LAJMI I FUNDIT:

Carles Puigdemont

51 Artikuj

Vetëm për të mbetur në krye të qeverisë spanjolle, Sanchez arrin marrëveshje me njeriun që po lufton për pavarësinë e Katalonisë

Vetëm për të mbetur në krye të qeverisë spanjolle, Sanchez arrin marrëveshje me njeriun që po lufton për pavarësinë e Katalonisë

Evropa
Spanja mund t’i amnistojë separatistët katalonas

Spanja mund t’i amnistojë separatistët katalonas

Evropa
Spanja heq poshtë akuzat për rebelim kundër ish-udhëheqësit katalanas

Spanja heq poshtë akuzat për rebelim kundër ish-udhëheqësit katalanas

Evropa
Reagimet e liderëve evropianë, pasi Emmanuel Macron fiton një tjetër mandat si president i Francës

Reagimet e liderëve evropianë, pasi Emmanuel Macron fiton një tjetër mandat si president i Francës

Evropa
Gjykata italiane refuzon ekstradimin e udhëheqësit katalanas në Spanjë

Gjykata italiane refuzon ekstradimin e udhëheqësit katalanas në Spanjë

Nga Bota
Gjykata italiane liron nga burgu udhëheqësin katalanas, Carles Puigdemont

Gjykata italiane liron nga burgu udhëheqësin katalanas, Carles Puigdemont

Evropa
Nisin protestat kundër qeverisë spanjolle pas arrestimit të udhëheqësit katalanas

Nisin protestat kundër qeverisë spanjolle pas arrestimit të udhëheqësit katalanas

Evropa
Puigdemont, udhëheqësi i arrestuar katalanas do të dal sot para gjykatës italiane

Puigdemont, udhëheqësi i arrestuar katalanas do të dal sot para gjykatës italiane

Evropa
Vjen reagimi i autoriteteve spanjolle pas arrestimit të udhëheqësit katalanas në Itali

Vjen reagimi i autoriteteve spanjolle pas arrestimit të udhëheqësit katalanas në Itali

Evropa
Udhëheqësi i katalanasve u arrestua në Itali

Udhëheqësi i katalanasve u arrestua në Itali

Evropa
Parlamenti Evropian ia heq imunitetin ish-udhëheqësit të Katalonjës

Parlamenti Evropian ia heq imunitetin ish-udhëheqësit të Katalonjës

Nga Bota
Spanja lëshon urdhërarrest të ri për ish-presidentin e Katalonjës

Spanja lëshon urdhërarrest të ri për ish-presidentin e Katalonjës

Nga Bota
​Prokuroria kërkon 25 vite burg për ideatorët e pavarësisë së Katalonjës

​Prokuroria kërkon 25 vite burg për ideatorët e pavarësisë së Katalonjës

Nga Bota
I shpëtoi ekstradimit, Puigdemont largohet nga Gjermania – nuk kursen lëvdatat as për rojet e burgut

I shpëtoi ekstradimit, Puigdemont largohet nga Gjermania – nuk kursen lëvdatat as për rojet e burgut

Nga Bota
Puidgemont vijon betejën dhe pas vendimit të Gjermanisë për ekstradimin

Puidgemont vijon betejën dhe pas vendimit të Gjermanisë për ekstradimin

Nga Bota
Gjykata gjermane miraton ekstradimin e Puigdemontit

Gjykata gjermane miraton ekstradimin e Puigdemontit

Nga Bota
Katalonia nuk arrin të zgjedhë presidentin

Katalonia nuk arrin të zgjedhë presidentin

Nga Bota
Puigdemont dëshiron të kthehet në Belgjikë

Puigdemont dëshiron të kthehet në Belgjikë

Nga Bota
​Carles Puigdemont lirohet nga burgu

​Carles Puigdemont lirohet nga burgu

Nga Bota
​Qeveria spanjolle: Respektojmë vendimin e gjykatës gjermane

​Qeveria spanjolle: Respektojmë vendimin e gjykatës gjermane

Nga Bota
Prokurorët gjerman kërkojnë ekstradimin e Puigdemontit në Spanjë

Prokurorët gjerman kërkojnë ekstradimin e Puigdemontit në Spanjë

Nga Bota
Puidgemont në gjendje perfekte psikike

Puidgemont në gjendje perfekte psikike

Nga Bota
Ndalohet në Gjermani lideri katalonas Puigdemont

Ndalohet në Gjermani lideri katalonas Puigdemont

Nga Bota
Prania e Puigdemont në Belgjikë, ftoh marrëdhëniet spanjollo-belge

Prania e Puigdemont në Belgjikë, ftoh marrëdhëniet spanjollo-belge

Nga Bota