LAJMI I FUNDIT:

Corvette

20 Artikuj

A është kjo mënyra më argëtuese për të matur shpejtësinë e veturës?

A është kjo mënyra më argëtuese për të matur shpejtësinë e veturës?

Auto Lajme
Corvette do të bëhet markë e ndarë në vitin 2025 – do të ketë modele të shumta

Corvette do të bëhet markë e ndarë në vitin 2025 – do të ketë modele të shumta

Auto Lajme
Biden arrin shpejtësinë prej 190 km/h me Corvetten e vitit 1967

Biden arrin shpejtësinë prej 190 km/h me Corvetten e vitit 1967

Auto Lajme
Çfarë mendoni se i ka ndodhur kësaj Chevy Corvette?

Çfarë mendoni se i ka ndodhur kësaj Chevy Corvette?

Auto Lajme
Mjaftoi një rrjedhje vaji dhe prototipi i Chevy Corvette E-Ray i vitit 2024 “u shkatërrua tërësisht” nga zjarri gjatë provave në Spanjë

Mjaftoi një rrjedhje vaji dhe prototipi i Chevy Corvette E-Ray i vitit 2024 “u shkatërrua tërësisht” nga zjarri gjatë provave në Spanjë

Auto Lajme
GM thotë se do të prodhojë Chevrolet Corvettes elektrike

GM thotë se do të prodhojë Chevrolet Corvettes elektrike

Auto Lajme
Një burrë ‘vodhi’ një super-veturë Corvette nga një sallon automobilash dhe iku, por kjo ‘kënaqësi’ nuk i zgjati shumë

Një burrë ‘vodhi’ një super-veturë Corvette nga një sallon automobilash dhe iku, por kjo ‘kënaqësi’ nuk i zgjati shumë

Auto Lajme
Përveç mijëra dollarëve, familja ofron një veturë Corvette si shpërblim për informacion në lidhje me vrasjen e ndodhur dhjetë vjet më parë

Përveç mijëra dollarëve, familja ofron një veturë Corvette si shpërblim për informacion në lidhje me vrasjen e ndodhur dhjetë vjet më parë

Interesante
Shpërthimi i fuqishëm dëmtoi rëndë 17 Corvette që së bashku kushtojnë një milion euro

Shpërthimi i fuqishëm dëmtoi rëndë 17 Corvette që së bashku kushtojnë një milion euro

Ngjarje
Corvette C8 i parë shitet 3 milionë dollarë

Corvette C8 i parë shitet 3 milionë dollarë

Auto Lajme
Garuan me makina në tunel, detyrohet të dalin para gjykatës pasi i shpërndanë pamjet në internet

Garuan me makina në tunel, detyrohet të dalin para gjykatës pasi i shpërndanë pamjet në internet

Ngjarje
Çelësat e Corvette të ri, tregojnë përmbajtjen që do ta ketë (Foto)

Çelësat e Corvette të ri, tregojnë përmbajtjen që do ta ketë (Foto)

Modelet e Reja
Materialet e pazakonta që u përdorën për të ndërtuar makina (Foto)

Materialet e pazakonta që u përdorën për të ndërtuar makina (Foto)

Auto Fun
Ferrari 812 Superfast: Testimi i veturës së 500 mijë eurove, në kthesa të rrezikshme (Video)

Ferrari 812 Superfast: Testimi i veturës së 500 mijë eurove, në kthesa të rrezikshme (Video)

Auto Fun
Trungu i pemës shkatërron veturën, shoferi shpëton pa lëndime (Foto)

Trungu i pemës shkatërron veturën, shoferi shpëton pa lëndime (Foto)

Ngjarje
BMW M5 e fiton garën e shpejtësisë me katër supervetura (Video)

BMW M5 e fiton garën e shpejtësisë me katër supervetura (Video)

Ngjarje
Veturat e viteve ’80: Të famshme dikur, të harruara sot (Foto)

Veturat e viteve ’80: Të famshme dikur, të harruara sot (Foto)

Auto Fun
Cadillac është duke punuar në një numër të madh të veturave (Foto)

Cadillac është duke punuar në një numër të madh të veturave (Foto)

Modelet e Reja
Zbuloni bishën e re: Corvette Z07 Jet Fighter (Foto)

Zbuloni bishën e re: Corvette Z07 Jet Fighter (Foto)

Modelet e Reja
Një Corvette për t’u ëndërruar (Foto)

Një Corvette për t’u ëndërruar (Foto)

Tunning