LAJMI I FUNDIT:

Cardiff City

146 Artikuj

Diçka e rrallë vjen nga familja Ramsey: Babë e bir nënshkruajnë në të njëjtën ditë për Cardiff Cityn

Diçka e rrallë vjen nga familja Ramsey: Babë e bir nënshkruajnë në të njëjtën ditë për Cardiff Cityn

Premier League
Më shumë se katër vite nga vdekja tragjike e Sala dhe nëpër procedura të turpshme ligjore – FIFA obligon Cardiffin ta paguajë shumën e transferimit

Më shumë se katër vite nga vdekja tragjike e Sala dhe nëpër procedura të turpshme ligjore – FIFA obligon Cardiffin ta paguajë shumën e transferimit

Premier League
Nëse nuk do të isha futbollist, do të isha trafikant – organizova një orgji para një ndeshjeje”, rrëfimi i Gary Medel për ferrin që ka përjetuar ndër vite

Nëse nuk do të isha futbollist, do të isha trafikant – organizova një orgji para një ndeshjeje”, rrëfimi i Gary Medel për ferrin që ka përjetuar ndër vite

Serie A
Trajneri anglez, Mark Hudson publikoi një video zemërthyese, ku u thoshte fëmijëve se është shkarkuar

Trajneri anglez, Mark Hudson publikoi një video zemërthyese, ku u thoshte fëmijëve se është shkarkuar

Ndërkombëtare
La milionat dhe jetën e luksit: Ish-anëtari i Manchester United që u bë prift

La milionat dhe jetën e luksit: Ish-anëtari i Manchester United që u bë prift

Premier League
Emilano Sala vdiq para katër vitesh, tek tani Cardiff City pagoi këstin e parë te Nantes për transferimin e tij – palët vazhdojnë të jenë në gjyq

Emilano Sala vdiq para katër vitesh, tek tani Cardiff City pagoi këstin e parë te Nantes për transferimin e tij – palët vazhdojnë të jenë në gjyq

Premier League
Ish-lojtari i Liverpoolit i dënuar me tetë vjet burg për shitje kokaine, kujton golin në debutimin e tij në ‘Anfield Road’

Ish-lojtari i Liverpoolit i dënuar me tetë vjet burg për shitje kokaine, kujton golin në debutimin e tij në ‘Anfield Road’

Premier League
Detaje të reja për vdekjen e futbollistit Emiliano Sala: Piloti i kishte thënë një miku të tij se avioni me të cilin pilotonte nuk ishte i besueshëm

Detaje të reja për vdekjen e futbollistit Emiliano Sala: Piloti i kishte thënë një miku të tij se avioni me të cilin pilotonte nuk ishte i besueshëm

Premier League
Juventus në bisedime të avancuara me Ramseyn për shkëputjen e kontratës

Juventus në bisedime të avancuara me Ramseyn për shkëputjen e kontratës

Serie A
Bale ende i pavendosur për të ardhmen e tij, uellsiani ka 10 oferta në tavolinë

Bale ende i pavendosur për të ardhmen e tij, uellsiani ka 10 oferta në tavolinë

La Liga
Andi Zeqiri pritet të rikthehet në Angli, por Brightoni mendon sërish huazimin e tij

Andi Zeqiri pritet të rikthehet në Angli, por Brightoni mendon sërish huazimin e tij

Premier League
Tragjedia e Emiliano Sala: Cardiff kërkon dëmshpërblim nga Nantes

Tragjedia e Emiliano Sala: Cardiff kërkon dëmshpërblim nga Nantes

Premier League
“Thellësisht i pavetëdijshëm dhe helmim i rëndë”, zbulohen detaje tjera shokuese për vdekjen tragjike të Emiliano Sala

“Thellësisht i pavetëdijshëm dhe helmim i rëndë”, zbulohen detaje tjera shokuese për vdekjen tragjike të Emiliano Sala

Shkumbin Pireva
Liverpooli synon të kalojë në raundin tjetër të FA Cup me një fitore ndaj Cardiffit

Liverpooli synon të kalojë në raundin tjetër të FA Cup me një fitore ndaj Cardiffit

Ndërkombëtare
Shpallet fajtor dhe dënohet përfundimisht njeriu që organizoi fluturimin e Emiliano Sala

Shpallet fajtor dhe dënohet përfundimisht njeriu që organizoi fluturimin e Emiliano Sala

Ndërkombëtare
Vdekja e Emiliano Salas, tashmë ka zyrtarisht një fajtor

Vdekja e Emiliano Salas, tashmë ka zyrtarisht një fajtor

Premier League
Nuk mund ta pajtohet asesi me humbjen e vëllait: Motra e Emiliano Salas tentoi të bënte vetëvrasje

Nuk mund ta pajtohet asesi me humbjen e vëllait: Motra e Emiliano Salas tentoi të bënte vetëvrasje

Ndërkombëtare
Celina drejt rikthimit në futbollin anglez, katër skuadra pas mesfushorit nga Kosova

Celina drejt rikthimit në futbollin anglez, katër skuadra pas mesfushorit nga Kosova

Ligue 1
Klauzolat më të çuditshme të lojtarëve ndër vite: Klubet e natës, kurs kuzhine për gruan, testikuj delesh, skijimi, udhëtimi në hapësirë

Klauzolat më të çuditshme të lojtarëve ndër vite: Klubet e natës, kurs kuzhine për gruan, testikuj delesh, skijimi, udhëtimi në hapësirë

Ndërkombëtare
Brentford-Fulham, finalja e ‘play-offit’ për t’u ngritur në Ligën Premier

Brentford-Fulham, finalja e ‘play-offit’ për t’u ngritur në Ligën Premier

Premier League
Mund t’ju ketë ikur solo goli i Josh Onomah që mahniti në ndeshjen Cardiff-Fulham

Mund t’ju ketë ikur solo goli i Josh Onomah që mahniti në ndeshjen Cardiff-Fulham

Ndërkombëtare
Vdekja e Emiliano Sala: Cardiffi i dërgon informacione prokurorëve francezë për përfshirjen e Nantesit

Vdekja e Emiliano Sala: Cardiffi i dërgon informacione prokurorëve francezë për përfshirjen e Nantesit

Ndërkombëtare
Detaje të reja nga vdekja e Emiliano Salas – piloti David Ibbotson mund të ketë kërcyer nga aeroplani

Detaje të reja nga vdekja e Emiliano Salas – piloti David Ibbotson mund të ketë kërcyer nga aeroplani

Premier League
FIFA e paralajmëron Cardiffin: Paguaj 20 milionë eurot për Salan ose ndëshkohesh me tri afate kalimtare

FIFA e paralajmëron Cardiffin: Paguaj 20 milionë eurot për Salan ose ndëshkohesh me tri afate kalimtare

Premier League