LAJMI I FUNDIT:

Çeçeni

14 Artikuj

Tri batalionet sekrete të çeçenëve që po luftojnë për Kievin: Rusia do të shpërbëhet, pastaj ne do të lëvizim

Tri batalionet sekrete të çeçenëve që po luftojnë për Kievin: Rusia do të shpërbëhet, pastaj ne do të lëvizim

Evropa
Edhe pse po zhvillohen luftime të ashpra, luftëtari çeçen që i është bashkuar ukrainasve  – gjen kohë të falet në Bakhmut

Edhe pse po zhvillohen luftime të ashpra, luftëtari çeçen që i është bashkuar ukrainasve  – gjen kohë të falet në Bakhmut

Evropa
Çeçenët e Kadyrovit përdhunuan gazetaren ruse derisa po raportonte nga Melitopoli, autoritetet ruse urdhërojnë të mos raportohet për incidentin

Çeçenët e Kadyrovit përdhunuan gazetaren ruse derisa po raportonte nga Melitopoli, autoritetet ruse urdhërojnë të mos raportohet për incidentin

Evropa
Pse çeçenët janë duke luftuar ‘në të dyja anët’ e luftës në Ukrainë?

Pse çeçenët janë duke luftuar ‘në të dyja anët’ e luftës në Ukrainë?

Nga Bota
Kishte dhuruar vetëm 94 dollarë donacion për myslimanët me nevojë, Rusia e dënon Georgy Guyevin me 6 vite burg

Kishte dhuruar vetëm 94 dollarë donacion për myslimanët me nevojë, Rusia e dënon Georgy Guyevin me 6 vite burg

Evropa
Suedia e dënon me 10 vjet burg një rus që deshi ta mbyste me çekan kritikun e presidentit çeçen Ramzan Kadyrov

Suedia e dënon me 10 vjet burg një rus që deshi ta mbyste me çekan kritikun e presidentit çeçen Ramzan Kadyrov

Evropa
Rusia ndalon disa video të Associated Press për luftën në Çeçeni

Rusia ndalon disa video të Associated Press për luftën në Çeçeni

Azia
Disidenti rus i mbijeton një tentimi për vrasje në Finlandë

Disidenti rus i mbijeton një tentimi për vrasje në Finlandë

Nga Bota
Qërim hesapesh mes bandave çeçene në qytetin francez, gjithçka filloi për shkak të një adoleshenti – gjatë përleshjes përdorën armë e shkopinj bejsbolli

Qërim hesapesh mes bandave çeçene në qytetin francez, gjithçka filloi për shkak të një adoleshenti – gjatë përleshjes përdorën armë e shkopinj bejsbolli

Nga Bota
Kur nga vdekja shpëton për një “fije floku” (Video)

Kur nga vdekja shpëton për një “fije floku” (Video)

Nga Bota
Propaganda e ISIS-it, 11-vjeçari me thikë në dorë kërcënon – disa orë më vonë qëllohet për vdekje nga policia çeçene derisa tenton të kryej sulm (Foto/Video)

Propaganda e ISIS-it, 11-vjeçari me thikë në dorë kërcënon – disa orë më vonë qëllohet për vdekje nga policia çeçene derisa tenton të kryej sulm (Foto/Video)

Nga Bota
Deshën të vjedhin veturën, shihni luftën me armë ndërmjet policisë dhe hajnave (Video)

Deshën të vjedhin veturën, shihni luftën me armë ndërmjet policisë dhe hajnave (Video)

Nga Bota
Valltari vdes në skenë, publiku duartroket duke menduar se është pjesë e shfaqjes (Video)

Valltari vdes në skenë, publiku duartroket duke menduar se është pjesë e shfaqjes (Video)

Nga Bota
Kolona e pafundme e veturave super-luksoze, shkojnë për ta marrë nusen (Video)

Kolona e pafundme e veturave super-luksoze, shkojnë për ta marrë nusen (Video)

Auto Fun