LAJMI I FUNDIT:

Çokollata

124 Artikuj

Dogana kap 1.4 ton çokollata me afat të skaduar

Dogana kap 1.4 ton çokollata me afat të skaduar

Kosovë
Delikatesë tradicionale me një maskë të re: Bëni sutliash me shtimin e çokollatës së bardhë

Delikatesë tradicionale me një maskë të re: Bëni sutliash me shtimin e çokollatës së bardhë

Kuzhina
Reçel me boronica dhe çokollatë

Reçel me boronica dhe çokollatë

Ëmbëlsirë
Ushqimet që mund ta nxitin migrenën dhe llojet tjera të kokëdhimbjes

Ushqimet që mund ta nxitin migrenën dhe llojet tjera të kokëdhimbjes

Këshilla mjekësore
Bëni glazurë si në ëmbëltore: Qe se si duhet ta shkrini çokollatën!

Bëni glazurë si në ëmbëltore: Qe se si duhet ta shkrini çokollatën!

Ëmbëlsirë
A e dini historinë prapa çokollatave të famshme M&M dhe çfarë fshihet te emri i brendit

A e dini historinë prapa çokollatave të famshme M&M dhe çfarë fshihet te emri i brendit

Interesante
Ngrënia e çokollatës në mëngjes është e mirë për trurin dhe belin!

Ngrënia e çokollatës në mëngjes është e mirë për trurin dhe belin!

Nutricion
‘Veturë e shijshme’, ky është modeli Ioniq 6 i bërë nga çokollata

‘Veturë e shijshme’, ky është modeli Ioniq 6 i bërë nga çokollata

Auto Fun
Përse çokollatën nuk duhet ta hamë para se të shkojmë të flemë gjumë?

Përse çokollatën nuk duhet ta hamë para se të shkojmë të flemë gjumë?

Shëndetësi Lajme
Të bukura falë çokollatës

Të bukura falë çokollatës

Estetikë
Toblerone do të ndryshojë dizajnin sipas rregullave të “Swissness”

Toblerone do të ndryshojë dizajnin sipas rregullave të “Swissness”

Interesante
Shkencëtarët zbuluan përse e duam aq shumë çokollatën: Jo për shkak të sheqerit

Shkencëtarët zbuluan përse e duam aq shumë çokollatën: Jo për shkak të sheqerit

Shëndetësi Lajme
Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse konsumoni çokollatë çdo ditë

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse konsumoni çokollatë çdo ditë

Të njohim produktet
Tortë çokollate pa gluten

Tortë çokollate pa gluten

Ëmbëlsirë
Ushqimet që duhen shmangur në darkë

Ushqimet që duhen shmangur në darkë

Ushqimi dhe Dieta
E ruani çokollatën në frigorifer? Është një ide e keqe

E ruani çokollatën në frigorifer? Është një ide e keqe

Të njohim produktet
Pse qumështi me çokollatë është i përkryer pas ushtrimeve

Pse qumështi me çokollatë është i përkryer pas ushtrimeve

Të njohim produktet
Fansat e M&M më në fund e mësojnë arsyen e emrit të çokollatës

Fansat e M&M më në fund e mësojnë arsyen e emrit të çokollatës

Interesante
Adhuruesit e çokollatës sapo vunë re mesazhin ‘e fshehur’ në logon e Twix – ka kuptim të dyfishtë

Adhuruesit e çokollatës sapo vunë re mesazhin ‘e fshehur’ në logon e Twix – ka kuptim të dyfishtë

Interesante
Sot festohet Dita Ndërkombëtare e Çokollatës

Sot festohet Dita Ndërkombëtare e Çokollatës

Trend
Si te hiqni njollat e çokollatës nga rrobat dhe divani?

Si te hiqni njollat e çokollatës nga rrobat dhe divani?

Bëje vet
Torta “Sacher”: Balancë e përsosur e çokollatës dhe reçelit të kajsisë

Torta “Sacher”: Balancë e përsosur e çokollatës dhe reçelit të kajsisë

Ëmbëlsirë
Si shkenca po e bën shijen e çokollatës edhe më të mirë?

Si shkenca po e bën shijen e çokollatës edhe më të mirë?

Botë
Ushqimet që mund ta nxitin migrenën

Ushqimet që mund ta nxitin migrenën

Këshilla mjekësore