LAJMI I FUNDIT:

Burgim

113 Artikuj

E goditi me motoçikletë të moshuarin dhe u largua nga vendi i ngjarjes, 18-vjeçari nga Wales dënohet me 12 muaj burgim – kamerat e sigurisë zbuluan ngjarjen

E goditi me motoçikletë të moshuarin dhe u largua nga vendi i ngjarjes, 18-vjeçari nga Wales dënohet me 12 muaj burgim – kamerat e sigurisë zbuluan ngjarjen

Evropa
Tentoi të vrasë biznesmenin me tritol në Elbasan, konfirmohet dënimi 25 vjet burg për Astrit Sinanajn

Tentoi të vrasë biznesmenin me tritol në Elbasan, konfirmohet dënimi 25 vjet burg për Astrit Sinanajn

Shqipëri
Një ditë në burgun e të miturve në Kavajë, i riu: Qejfi bëhet i vogël, unë do dal 19 vjeç

Një ditë në burgun e të miturve në Kavajë, i riu: Qejfi bëhet i vogël, unë do dal 19 vjeç

Shqipëri
Lirohet nga burgu lehona në Shkodër, u arrestua tetë ditë pas lindjes së fëmijës për një gjobë të papaguar

Lirohet nga burgu lehona në Shkodër, u arrestua tetë ditë pas lindjes së fëmijës për një gjobë të papaguar

Shqipëri
Nëna lehonë e burgosur në Shkodër, avokatja: Dënimi të shtyhej derisa fëmija të shkonte 1 vjeç

Nëna lehonë e burgosur në Shkodër, avokatja: Dënimi të shtyhej derisa fëmija të shkonte 1 vjeç

Shqipëri
Të burgosurit nuk pranojnë të rrinë në qeli me kriminelin Dan Hutra, gazetari: Nuk e duan se ka vrarë gra duke kryer krime makabre

Të burgosurit nuk pranojnë të rrinë në qeli me kriminelin Dan Hutra, gazetari: Nuk e duan se ka vrarë gra duke kryer krime makabre

Shqipëri
E kapi për fyti e për flokësh ish bashkëshorten, e me tavolinë druri e goditi në kokë, tetë vjet burgim për të pandehurin në Gjakovë

E kapi për fyti e për flokësh ish bashkëshorten, e me tavolinë druri e goditi në kokë, tetë vjet burgim për të pandehurin në Gjakovë

Drejtësi
I liruar para një muaji, rikthehet në burg ish-kryebashkiaku i Lushnjes pasi gjykata i shton dënimin

I liruar para një muaji, rikthehet në burg ish-kryebashkiaku i Lushnjes pasi gjykata i shton dënimin

Shqipëri
Apeli vërteton dënimin me një vit burgim ndaj ish-ministrit Ivan Todosjeviq për nxitje të urrejtjes

Apeli vërteton dënimin me një vit burgim ndaj ish-ministrit Ivan Todosjeviq për nxitje të urrejtjes

Drejtësi
Filmuan veten duke vallëzuar në rrugët e qytetit të Teheranit, gjykata iraniane dënon çiftin me 21 vite burgim

Filmuan veten duke vallëzuar në rrugët e qytetit të Teheranit, gjykata iraniane dënon çiftin me 21 vite burgim

Azia
Ishte shtirur si taksist, rrëmbeu dhe përdhunoi britaniken – kamerat e sigurisë filmojnë pamjet rrëqethëse në Plymouth

Ishte shtirur si taksist, rrëmbeu dhe përdhunoi britaniken – kamerat e sigurisë filmojnë pamjet rrëqethëse në Plymouth

Evropa
Vrau vëllain për bagëti, 21 vjet e 6 muaj burgim ndaj të pandehurit në Rahovec

Vrau vëllain për bagëti, 21 vjet e 6 muaj burgim ndaj të pandehurit në Rahovec

Drejtësi
Britania dëbon të burgosurit, 50 shqiptar ekstradohen për të vuajtur pjesën e mbetur të dënimit në vendin e tyre

Britania dëbon të burgosurit, 50 shqiptar ekstradohen për të vuajtur pjesën e mbetur të dënimit në vendin e tyre

Shqipëri
U bë pjesë e ISIS-it së bashku me familjen në vitin 2015, dënohet me katër vjet e tetë muaj burgim kosovari

U bë pjesë e ISIS-it së bashku me familjen në vitin 2015, dënohet me katër vjet e tetë muaj burgim kosovari

Drejtësi
Aksidenti me dy humbje jete në autostradën Durrës-Tiranë, burg për shoferin

Aksidenti me dy humbje jete në autostradën Durrës-Tiranë, burg për shoferin

Shqipëri
Vrau tezakun e tij vitin e kaluar, gjakovari dënohet me 20 vjet burgim

Vrau tezakun e tij vitin e kaluar, gjakovari dënohet me 20 vjet burgim

Drejtësi
Pranohet kërkesa e Prokurorisë së Posaçme, ish-deputeti Alqi Bllako kthehet në burg

Pranohet kërkesa e Prokurorisë së Posaçme, ish-deputeti Alqi Bllako kthehet në burg

Shqipëri
Dënohet me 30 vjet burgim i akuzuari për vrasjen që ndodhi në korrik të vitit të kaluar në Viti

Dënohet me 30 vjet burgim i akuzuari për vrasjen që ndodhi në korrik të vitit të kaluar në Viti

Drejtësi
Amerikani i kaloi gati 40 vite në burg për vrasjen që nuk e kreu, analiza e ADN-së tani e dëshmoi se është i pafajshëm

Amerikani i kaloi gati 40 vite në burg për vrasjen që nuk e kreu, analiza e ADN-së tani e dëshmoi se është i pafajshëm

Amerika
Iu gjetën 4 paketime me municion me 4 mijë copë fishekë në bagazhin e veturës – dënohet me një vit burgim dhe 1 mijë e 500 euro gjobë

Iu gjetën 4 paketime me municion me 4 mijë copë fishekë në bagazhin e veturës – dënohet me një vit burgim dhe 1 mijë e 500 euro gjobë

Drejtësi
Keqpërdori pozitën zyrtare, dënohet me dy vjet burgim

Keqpërdori pozitën zyrtare, dënohet me dy vjet burgim

Drejtësi
I burgosuri iku nga burgu i Idrizovës, e gjen policia e Tetovës

I burgosuri iku nga burgu i Idrizovës, e gjen policia e Tetovës

Maqedonia e Veriut
Sauditja dënohet me 34 vite burgim për përdorim të Twitterit

Sauditja dënohet me 34 vite burgim për përdorim të Twitterit

Azia
27 vite burgim dy të akuzuarve për vrasjen e pronarit të një marketi gjatë grabitjes në Mitrovicë

27 vite burgim dy të akuzuarve për vrasjen e pronarit të një marketi gjatë grabitjes në Mitrovicë

Drejtësi