LAJMI I FUNDIT:

Brukseli

77 Artikuj

Goditje “simbolike” ndaj Orbanit, BE-ja zhvendos takimin e ministrave nga Budapesti në Bruksel

Goditje “simbolike” ndaj Orbanit, BE-ja zhvendos takimin e ministrave nga Budapesti në Bruksel

Evropa
Sot vendoset nëse Von der Leyen do të jetë në krye të Komisionit Evropian edhe për një mandat

Sot vendoset nëse Von der Leyen do të jetë në krye të Komisionit Evropian edhe për një mandat

Evropa
Dy të vdekur dhe dy të plagosur rëndë nga të shtënat në një zonë të njohur për trafik droge në Bruksel

Dy të vdekur dhe dy të plagosur rëndë nga të shtënat në një zonë të njohur për trafik droge në Bruksel

Evropa
Zelensky mbërrin në Bruksel për të nënshkruar marrëveshje sigurie me BE-në

Zelensky mbërrin në Bruksel për të nënshkruar marrëveshje sigurie me BE-në

Nga Bota
Qerkini: Brukseli e ka stagnuar procesin e personave të pagjetur

Qerkini: Brukseli e ka stagnuar procesin e personave të pagjetur

Kosovë
Fermerët bllokojnë Brukselin, djegin goma pranë Parlamentit Evropian

Fermerët bllokojnë Brukselin, djegin goma pranë Parlamentit Evropian

Evropa
Bolonja kufizon shpejtësinë e vozitjes në 30 kilometër në orë – qytetarët ankohen: Po vonohemi për punë

Bolonja kufizon shpejtësinë e vozitjes në 30 kilometër në orë – qytetarët ankohen: Po vonohemi për punë

Auto Lajme
Mijëra njerëz marshuan në Bruksel dhe Berlin kundër rritjes së antisemitizmit

Mijëra njerëz marshuan në Bruksel dhe Berlin kundër rritjes së antisemitizmit

Evropa
Të gjithë duan të shpërngulen në këto qytete të botës

Të gjithë duan të shpërngulen në këto qytete të botës

Çfarë të vizitosh
Policia qëllon për vdekje sulmuesin në Bruksel që vrau dy shtetas suedez

Policia qëllon për vdekje sulmuesin në Bruksel që vrau dy shtetas suedez

Evropa
Policia arreston një të dyshuar, qëllon me armë një tjetër – si të dyshuar, pas vrasjes së dy suedezëve në Bruksel

Policia arreston një të dyshuar, qëllon me armë një tjetër – si të dyshuar, pas vrasjes së dy suedezëve në Bruksel

Evropa
Shefi i Ryanair goditet me krem ëmbëlsirash nga protestuesit e klimës në Bruksel – befason me përgjigjen e tij

Shefi i Ryanair goditet me krem ëmbëlsirash nga protestuesit e klimës në Bruksel – befason me përgjigjen e tij

Fun Lajme
Brukseli synon që supermarketve t’ua bëjë obligative dhurimin e ushqimeve të pashitura

Brukseli synon që supermarketve t’ua bëjë obligative dhurimin e ushqimeve të pashitura

Botë
Krasniqi në takim me Lajçakun: PDK do të angazhohet fuqishëm në shtensionimin e situatës në veri

Krasniqi në takim me Lajçakun: PDK do të angazhohet fuqishëm në shtensionimin e situatës në veri

Kosovë


mob5