LAJMI I FUNDIT:

Budapest

26 Artikuj

Pamjet rrëqethëse të aksidentit zinxhiror në Budapest, u përfshinë 43 vetura – një person humbi jetën dhe 39 tjerë u lënduan

Pamjet rrëqethëse të aksidentit zinxhiror në Budapest, u përfshinë 43 vetura – një person humbi jetën dhe 39 tjerë u lënduan

Evropa
Ngatërruan Bukureshtin me Budapestin, dyshja përfunduan në Rumani në vend të Hungarisë

Ngatërruan Bukureshtin me Budapestin, dyshja përfunduan në Rumani në vend të Hungarisë

Dështime
Prokuroria konfirmon arrestimin e serbit të dyshuar për krime lufte në Kosovë

Prokuroria konfirmon arrestimin e serbit të dyshuar për krime lufte në Kosovë

Drejtësi
Tentoi t’ia merr telefonin nga dora, viktima nuk ia dha – intervenoi policia hungareze duke e përplasur për tokë hajnin

Tentoi t’ia merr telefonin nga dora, viktima nuk ia dha – intervenoi policia hungareze duke e përplasur për tokë hajnin

Dështime
Puskas Arena – Budapest

Puskas Arena – Budapest

Përfaqësueset
Evropa në përfundim të bllokimit: Italia, Polonia dhe Hungaria nga nesër i hapin parqet dhe restorantet, shkollat në Gjermani hapen gjatë javës që vjen

Evropa në përfundim të bllokimit: Italia, Polonia dhe Hungaria nga nesër i hapin parqet dhe restorantet, shkollat në Gjermani hapen gjatë javës që vjen

Nga Bota
Nga Budapesti deri te plazhet e bukura të Brazilit, pamje të filmuara nga ajri me dron që tregojnë rrugët e zbrazëta të qyteteve të botës

Nga Budapesti deri te plazhet e bukura të Brazilit, pamje të filmuara nga ajri me dron që tregojnë rrugët e zbrazëta të qyteteve të botës

Nga Bota
​Zëvendësambasadori britanik në Hungari vdes nga coronavirusi

​Zëvendësambasadori britanik në Hungari vdes nga coronavirusi

Nga Bota
Opozita hungareze shpreson t’i fitojë zgjedhjet lokale

Opozita hungareze shpreson t’i fitojë zgjedhjet lokale

Nga Bota
Pamjet e para të anijes së fundosur në Budapest, ajo gjendet në 7.5 metra thellësi e “shtrirë” në pjesën anësore (Video)

Pamjet e para të anijes së fundosur në Budapest, ajo gjendet në 7.5 metra thellësi e “shtrirë” në pjesën anësore (Video)

Nga Bota
Arrestohet kapiteni i anijes së mbytur në Danub, asnjë gjurmë nga 21 të zhdukurit (Video)

Arrestohet kapiteni i anijes së mbytur në Danub, asnjë gjurmë nga 21 të zhdukurit (Video)

Nga Bota
Aksidenti me disa të vdekur në Danub, momenti kur dy anijet përplasen njëra me tjetrën (Video)

Aksidenti me disa të vdekur në Danub, momenti kur dy anijet përplasen njëra me tjetrën (Video)

Nga Bota
Shtatë persona të vdekur dhe 19 të zhdukur pas përmbytjes së varkës në Budapest

Shtatë persona të vdekur dhe 19 të zhdukur pas përmbytjes së varkës në Budapest

Nga Bota
Deputetët hungarezë tërhiqen zvarrë nga ndërtesa e televizionit (Video)

Deputetët hungarezë tërhiqen zvarrë nga ndërtesa e televizionit (Video)

Nga Bota
Gruevski shihet në një restorant të shtrenjtë, refuzon t’i përgjigjet gazetarit (Video)

Gruevski shihet në një restorant të shtrenjtë, refuzon t’i përgjigjet gazetarit (Video)

Politikë
Jeta luksoze e fëmijëve të pasur të Budapestit (Foto)

Jeta luksoze e fëmijëve të pasur të Budapestit (Foto)

Interesante
Aziatikët ‘çmendurisht’ të pasur, shfaqin luksin e pafund në Instagram (Foto)

Aziatikët ‘çmendurisht’ të pasur, shfaqin luksin e pafund në Instagram (Foto)

Fun Lajme
Mijëra hungarezë protestojnë kundër Orbanit

Mijëra hungarezë protestojnë kundër Orbanit

Nga Bota
Vetura të shtrenjta, aeroplanë privatë e hotele luksoze: Jeta e shfrenuar e pasanikëve të Budapestit (Foto)

Vetura të shtrenjta, aeroplanë privatë e hotele luksoze: Jeta e shfrenuar e pasanikëve të Budapestit (Foto)

Interesante
Shpëtoi 62 mijë hebrenj, por askush nuk e do

Shpëtoi 62 mijë hebrenj, por askush nuk e do

Nga Bota
Vendet më të lira për t’i kaluar pushimet në botë

Vendet më të lira për t’i kaluar pushimet në botë

Çfarë të vizitosh
Tërhiqet ambasada për bustin e ri të Skënderbeut në Budapest: Do ta ndryshojmë

Tërhiqet ambasada për bustin e ri të Skënderbeut në Budapest: Do ta ndryshojmë

Shqipëri
Dritës misterioze në qiellin e Hungarisë, disa po i japin karakter “jashtëtokësor”! (Video)

Dritës misterioze në qiellin e Hungarisë, disa po i japin karakter “jashtëtokësor”! (Video)

Fun Lajme
La Ferrari Aperta me rrathë të shpejta shumë pranë kalimtarëve (Video)

La Ferrari Aperta me rrathë të shpejta shumë pranë kalimtarëve (Video)

Ngjarje