auto Lajme
Tash vet i 7-ti mundesh me u nis për deti – Dacia Jogger me 7 ulëse i juaji prej 177 euro!

Tash vet i 7-ti mundesh me u nis për deti – Dacia Jogger me 7 ulëse i juaji prej 177 euro!

Marketing
S’është më befasi – Përsëri kjo është vetura më e shitur në Kosovë!

S’është më befasi – Përsëri kjo është vetura më e shitur në Kosovë!

Auto Mita
Makina më e shitur në Francë nuk është produkt i vendasve

Makina më e shitur në Francë nuk është produkt i vendasve

Auto Lajme
Veturat nga Renault dominojnë me shitje në Kosovë gjatë muajit nëntor

Veturat nga Renault dominojnë me shitje në Kosovë gjatë muajit nëntor

Auto Lajme