LAJMI I FUNDIT:

Buka

100 Artikuj

Bie çmimi i miellit në Kosovë, jo edhe i bukës

Bie çmimi i miellit në Kosovë, jo edhe i bukës

Biznes
Murati: Për shkak të LDK-së qytetarët po e paguajnë më shtrenjtë vajin dhe bukën

Murati: Për shkak të LDK-së qytetarët po e paguajnë më shtrenjtë vajin dhe bukën

Financa
Paralajmërohet shtrenjtimi i bukës, shkak ngritja e çmimit të rrymës

Paralajmërohet shtrenjtimi i bukës, shkak ngritja e çmimit të rrymës

Financa
Gjoba prej 1,1 milionë denarëve: Në Ohër, Manastir dhe Kërçovë është shitur bukë me çmim mbi 33 denarë

Gjoba prej 1,1 milionë denarëve: Në Ohër, Manastir dhe Kërçovë është shitur bukë me çmim mbi 33 denarë

Maqedonia e Veriut
Në Maqedoninë e Veriut buka, sidomos ajo e bardha konsumohet me tepricë

Në Maqedoninë e Veriut buka, sidomos ajo e bardha konsumohet me tepricë

Maqedonia e Veriut
Në një pjesë të marketeve në Maqedoni nuk ka bukë të bardhë dhe gjysmë të bardhë

Në një pjesë të marketeve në Maqedoni nuk ka bukë të bardhë dhe gjysmë të bardhë

Maqedonia e Veriut
Buka që nuk të shëndosh, recetë e thjeshtë dhe e shpejtë

Buka që nuk të shëndosh, recetë e thjeshtë dhe e shpejtë

Nga duart tua
Burim i jashtëzakonshëm i proteinave: Provoni këtë bukë jo të zakonshme e cila në vete përmban vetëm 73 kalori

Burim i jashtëzakonshëm i proteinave: Provoni këtë bukë jo të zakonshme e cila në vete përmban vetëm 73 kalori

Nga duart tua
Si të bëhet buka bajat sërish e freskët? Gjyshet tona zbulojnë këtë truk!

Si të bëhet buka bajat sërish e freskët? Gjyshet tona zbulojnë këtë truk!

Si të…
Këto ankesa janë shenjë se po hani shumë bukë

Këto ankesa janë shenjë se po hani shumë bukë

Shëndetësi Lajme
Maqedoni, deri në vitin e ri çmimi i bukës do të ulet për 10%

Maqedoni, deri në vitin e ri çmimi i bukës do të ulet për 10%

Maqedonia e Veriut
Mozaiku më i madh i bukës në botë krijohet në Meksikë

Mozaiku më i madh i bukës në botë krijohet në Meksikë

Kuriozitete
Buka do të bëhet më e lirë në Maqedoninë e Veriut

Buka do të bëhet më e lirë në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Ulja e çmimit të bukës pritet pas Vitit të Ri

Ulja e çmimit të bukës pritet pas Vitit të Ri

Maqedonia e Veriut
Prodhuesit njoftojnë se buka, qumështi dhe produktet e qumështit mund të rriten sërish, nëse qeveria e RMV-së nuk merr masa konkrete

Prodhuesit njoftojnë se buka, qumështi dhe produktet e qumështit mund të rriten sërish, nëse qeveria e RMV-së nuk merr masa konkrete

Maqedonia e Veriut
Çmimet e bukës në Maqedoni vazhdojnë të rriten, prodhuesit arsyetohen me krizën energjetike

Çmimet e bukës në Maqedoni vazhdojnë të rriten, prodhuesit arsyetohen me krizën energjetike

Maqedonia e Veriut
Edhe pse ka rënie të çmimit të grurit në tregun ndërkombëtar, furrtarët vazhdojnë me çmimin e njëjtë të bukës në Kosovë

Edhe pse ka rënie të çmimit të grurit në tregun ndërkombëtar, furrtarët vazhdojnë me çmimin e njëjtë të bukës në Kosovë

Ekonomi
Maqedonia e Veriut me bukën më të shtrenjtë në rajon

Maqedonia e Veriut me bukën më të shtrenjtë në rajon

Maqedonia e Veriut
Hajdari reagon sërish: Çmimet e grurit dhe miellit kanë rënë me 7%, i paarsyeshëm shtrenjtimi i bukës

Hajdari reagon sërish: Çmimet e grurit dhe miellit kanë rënë me 7%, i paarsyeshëm shtrenjtimi i bukës

Biznes
Disa furra fillojnë shtrenjtimin e bukës, mullisët thonë se nuk është e drejtë morale rritja e çmimeve

Disa furra fillojnë shtrenjtimin e bukës, mullisët thonë se nuk është e drejtë morale rritja e çmimeve

Albert Spahiu
Shtrenjtohet buka, në Gjilan çmimi shkon në 60 centë

Shtrenjtohet buka, në Gjilan çmimi shkon në 60 centë

Kosovë
Bukë shtëpie e mbushur me djathë: Brumë i butë dhe kore krokante

Bukë shtëpie e mbushur me djathë: Brumë i butë dhe kore krokante

Nga duart tua
Bukë e gatuar në shtëpi me kefir: Qëndron e freskët deri në pesë ditë!

Bukë e gatuar në shtëpi me kefir: Qëndron e freskët deri në pesë ditë!

Nga duart tua
Inspektorati i Tregut shqipton gjoba ndaj furrave të bukës

Inspektorati i Tregut shqipton gjoba ndaj furrave të bukës

Të Tjera