LAJMI I FUNDIT:
Çekia

Çekia

247 Artikuj

Çfarë shkruan në “non-paper” të disa vendeve evropiane për anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Çfarë shkruan në “non-paper” të disa vendeve evropiane për anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Ballkan
Vdes ish-diplomati i lartë çek Karel Schwarzenberg

Vdes ish-diplomati i lartë çek Karel Schwarzenberg

Evropa
Republika Çeke zgjeron kontrollin kufitar me Sllovakinë shkaku i emigrantëve që vijnë tranzit nga Serbia

Republika Çeke zgjeron kontrollin kufitar me Sllovakinë shkaku i emigrantëve që vijnë tranzit nga Serbia

Evropa
Paratë binin nga qielli në Çeki, influencuesi hedh nga helikopteri një milion dollarë – mijëra banorë vrapojnë pas tyre

Paratë binin nga qielli në Çeki, influencuesi hedh nga helikopteri një milion dollarë – mijëra banorë vrapojnë pas tyre

Interesante
Kurtin dhe Ramën nuk i bashkon as kombëtarja kuqezi

Kurtin dhe Ramën nuk i bashkon as kombëtarja kuqezi

Kosovë
Gjermania rrit kontrollet kufitare me Poloninë dhe Republikën Çeke

Gjermania rrit kontrollet kufitare me Poloninë dhe Republikën Çeke

Evropa
Toyota ndalon prodhimin në fabrikën e saj në Çeki për shkak të mungesës së pjesëve

Toyota ndalon prodhimin në fabrikën e saj në Çeki për shkak të mungesës së pjesëve

Auto Lajme
Propaganduesi i Putinit: Berlini, Dresdeni, Praga, Lubjana – të gjithë do të jenë tonat

Propaganduesi i Putinit: Berlini, Dresdeni, Praga, Lubjana – të gjithë do të jenë tonat

Evropa
Ministrat e Punëve të Jashtme të Austrisë, Çekisë dhe Sllovenisë për vizitë në Maqedoninë e Veriut

Ministrat e Punëve të Jashtme të Austrisë, Çekisë dhe Sllovenisë për vizitë në Maqedoninë e Veriut

Politikë
Një skenë e çuditshme nga Çekia është bërë hit absolut në Facebook

Një skenë e çuditshme nga Çekia është bërë hit absolut në Facebook

Fun Lajme
Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë – shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë – shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Evropa
Çekia pritet t’i jep fund varësisë nga nafta ruse

Çekia pritet t’i jep fund varësisë nga nafta ruse

Botë
Çfarë po ndodh? Tetë vende kundër normës Euro 7

Çfarë po ndodh? Tetë vende kundër normës Euro 7

Auto Lajme
Çekia edhe në të ardhmen do të mbështet Maqedoninë në proceset eurointegruese

Çekia edhe në të ardhmen do të mbështet Maqedoninë në proceset eurointegruese

Politikë
Polonia, Çekia dhe Sllovakia nuk duan që lufta të përfundojë me kompromis

Polonia, Çekia dhe Sllovakia nuk duan që lufta të përfundojë me kompromis

Evropa
Si një vend evropian po planifikon një “revolucion hekurudhor”

Si një vend evropian po planifikon një “revolucion hekurudhor”

Auto Lajme
Kompania çeke prodhon kopje të ‘armëve’ që mbushen me ajër – produktet e tyre i kanë bërë rusët të mendojnë se kanë shkatërruar HIMARS

Kompania çeke prodhon kopje të ‘armëve’ që mbushen me ajër – produktet e tyre i kanë bërë rusët të mendojnë se kanë shkatërruar HIMARS

Evropa
Autoritetet çeke e cilësojnë TikTok-un si kërcënim sigurie

Autoritetet çeke e cilësojnë TikTok-un si kërcënim sigurie

Media Sociale
Petrovska – Chernohova: Maqedonia e Veriut dhe Republika e Çekisë po thellojnë bashkëpunimin e tyre në mbrojt

Petrovska – Chernohova: Maqedonia e Veriut dhe Republika e Çekisë po thellojnë bashkëpunimin e tyre në mbrojt

Maqedonia e Veriut
Ahmeti takoi ministrin çek Lipavsky: Ndryshimet kushtetuese, nevojë imediate

Ahmeti takoi ministrin çek Lipavsky: Ndryshimet kushtetuese, nevojë imediate

Politikë
Pendarovski – Lipavsky: Marrëdhëniet mes Shkupit dhe Pragës miqësore dhe me dialog intensiv politik në nivel të lartë

Pendarovski – Lipavsky: Marrëdhëniet mes Shkupit dhe Pragës miqësore dhe me dialog intensiv politik në nivel të lartë

Politikë
Çekia asgjëson 750.000 pula për shkak të gripit të shpezëve

Çekia asgjëson 750.000 pula për shkak të gripit të shpezëve

Evropa
Liberalizimi i vizave për Kosovën më së largu deri në janar 2024, Osmani falënderon Çekinë

Liberalizimi i vizave për Kosovën më së largu deri në janar 2024, Osmani falënderon Çekinë

Kosovë
Kurti pritet nga ministri i Jashtëm i Çekisë, flasin për integrimin evropian dhe euro-atlantik

Kurti pritet nga ministri i Jashtëm i Çekisë, flasin për integrimin evropian dhe euro-atlantik

Kosovë