LAJMI I FUNDIT:

Bretkosa

18 Artikuj

A mund ta dalloni bretkosën që fshihet mes shkëmbinjve në këtë pellg?

A mund ta dalloni bretkosën që fshihet mes shkëmbinjve në këtë pellg?

Interesante
Karakteristika interesante të bretkosave që ndoshta nuk i keni ditur

Karakteristika interesante të bretkosave që ndoshta nuk i keni ditur

Kuriozitete
Një zgjedhje e pazakontë e vogëlushes – ajo dëshironte një bretkosë si kafshë shtëpiake

Një zgjedhje e pazakontë e vogëlushes – ajo dëshironte një bretkosë si kafshë shtëpiake

Fun Lajme
Një bretkosë ‘gjigante’ është gjetur në Australi, peshon 2.7 kilogramë

Një bretkosë ‘gjigante’ është gjetur në Australi, peshon 2.7 kilogramë

Fun Lajme
Zbulohen specie të reja të “bretkosës çokollatë” në Guinenë e Re

Zbulohen specie të reja të “bretkosës çokollatë” në Guinenë e Re

Kërshëri
Njerëzit e kanë të vështirë të gjejnë kalin në këtë fotografi të zakonshme të bretkosave

Njerëzit e kanë të vështirë të gjejnë kalin në këtë fotografi të zakonshme të bretkosave

Lifestyle
Bretkosat hipën mbi shpinën e gjarprit gjigant, e shfrytëzuan si mjet transportues (Video)

Bretkosat hipën mbi shpinën e gjarprit gjigant, e shfrytëzuan si mjet transportues (Video)

Interesante
“Beteja” treminutëshe për jetë a vdekje, gjarpri gëlltit bretkosën (Video, +18)

“Beteja” treminutëshe për jetë a vdekje, gjarpri gëlltit bretkosën (Video, +18)

Interesante
Xixëllonja që përpiu, ia ndriçoi bretkosës tërë trupin (Video)

Xixëllonja që përpiu, ia ndriçoi bretkosës tërë trupin (Video)

Interesante
Kafshoi më shumë se që mund të përpinte, megjithatë e gllabëroi me shumë vështirësi (Foto)

Kafshoi më shumë se që mund të përpinte, megjithatë e gllabëroi me shumë vështirësi (Foto)

Interesante
Përpiu tri bretkosa për ‘shërim’, i nxjerrin nga gjoksi parazitin e gjatë 13 centimetra (Foto)

Përpiu tri bretkosa për ‘shërim’, i nxjerrin nga gjoksi parazitin e gjatë 13 centimetra (Foto)

Interesante
Bretkosa e pazakontë me tri gjymtyrë më shumë (Video)

Bretkosa e pazakontë me tri gjymtyrë më shumë (Video)

Interesante
Bretkosa mbështillet me shpejtësi nga rrjeta e merimangës (Video)

Bretkosa mbështillet me shpejtësi nga rrjeta e merimangës (Video)

Interesante
Vegjetariania gjen bretkosën në pjatë derisa po hante sallatë, vendosë ta shpëtojë kur e kupton se ajo mezi po merrte frymë (Video)

Vegjetariania gjen bretkosën në pjatë derisa po hante sallatë, vendosë ta shpëtojë kur e kupton se ajo mezi po merrte frymë (Video)

Interesante
Bretkosa e ngordhur i doli në sallatë (Foto)

Bretkosa e ngordhur i doli në sallatë (Foto)

Dështime
Nuk është iluzion optik: Peshkatari zë bretkosën gjigante që peshon gjashtë kilogramë (Foto)

Nuk është iluzion optik: Peshkatari zë bretkosën gjigante që peshon gjashtë kilogramë (Foto)

Interesante
Turistët tregojnë rastet kur pushimet u kthyen në ankth dhe tmerr (Foto)

Turistët tregojnë rastet kur pushimet u kthyen në ankth dhe tmerr (Foto)

Dështime
A mund ta gjeni bretkosën e fshehur në gjethe? (Foto)

A mund ta gjeni bretkosën e fshehur në gjethe? (Foto)

Fun Lajme