LAJMI I FUNDIT:
Bullgaria

Bullgaria

707 Artikuj

Jetë të humbura dhe paralajmërime për të qëndruar brenda – këto janë vendet më të prekura nga vala e të nxehtit që ka goditur disa pjesë të Evropës

Jetë të humbura dhe paralajmërime për të qëndruar brenda – këto janë vendet më të prekura nga vala e të nxehtit që ka goditur disa pjesë të Evropës

Evropa
Vala e të nxehtit ekstrem në Ballkan thyen rekorde – Severe Weather Europe tregon edhe sa ditë do të zgjasë

Vala e të nxehtit ekstrem në Ballkan thyen rekorde – Severe Weather Europe tregon edhe sa ditë do të zgjasë

Ballkan
Mickoski takoi homologun bullgar: Marrëdhëniet duhet të relaksohen

Mickoski takoi homologun bullgar: Marrëdhëniet duhet të relaksohen

Politikë
Rritja e bashkëpunimit ushtarak, Shqipëria, Italia, Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut nënshkruajnë marrëveshje në Uashington

Rritja e bashkëpunimit ushtarak, Shqipëria, Italia, Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut nënshkruajnë marrëveshje në Uashington

Shqipëri
Turqia, Rumania dhe Bullgaria fillojnë “gjuetinë” e përbashkët të minave në Detin e Zi

Turqia, Rumania dhe Bullgaria fillojnë “gjuetinë” e përbashkët të minave në Detin e Zi

Nga Bota
Radev: Dëshira e Maqedonisë së Veriut për dialog është shenjë pozitive

Radev: Dëshira e Maqedonisë së Veriut për dialog është shenjë pozitive

Politikë
Pas Kroacisë, edhe Bullgaria do të dërgojë 100 ushtarë në Kosovë

Pas Kroacisë, edhe Bullgaria do të dërgojë 100 ushtarë në Kosovë

Kosovë
Google i ndan një milion euro për studentët e institutit bullgar të Shkencave Kompjuterike

Google i ndan një milion euro për studentët e institutit bullgar të Shkencave Kompjuterike

Lajme Teknologji
Kurti takohet me kryeministrin në detyrë të Bullgarisë –  flasin për thellimin e miqësisë dhe bashkëpunimit ekonomik

Kurti takohet me kryeministrin në detyrë të Bullgarisë – flasin për thellimin e miqësisë dhe bashkëpunimit ekonomik

Kosovë
Radev dhe Varhelyi presin që ndryshimet kushtetuese të kalojnë pas zgjedhjeve të 8 majit

Radev dhe Varhelyi presin që ndryshimet kushtetuese të kalojnë pas zgjedhjeve të 8 majit

Maqedonia e Veriut
Rumania dhe Bullgaria i bashkohen pjesërisht zonës Shengen

Rumania dhe Bullgaria i bashkohen pjesërisht zonës Shengen

Rumania
Si “doli” lufta jashtë kufijve të Ukrainës?

Si “doli” lufta jashtë kufijve të Ukrainës?

Nga Bota
Bullgaria gjen 170 kilogramë kokainë të fshehur në kontejnerë me banane

Bullgaria gjen 170 kilogramë kokainë të fshehur në kontejnerë me banane

Bullgaria
Bullgaria rrit praninë e saj në Kosovë – dërgon kontingjent prej 100 trupash në misionin e NATO-s

Bullgaria rrit praninë e saj në Kosovë – dërgon kontingjent prej 100 trupash në misionin e NATO-s

Kosovë
Shkrim i vitit 1903, në “The Spectator”: Revolta në Kosovë dhe kërcënimi i paqes evropiane!

Shkrim i vitit 1903, në “The Spectator”: Revolta në Kosovë dhe kërcënimi i paqes evropiane!

Histori
MPJ e Bullgarisë: Politikanët në Maqedoninë e Veriut japin deklarata të rrejshme

MPJ e Bullgarisë: Politikanët në Maqedoninë e Veriut japin deklarata të rrejshme

Politikë
Osmani uron Bullgarinë për Ditën e saj Kombëtare: Jam e kënaqur që shoh bashkëpunimin dypalësh

Osmani uron Bullgarinë për Ditën e saj Kombëtare: Jam e kënaqur që shoh bashkëpunimin dypalësh

Kosovë
Raportimet për arrestimin e kryeshefit, nga KRU “Gjakova” thonë se është në pushim vjetor

Raportimet për arrestimin e kryeshefit, nga KRU “Gjakova” thonë se është në pushim vjetor

Kosovë
Jeliazkov: Linjë ajrore direkte mes Bullgarisë e Shqipërisë brenda vitit

Jeliazkov: Linjë ajrore direkte mes Bullgarisë e Shqipërisë brenda vitit

Shqipëri
Kosova dhe Bullgaria nëshkruajnë marrëveshje në fushën e buqjësisë dhe zhvillimit rural

Kosova dhe Bullgaria nëshkruajnë marrëveshje në fushën e buqjësisë dhe zhvillimit rural

Bujqësi
Kosova dhe Bullgaria me marrëveshje bashkëpunimi në fushën e bujqësisë dhe zhvillimit rural

Kosova dhe Bullgaria me marrëveshje bashkëpunimi në fushën e bujqësisë dhe zhvillimit rural

Kosovë
Kurti dhe kryeministri bullgar bisedojnë për avancimin e marrëdhënieve midis dy vendeve

Kurti dhe kryeministri bullgar bisedojnë për avancimin e marrëdhënieve midis dy vendeve

Kosovë
Sa janë pagat e mjekëve në vendet e Ballkanit?

Sa janë pagat e mjekëve në vendet e Ballkanit?

Ballkan
Bullgaria dhe Rumania hyjnë në Shengen: Hiqen vetëm kontrollet kufitare ajrore dhe detare

Bullgaria dhe Rumania hyjnë në Shengen: Hiqen vetëm kontrollet kufitare ajrore dhe detare

Bullgaria


mob5