LAJMI I FUNDIT:

Çarçafët

38 Artikuj

Këto truke do t’ju ndihmojnë të flini më lehtë nëse jeni duke luftuar me ftohjen

Këto truke do t’ju ndihmojnë të flini më lehtë nëse jeni duke luftuar me ftohjen

Këshilla mjekësore
Përgatitni vetë sprej shtëpiak për çarçafë: Shtrati juaj do të ketë erë të mrekullueshme çdo natë

Përgatitni vetë sprej shtëpiak për çarçafë: Shtrati juaj do të ketë erë të mrekullueshme çdo natë

Bëje vet
Ja përse duhet të lani veçmas çarçafët dhe peshqirët

Ja përse duhet të lani veçmas çarçafët dhe peshqirët

Bëje vet
Hiqni njollat e verdha në jastëkë dhe çarçafë! Së bashku me detergjentin, duhet të shtoni dy përbërës të rëndësishëm

Hiqni njollat e verdha në jastëkë dhe çarçafë! Së bashku me detergjentin, duhet të shtoni dy përbërës të rëndësishëm

Bëje vet
Ndieni aroma të pakëndshme në shtëpi? Këto janë vendet që duhet t’i kontrolloni

Ndieni aroma të pakëndshme në shtëpi? Këto janë vendet që duhet t’i kontrolloni

Bëje vet
Gjashtë gjëra që duhet të dini për ciklin e shkurtër të larjes

Gjashtë gjëra që duhet të dini për ciklin e shkurtër të larjes

Bëje vet
Rëndësia e zbukurimit të dhomës së gjumit, këto dizajne të çarçafëve i bëjnë më të bukura

Rëndësia e zbukurimit të dhomës së gjumit, këto dizajne të çarçafëve i bëjnë më të bukura

Shtëpi dhe dekor
Efektet negative të mosndërrimit të rregullt të mbulesave dhe çarçafëve të shtratit

Efektet negative të mosndërrimit të rregullt të mbulesave dhe çarçafëve të shtratit

Rregullimi i shtëpisë
Sa shpesh duhet t’i lani çarçafët për gjumë të shëndetshëm

Sa shpesh duhet t’i lani çarçafët për gjumë të shëndetshëm

Shtëpi dhe dekor
Ka një temperaturë perfekte në të cilën duhet të pastroni çarçafët tuaj për të hequr qafe të gjitha mikrobet

Ka një temperaturë perfekte në të cilën duhet të pastroni çarçafët tuaj për të hequr qafe të gjitha mikrobet

Bëje vet
Truku përmes të cilit eliminoni rrudhat në çarçaf pa përdorimin e hekurit

Truku përmes të cilit eliminoni rrudhat në çarçaf pa përdorimin e hekurit

Bëje vet
Fansat e pastrimit ndajnë një metodë të jashtëzakonshme për t’i bërë mbulesat e jorganit tuaj pa rrudha dhe nuk përfshin hekurosje

Fansat e pastrimit ndajnë një metodë të jashtëzakonshme për t’i bërë mbulesat e jorganit tuaj pa rrudha dhe nuk përfshin hekurosje

Bëje vet
Një nënë zbulon trukun që ju ndihmon t’i keni çarçafët pa rrudha, pa pasur nevojë t’i hekurosni

Një nënë zbulon trukun që ju ndihmon t’i keni çarçafët pa rrudha, pa pasur nevojë t’i hekurosni

Fun Lajme
Këshilla të thjeshta për të larë dhe pastruar siç duhet çarçafët tuaj prej liri

Këshilla të thjeshta për të larë dhe pastruar siç duhet çarçafët tuaj prej liri

Bëje vet
Sa shpesh duhet të pastrohen çarçafët gjatë verës kur bakteret janë më të shumta?

Sa shpesh duhet të pastrohen çarçafët gjatë verës kur bakteret janë më të shumta?

Të tjera
Gjatë verës ka më shumë baktere në shtrat – sa shpesh duhet të pastrohen çarçafët?

Gjatë verës ka më shumë baktere në shtrat – sa shpesh duhet të pastrohen çarçafët?

Bëje vet
Sa kohë duhet të lini çarçafët tuaj para se t’i lani?

Sa kohë duhet të lini çarçafët tuaj para se t’i lani?

Lifestyle
Çarçafët ditëve të ftohta duhet ndërruar pak më ndryshe

Çarçafët ditëve të ftohta duhet ndërruar pak më ndryshe

Bëje vet
Një në tre persona pranojnë se lajnë çarçafët e tyre vetëm një herë në vit

Një në tre persona pranojnë se lajnë çarçafët e tyre vetëm një herë në vit

Lifestyle
Si të zvogëloni djersitjen natën: Me ndihmën e këtij truku, nuk do të zgjoheni të djersitur!

Si të zvogëloni djersitjen natën: Me ndihmën e këtij truku, nuk do të zgjoheni të djersitur!

Këshilla Lifestyle
Vendosni një sapun poshtë çarçafëve kur flini dhe sipas Dr.Oz keni shëruar këtë sëmundje

Vendosni një sapun poshtë çarçafëve kur flini dhe sipas Dr.Oz keni shëruar këtë sëmundje

Mjekësi alternative
Përse flemë në çarçafë të ndotur? Meshkujt nuk i ndërrojnë madje as 18 ditë pas seksit

Përse flemë në çarçafë të ndotur? Meshkujt nuk i ndërrojnë madje as 18 ditë pas seksit

Shëndetësi Lajme
Kjo është arsyeja pse hotelet kanë gjithmonë çarçafë dhe jastëkë të bardhë

Kjo është arsyeja pse hotelet kanë gjithmonë çarçafë dhe jastëkë të bardhë

Trend
Nuk dinë as amvisat me përvojë: Këto pesë gabime me siguri i bëni me rastin e larjes së çarçafëve!

Nuk dinë as amvisat me përvojë: Këto pesë gabime me siguri i bëni me rastin e larjes së çarçafëve!

Bëje vet