LAJMI I FUNDIT:
Bukayo Saka

Bukayo Saka

172 Artikuj

Vetëm dy yje të La Ligës janë në mesin e 10 lojtarëve më të vlefshëm në futboll

Vetëm dy yje të La Ligës janë në mesin e 10 lojtarëve më të vlefshëm në futboll

Ndërkombëtare
Bukayo Saka mposht rekordin mahnitës të Ryan Giggs që do të befasojë tifozët e Man Utd dhe Arsenal

Bukayo Saka mposht rekordin mahnitës të Ryan Giggs që do të befasojë tifozët e Man Utd dhe Arsenal

Premier League
Ish-legjenda e Arsenalit paralajmëron pensionimin e Sakas nga futbolli

Ish-legjenda e Arsenalit paralajmëron pensionimin e Sakas nga futbolli

Premier League
Bukayo Saka është larguar nga kampi i Anglisë

Bukayo Saka është larguar nga kampi i Anglisë

Përfaqësueset
Saka këmbëngul se Arsenali mund të fitojë Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve

Saka këmbëngul se Arsenali mund të fitojë Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve

Ndërkombëtare
PSG është gati të paguajë 140 milionë euro për yllin e Arsenalit si zëvendësuesi i ëndrrave për Mbappen

PSG është gati të paguajë 140 milionë euro për yllin e Arsenalit si zëvendësuesi i ëndrrave për Mbappen

Ligue 1
Arsenali tregohet i pamëshirshëm ndaj Sheffieldit dhe merr një fitore tenistike

Arsenali tregohet i pamëshirshëm ndaj Sheffieldit dhe merr një fitore tenistike

Premier League
Bukayo Saka i bashkohet listës që ka vetëm shtatë legjenda, përfshirë Cristiano Ronaldon

Bukayo Saka i bashkohet listës që ka vetëm shtatë legjenda, përfshirë Cristiano Ronaldon

Premier League
Arsenali nuk e përjashton mundësinë e shitjes së Sakas, por vetëm nëse thyhet rekordi i klubit

Arsenali nuk e përjashton mundësinë e shitjes së Sakas, por vetëm nëse thyhet rekordi i klubit

Premier League
Lojtari më i shtrenjtë nga secila prej 16 skuadrave që janë aktualisht pjesë e Ligës së Kampionëve

Lojtari më i shtrenjtë nga secila prej 16 skuadrave që janë aktualisht pjesë e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Yjet e futbollit që nëse kishin zgjedhur vendin e origjinës, sot do të ishin në finalen e madhe Nigeri – Bregu i Fildishtë

Yjet e futbollit që nëse kishin zgjedhur vendin e origjinës, sot do të ishin në finalen e madhe Nigeri – Bregu i Fildishtë

Përfaqësueset
Lojtarët më të shpejtë të Ligës Premier deri më tani këtë sezon, nuk ka vend për tre ‘vetëtimat’

Lojtarët më të shpejtë të Ligës Premier deri më tani këtë sezon, nuk ka vend për tre ‘vetëtimat’

Premier League
Analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme të derbit Arsenal – Liverpool

Analizë, parashikim dhe formacionet e mundshme të derbit Arsenal – Liverpool

Premier League
Momenti më i bukur i mbrëmjes, Saka takoi ‘Sakan’ pas fitores ndaj Nottingham Forestit 

Momenti më i bukur i mbrëmjes, Saka takoi ‘Sakan’ pas fitores ndaj Nottingham Forestit 

Premier League
Statistikat e Nunez dëshmojnë pse shpresat e Arsenalit për titull mund të mbarojnë brenda 10 ditësh

Statistikat e Nunez dëshmojnë pse shpresat e Arsenalit për titull mund të mbarojnë brenda 10 ditësh

Premier League
CIES zbulon 100 lojtarët më të vlefshëm në botë: Kylian Mbappe i 27-ti, pesë të parët vlejnë mbi 200 milionë euro

CIES zbulon 100 lojtarët më të vlefshëm në botë: Kylian Mbappe i 27-ti, pesë të parët vlejnë mbi 200 milionë euro

Ndërkombëtare
Saka i kërkon falje Tsimikasit pas lëndimit që i shkaktoi

Saka i kërkon falje Tsimikasit pas lëndimit që i shkaktoi

Premier League
Formacioni më i mirë i Ligës Premier deri më tani, tifozët mbesin të befasuar

Formacioni më i mirë i Ligës Premier deri më tani, tifozët mbesin të befasuar

Premier League
Probleme për Arsenalin, Saka dhe Jesus mungojnë në stërvitje para ndeshjes në Ligën e Kampionëve

Probleme për Arsenalin, Saka dhe Jesus mungojnë në stërvitje para ndeshjes në Ligën e Kampionëve

Premier League
Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Liga e Kampionëve
Renditja me 10 lojtarët favorit për ta fituar Topin e Artë në vitin 2024, Bellingham i prinë listës

Renditja me 10 lojtarët favorit për ta fituar Topin e Artë në vitin 2024, Bellingham i prinë listës

Ndërkombëtare
Tifozët e Arsenalit të zemëruar pasi ylli i Man Utd përfundon më lartë se Saka në renditjen për Topin e Artë

Tifozët e Arsenalit të zemëruar pasi ylli i Man Utd përfundon më lartë se Saka në renditjen për Topin e Artë

Ndërkombëtare
Renditje befasuese për Jude Bellingham në listën për Topin e Artë gjersa zbulohen 15 lojtarët e parë

Renditje befasuese për Jude Bellingham në listën për Topin e Artë gjersa zbulohen 15 lojtarët e parë

Ndërkombëtare
Fituesi vetëm se është zbuluar, këta janë 30 kandidatët në garë për ‘Topin e Artë’

Fituesi vetëm se është zbuluar, këta janë 30 kandidatët në garë për ‘Topin e Artë’

Ndërkombëtare


mob5