LAJMI I FUNDIT:

Coupe de France

22 Artikuj

Festa e golit të Ramos ishte kombinim i festimit të Messit në Botëror dhe ikonikes ‘Siiiuuu’ të Ronaldos

Festa e golit të Ramos ishte kombinim i festimit të Messit në Botëror dhe ikonikes ‘Siiiuuu’ të Ronaldos

Ndërkombëtare
Marseille fiton ‘Le Classique’ ndaj PSG-së dhe kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Francës

Marseille fiton ‘Le Classique’ ndaj PSG-së dhe kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Francës

Ndërkombëtare
Formacionet zyrtare: Klasikja Marseille-PSG në Kupën e Francës

Formacionet zyrtare: Klasikja Marseille-PSG në Kupën e Francës

Ndërkombëtare
Golashënuesit më të mirë në histori të PSG-së: Mbappe po e ndjek Cavanin

Golashënuesit më të mirë në histori të PSG-së: Mbappe po e ndjek Cavanin

Ndërkombëtare
Mbappe shënon pesë gola në fitoren e thellë të PSG ndaj Pays de Cassel

Mbappe shënon pesë gola në fitoren e thellë të PSG ndaj Pays de Cassel

Ndërkombëtare
Skuadra franceze detyrohet t’i bëjë 30 orë udhëtim me aeroplan për ta zhvilluar ndeshjen në Kupën e Francës

Skuadra franceze detyrohet t’i bëjë 30 orë udhëtim me aeroplan për ta zhvilluar ndeshjen në Kupën e Francës

Ligue 1
Dani Alves ngriti lartë trofeun e 44-të në karrierë

Dani Alves ngriti lartë trofeun e 44-të në karrierë

Ndërkombëtare
Formacionet startuese: PSG dhe Monaco zhvillojnë finalen e Kupës së Francës

Formacionet startuese: PSG dhe Monaco zhvillojnë finalen e Kupës së Francës

Ndërkombëtare
Asistimi me ‘rabona’ i Di Marias për të cilin të gjithë po flasin

Asistimi me ‘rabona’ i Di Marias për të cilin të gjithë po flasin

Ndërkombëtare
Icardi shënon het-trik ndaj Angers, PSG kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Francës

Icardi shënon het-trik ndaj Angers, PSG kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Francës

Ndërkombëtare
Icardi ndihet i lumtur te Paris Saint-Germain, do trofe tjerë me klubin francez

Icardi ndihet i lumtur te Paris Saint-Germain, do trofe tjerë me klubin francez

Ligue 1
PSG fiton thellë te Bresti dhe kalon në raundin tjetër në Kupën e Francës, Mbappe shkëlqen me dy gola

PSG fiton thellë te Bresti dhe kalon në raundin tjetër në Kupën e Francës, Mbappe shkëlqen me dy gola

Ligue 1
Tri skuadrat e vetme që akoma mund të fitojnë tripletën

Tri skuadrat e vetme që akoma mund të fitojnë tripletën

Ndërkombëtare
Paraqitja mbresëlënëse e Icardit ndaj St-Etienne, shënoi tri gola dhe një asistim me vetëm 13 prekje të topit

Paraqitja mbresëlënëse e Icardit ndaj St-Etienne, shënoi tri gola dhe një asistim me vetëm 13 prekje të topit

Ligue 1
PSG mposhtet në finale, Rennes fiton Kupën e Francës pas trilerit të penalltive

PSG mposhtet në finale, Rennes fiton Kupën e Francës pas trilerit të penalltive

Ndërkombëtare
PSG mposht Nantes dhe kualifikohet në finale të Kupës së Francës

PSG mposht Nantes dhe kualifikohet në finale të Kupës së Francës

Ndërkombëtare
Formacionet startuese: PSG luan kundër Dijonit në Kupën e Francës

Formacionet startuese: PSG luan kundër Dijonit në Kupën e Francës

Ndërkombëtare
Kupa e Francës: PSG-Strasbourg, formacionet zyrtare

Kupa e Francës: PSG-Strasbourg, formacionet zyrtare

Ndërkombëtare
Kur 118 gola, 61 asistime dhe tetë trofe mbesin jashtë garës për ‘Lojtarin e Vitit’ – FIFA ‘injoron’ Messin, Mbappen e Griezmannin

Kur 118 gola, 61 asistime dhe tetë trofe mbesin jashtë garës për ‘Lojtarin e Vitit’ – FIFA ‘injoron’ Messin, Mbappen e Griezmannin

Ndërkombëtare
PSG fiton Kupën e Ligës, mposht Monacon në finale

PSG fiton Kupën e Ligës, mposht Monacon në finale

Ndërkombëtare
PSG fiton Kupën e Francës për të tretën herë radhazi (Video)

PSG fiton Kupën e Francës për të tretën herë radhazi (Video)

Ndërkombëtare
Trofeu i tretë sezonal për PSG-në (Video)

Trofeu i tretë sezonal për PSG-në (Video)

Futboll