LAJMI I FUNDIT:

Cikli menstrual

87 Artikuj

“Peceta nuk është luks”, QIKA me aksion simbolik para Qeverisë – kërkohet që produktet menstruale të lirohen nga tarifat doganore

“Peceta nuk është luks”, QIKA me aksion simbolik para Qeverisë – kërkohet që produktet menstruale të lirohen nga tarifat doganore

Kosovë
Çfarë ndodh me ciklin tim pas lindjes: Përdorni tamponë pas 6 javësh, ndërsa kontracepsionin menjëherë

Çfarë ndodh me ciklin tim pas lindjes: Përdorni tamponë pas 6 javësh, ndërsa kontracepsionin menjëherë

Për nënat
Katër llojet e dhimbjeve që nuk janë normale gjatë ciklit

Katër llojet e dhimbjeve që nuk janë normale gjatë ciklit

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
A ju bën anemike gjakderdhja e madhe menstruale?

A ju bën anemike gjakderdhja e madhe menstruale?

Këshilla mjekësore
Hapet debati edhe në Kosovë, a duhet të kenë pushim gratë dhe vajzat gjatë ciklit menstrual?

Hapet debati edhe në Kosovë, a duhet të kenë pushim gratë dhe vajzat gjatë ciklit menstrual?

Shëndetësi
Leje menstruale për gratë në Shqipëri, aktivistja: Kanë një oqean problemesh, pse mos të zgjidhet të paktën kjo

Leje menstruale për gratë në Shqipëri, aktivistja: Kanë një oqean problemesh, pse mos të zgjidhet të paktën kjo

Shqipëri
Në Shqipëri jepet ideja: Ditë pushimi të paguara për gratë gjatë ciklit menstrual

Në Shqipëri jepet ideja: Ditë pushimi të paguara për gratë gjatë ciklit menstrual

Shqipëri
Dita e dytë e menstruacioneve është shpesh një problem për femra – shkencëtarët kanë shpjeguar pse është kështu

Dita e dytë e menstruacioneve është shpesh një problem për femra – shkencëtarët kanë shpjeguar pse është kështu

Këshilla mjekësore
Tetë simptoma jo të rëndomta që tregojnë se keni një çrregullim të gjëndrës tiroide

Tetë simptoma jo të rëndomta që tregojnë se keni një çrregullim të gjëndrës tiroide

Këshilla mjekësore
Pesë arsyet e mbajtjes së ujit nga organizmi

Pesë arsyet e mbajtjes së ujit nga organizmi

Shëndetësi Lajme
Keni humbur ciklin dhe nuk jeni shtatzënë – mos u frikësoni: Këto janë shkaqet që nuk do të thotë se jeni në telashe, nëse planifikoni një fëmijë!

Keni humbur ciklin dhe nuk jeni shtatzënë – mos u frikësoni: Këto janë shkaqet që nuk do të thotë se jeni në telashe, nëse planifikoni një fëmijë!

Këshilla mjekësore
Gjashtë ilaçet që ndikojnë negativisht në ciklin tuaj menstrual

Gjashtë ilaçet që ndikojnë negativisht në ciklin tuaj menstrual

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
E detyruan të qëndrojë në kasolle gjatë ciklit menstrual, 16-vjeçarja nga Nepali vdes pas kafshimit nga gjarpri

E detyruan të qëndrojë në kasolle gjatë ciklit menstrual, 16-vjeçarja nga Nepali vdes pas kafshimit nga gjarpri

Azia


mob5