LAJMI I FUNDIT:

Brunei

11 Artikuj

Ka luajtur për Chelsean, ka pasuri shumë më të madhe se Ronaldo e Messi dhe mund ta blejë Unitedin – Faiq Bolkiah është nipi i sulltanit të Bruneit

Ka luajtur për Chelsean, ka pasuri shumë më të madhe se Ronaldo e Messi dhe mund ta blejë Unitedin – Faiq Bolkiah është nipi i sulltanit të Bruneit

Ndërkombëtare
Njihuni me “Mercedesin karavan më të çmendur ndonjëherë” – i porositur për Sulltanin e Bruneit

Njihuni me “Mercedesin karavan më të çmendur ndonjëherë” – i porositur për Sulltanin e Bruneit

Koncepte
Pesë shtetet më të pasura në botë

Pesë shtetet më të pasura në botë

Çfarë të vizitosh
Tradhtia bashkëshortore, thënia e gjërave negative për sulltanin,…: Tetë gjërat që nuk lejohen në Brunei, për të cilat edhe mund të dënoheni rëndë!

Tradhtia bashkëshortore, thënia e gjërave negative për sulltanin,…: Tetë gjërat që nuk lejohen në Brunei, për të cilat edhe mund të dënoheni rëndë!

Interesante
Jeta luksoze e njërit nga monarkët më të pasur në botë, ka mbi 7 mijë vetura luksoze – pasuria i rritet çdo sekondë (Foto/Video)

Jeta luksoze e njërit nga monarkët më të pasur në botë, ka mbi 7 mijë vetura luksoze – pasuria i rritet çdo sekondë (Foto/Video)

Nga Bota
Dua Lipa mbështet iniciativën e yjeve botërore: Bojkotoni bizneset e Sulltanit të Bruneit

Dua Lipa mbështet iniciativën e yjeve botërore: Bojkotoni bizneset e Sulltanit të Bruneit

Yjet
Brunei dënon me vdekje homoseksualët, në Nebraska ndodh “çudia”

Brunei dënon me vdekje homoseksualët, në Nebraska ndodh “çudia”

Nga Bota
Futbollisti më i pasur në botë luan në Ligën Premier, por nuk është edhe aq i njohur – Messi dhe Ronaldo vetëm mund ta ëndërrojnë pasurinë e tij (Foto/Video)

Futbollisti më i pasur në botë luan në Ligën Premier, por nuk është edhe aq i njohur – Messi dhe Ronaldo vetëm mund ta ëndërrojnë pasurinë e tij (Foto/Video)

Premier League
Jeta luksoze e princit të Bruneit (Foto)

Jeta luksoze e princit të Bruneit (Foto)

Nga Bota
Sulltani i Bruneit feston 50 vjetorin e ardhjes në pushtet si njeriu më i pasur në botë: Ai po shëtitet me karrocën e larë në flori, kurse festa po zhvillohet në pallatin me 1800 dhoma (Video)

Sulltani i Bruneit feston 50 vjetorin e ardhjes në pushtet si njeriu më i pasur në botë: Ai po shëtitet me karrocën e larë në flori, kurse festa po zhvillohet në pallatin me 1800 dhoma (Video)

Nga Bota
Sulltani i Bruneit me koleksion mahnitës veturash luksoze (Video)

Sulltani i Bruneit me koleksion mahnitës veturash luksoze (Video)

Ngjarje