LAJMI I FUNDIT:

Bunkeri

18 Artikuj

Gjyshërit anglez e zbulojnë bunkerin i cili përdorej për strehim nga bombardimet gjermane në Luftën e Dytë Botërore

Gjyshërit anglez e zbulojnë bunkerin i cili përdorej për strehim nga bombardimet gjermane në Luftën e Dytë Botërore

Interesante
Misteri i qytetit të harruar nëntokësor: Bunkeri më i madh nëntokësor që mund të strehojë 20 mijë njerëz

Misteri i qytetit të harruar nëntokësor: Bunkeri më i madh nëntokësor që mund të strehojë 20 mijë njerëz

Çfarë të vizitosh
Bunkeri gjerman për mbrojtje nga sulmet bërthamore po shitet në eBay për 1.4 milionë funte

Bunkeri gjerman për mbrojtje nga sulmet bërthamore po shitet në eBay për 1.4 milionë funte

Interesante
BE-ja po ndërton bunkerin për bisedime sekrete ‘ku nuk do të depërtojnë spiunët’ – detaje se ‘si do të duket ai’!

BE-ja po ndërton bunkerin për bisedime sekrete ‘ku nuk do të depërtojnë spiunët’ – detaje se ‘si do të duket ai’!

Evropa
Bunkerët historikë ushtarakë dalin në shitje në Çeki

Bunkerët historikë ushtarakë dalin në shitje në Çeki

Evropa
“Bunker Boy”: Kënga për Donald Trump bëhet hit në internet

“Bunker Boy”: Kënga për Donald Trump bëhet hit në internet

Fun Lajme
Ishte ndërtuar nga të burgosurit e luftës për t’u mbrojtur nga sulmet ajrore, bunkeri i nazistëve shndërrohet në hotel luksoz

Ishte ndërtuar nga të burgosurit e luftës për t’u mbrojtur nga sulmet ajrore, bunkeri i nazistëve shndërrohet në hotel luksoz

Interesante
“Na erdhi nga lart në 4 të mëngjesit” – familjes shqiptare i “mbin” bunkeri në oborr

“Na erdhi nga lart në 4 të mëngjesit” – familjes shqiptare i “mbin” bunkeri në oborr

Fun Lajme
Vrau veten apo u arratis? Supozohet se bunkeri i Adolf Hitlerit kishte “edhe një tunel të pestë sekret”! (Video)

Vrau veten apo u arratis? Supozohet se bunkeri i Adolf Hitlerit kishte “edhe një tunel të pestë sekret”! (Video)

Nga Bota
“Forbes” shkruan për bunkerët e Shqipërisë, thotë se nga të braktisur ata po shndërrohen në biznes

“Forbes” shkruan për bunkerët e Shqipërisë, thotë se nga të braktisur ata po shndërrohen në biznes

Shqipëri
E kishte poshtë oborrit, por nuk e kishte ditur – pronari i shtëpisë zbulon bunkerin e luftës që nuk është prekur në dekada (Foto)

E kishte poshtë oborrit, por nuk e kishte ditur – pronari i shtëpisë zbulon bunkerin e luftës që nuk është prekur në dekada (Foto)

Interesante
“Fundi i botës”: Brenda bunkerit që mund ta shpëtojë njerëzimin nga luftërat dhe ngrohja globale (Foto/Video)

“Fundi i botës”: Brenda bunkerit që mund ta shpëtojë njerëzimin nga luftërat dhe ngrohja globale (Foto/Video)

Nga Bota
Brenda bunkerit më të madh në Evropë, që dyshohet se fsheh 75 tonë ari (Foto/Video)

Brenda bunkerit më të madh në Evropë, që dyshohet se fsheh 75 tonë ari (Foto/Video)

Nga Bota
Në oborrin e shtëpisë së re zbuloi një gropë misterioze, pasi u fut brenda e kuptoi se ishte bunker i Luftës së Dytë Botërore (Foto)

Në oborrin e shtëpisë së re zbuloi një gropë misterioze, pasi u fut brenda e kuptoi se ishte bunker i Luftës së Dytë Botërore (Foto)

Nga Bota
Bunkerët e Shqipërisë në National Geographic (Foto)

Bunkerët e Shqipërisë në National Geographic (Foto)

Shqipëri
‘Në prag të Luftës së Tretë Botërore’: Brenda bunkerit luksoz që i reziston bombave bërthamore prej 20 kilotonë (Foto)

‘Në prag të Luftës së Tretë Botërore’: Brenda bunkerit luksoz që i reziston bombave bërthamore prej 20 kilotonë (Foto)

Interesante
Sekreti i madh i Titos: Brenda bunkerit të fshehtë në të cilin janë shpenzuar katër miliardë euro! (Foto/Video)

Sekreti i madh i Titos: Brenda bunkerit të fshehtë në të cilin janë shpenzuar katër miliardë euro! (Foto/Video)

Nga Bota
Gjenden kufomat një çifti në Tropojë

Gjenden kufomat një çifti në Tropojë

Kronika e Zezë