LAJMI I FUNDIT:

Chris Murphy

31 Artikuj

Senatori amerikan, Chris Murphy del me një plan për uljen e tensioneve në veri të Kosovës

Senatori amerikan, Chris Murphy del me një plan për uljen e tensioneve në veri të Kosovës

Kosovë
Kërkesat e BE-së për tejkalimin e situatës në veri dhe telefonatat e Kurtit me amerikanët 

Kërkesat e BE-së për tejkalimin e situatës në veri dhe telefonatat e Kurtit me amerikanët 

Kosovë
Java e vizitave të ndërkombëtarëve në Kosovë dhe “Defender Europe 23”

Java e vizitave të ndërkombëtarëve në Kosovë dhe “Defender Europe 23”

Elfije Boletini
Nga vizita e senatorëve amerikanë, rasti VisaMetric, e deri në tensionimin e situatës në veri – lajmet që shënuan javën

Nga vizita e senatorëve amerikanë, rasti VisaMetric, e deri në tensionimin e situatës në veri – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
Murphy: Mosndryshimi i Kushtetutës do të ndikojë në marrëdhënies mes SHBA-së dhe Maqedonisë së Veriut

Murphy: Mosndryshimi i Kushtetutës do të ndikojë në marrëdhënies mes SHBA-së dhe Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut
Senatori amerikan, Murhpy: Kurti të ndalë menjëherë provokimet në veri

Senatori amerikan, Murhpy: Kurti të ndalë menjëherë provokimet në veri

Kosovë
Kovaçevski në takim me senatorin Murphy: Mbështetje e fuqishme nga SHBA për Maqedoninë e Veriut që të vazhdojë me vendosmëri në rrugën evropiane

Kovaçevski në takim me senatorin Murphy: Mbështetje e fuqishme nga SHBA për Maqedoninë e Veriut që të vazhdojë me vendosmëri në rrugën evropiane

Politikë
Senatori Murphy në Beograd: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, duhet të zbatohet shpejt

Senatori Murphy në Beograd: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, duhet të zbatohet shpejt

Kosovë
Reagon senatori amerikan pas vizitës së Vulinit në Moskë

Reagon senatori amerikan pas vizitës së Vulinit në Moskë

Serbia
Senatori Murphy ankohet për ndotjen e ajrit në Kosovë: SHBA-ja do ta financoj një plan për të zgjeruar energjinë diellore

Senatori Murphy ankohet për ndotjen e ajrit në Kosovë: SHBA-ja do ta financoj një plan për të zgjeruar energjinë diellore

Energjetika
​Murphy përmend Asociacionin: Normalizimi do të çojë te njohja e ndërsjellë

​Murphy përmend Asociacionin: Normalizimi do të çojë te njohja e ndërsjellë

Politikë
Kurti pas takimi me senatorët amerikanë: Na duhet zbatim i tërësishëm, i shpejtë dhe pakushtëzime i Marrëveshjes Bazike

Kurti pas takimi me senatorët amerikanë: Na duhet zbatim i tërësishëm, i shpejtë dhe pakushtëzime i Marrëveshjes Bazike

Politikë
Senatorët amerikanë: Marrëdhëniet tona vetëm do të forcohen edhe më tej, Serbia mos të pengojë Kosovën

Senatorët amerikanë: Marrëdhëniet tona vetëm do të forcohen edhe më tej, Serbia mos të pengojë Kosovën

Kosovë
Të hënën, Kurti pret në takim senatorët amerikanë Chris Murphu dhe Gary Peters

Të hënën, Kurti pret në takim senatorët amerikanë Chris Murphu dhe Gary Peters

Politikë
Senatori Murphy: Njohja e ndërsjellë Kosovë – Serbi, pozitive për të ardhmen e tyre politike dhe ekonomike

Senatori Murphy: Njohja e ndërsjellë Kosovë – Serbi, pozitive për të ardhmen e tyre politike dhe ekonomike

Kosovë
Propozimi evropian, Kurti i gatshëm për të vazhduar bisedimet për planin e zbatimit

Propozimi evropian, Kurti i gatshëm për të vazhduar bisedimet për planin e zbatimit

Kosovë
Kurti bisedë telefonike me senatorin Murphy, flasin për marrëveshjen e normalizimit Kosovë-Serbi

Kurti bisedë telefonike me senatorin Murphy, flasin për marrëveshjen e normalizimit Kosovë-Serbi

Kosovë
Pas marrëveshjes për targat, senatori amerikan: Tani duhen vendime të vështira për të arritur marrëveshjen me njohje reciproke

Pas marrëveshjes për targat, senatori amerikan: Tani duhen vendime të vështira për të arritur marrëveshjen me njohje reciproke

Kosovë
Shqetësime në SHBA pasi Princi saudit bëhet aksionari i dytë më i madh i Twitter – pas Elon Musk

Shqetësime në SHBA pasi Princi saudit bëhet aksionari i dytë më i madh i Twitter – pas Elon Musk

Media Sociale
Senatori Murphy: Lidhje e pathyeshme mes Amerikës e Kosovës

Senatori Murphy: Lidhje e pathyeshme mes Amerikës e Kosovës

Kosovë
Kurti takoi senatorin Murphy, diskutojnë raportet Kosovë-SHBA

Kurti takoi senatorin Murphy, diskutojnë raportet Kosovë-SHBA

Kosovë
​Senatori amerikan: Më urgjente se kurrë anëtarësimi i Kosovës në NATO

​Senatori amerikan: Më urgjente se kurrë anëtarësimi i Kosovës në NATO

Kosovë
Ambasadori Hovenier mirëpret senatorët amerikanë, përkrahës të vjetër të pavarësisë dhe sovranitetit të Kosovës

Ambasadori Hovenier mirëpret senatorët amerikanë, përkrahës të vjetër të pavarësisë dhe sovranitetit të Kosovës

Kosovë
Senatorët amerikanë vizitojnë Kosovën

Senatorët amerikanë vizitojnë Kosovën

Kosovë