LAJMI I FUNDIT:

Blerim Isufaj

113 Artikuj

Mbahet testi me shkrim për kandidatë për prokurorë të rinj të shtetit

Mbahet testi me shkrim për kandidatë për prokurorë të rinj të shtetit

Kosovë
Kryeprokurori special flet për rastin e Enver Sekiraqes

Kryeprokurori special flet për rastin e Enver Sekiraqes

Drejtësi
Kosova dy vjet pa kryeprokuror, kjo po konsiderohet hendikep në luftën kundër krimit

Kosova dy vjet pa kryeprokuror, kjo po konsiderohet hendikep në luftën kundër krimit

Drejtësi
“O nënshkruaje Blerim Isufajn, o do të merremi me ty”, ministrja Haxhiu tregon se si u kërcënua presidentja Osmani

“O nënshkruaje Blerim Isufajn, o do të merremi me ty”, ministrja Haxhiu tregon se si u kërcënua presidentja Osmani

Drejtësi
Kryeprokurori i Shtetit dhe Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të painformuar lidhur me pretendimet për atentat ndaj Kryeministrit

Kryeprokurori i Shtetit dhe Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të painformuar lidhur me pretendimet për atentat ndaj Kryeministrit

Drejtësi
Heqja e urdhërarrestit ndaj Radoiçiqit, deputeti Basha kërkon sqarime nga kryeprokurori Isufaj

Heqja e urdhërarrestit ndaj Radoiçiqit, deputeti Basha kërkon sqarime nga kryeprokurori Isufaj

Kosovë
Haxhiu reagon sërish ndaj Isufajt: Le të përgjigjet pse u tërhoq urdhërarresti për kryekriminelin Radoiçiq

Haxhiu reagon sërish ndaj Isufajt: Le të përgjigjet pse u tërhoq urdhërarresti për kryekriminelin Radoiçiq

Kosovë
​Musliu: Nuk ka pasur asnjë arsye të hiqet urdhër-arresti ndaj Radoiçiqit

​Musliu: Nuk ka pasur asnjë arsye të hiqet urdhër-arresti ndaj Radoiçiqit

Kosovë
“Ende asnjë aktakuzë për sulmin terrorist në Banjskë”, “Nuk është çështje e tij” – përplasjet mes Kurtit e Isufajt e betimi i ushtarëve të rinj – lajmet që shënuan javën

“Ende asnjë aktakuzë për sulmin terrorist në Banjskë”, “Nuk është çështje e tij” – përplasjet mes Kurtit e Isufajt e betimi i ushtarëve të rinj – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
Vazhdon përplasja Kurti-Isufaj, për mosngritjen e aktakuzës ndaj Radoiçiqit

Vazhdon përplasja Kurti-Isufaj, për mosngritjen e aktakuzës ndaj Radoiçiqit

Kosovë
Haxhiu i reagon Isufajt: Po të mos i hiqej fletarrestimi, operimi i Radoiçiqit në veri do të ishte i pamundur

Haxhiu i reagon Isufajt: Po të mos i hiqej fletarrestimi, operimi i Radoiçiqit në veri do të ishte i pamundur

Kosovë
Heqja e urdhërarrestit ndaj Radoiçiqit, ish-hetuesi i Policisë: Kryeprokurori Isufaj mund të ketë qenë i ndikuar nga opozita

Heqja e urdhërarrestit ndaj Radoiçiqit, ish-hetuesi i Policisë: Kryeprokurori Isufaj mund të ketë qenë i ndikuar nga opozita

Drejtësi
U kritikuan nga Kurti se nuk po ngrisin aktakuza për sulmin në Banjskë, kryeprokurori Isufaj thotë se nuk është çështje e kryeministrit

U kritikuan nga Kurti se nuk po ngrisin aktakuza për sulmin në Banjskë, kryeprokurori Isufaj thotë se nuk është çështje e kryeministrit

Kosovë
Kryeprokurori Isufaj pranon se pa miratimin e tij nuk do të kishte ndodhur heqja e urdhërarrestit ndaj Radoiçiqit në vitin 2021

Kryeprokurori Isufaj pranon se pa miratimin e tij nuk do të kishte ndodhur heqja e urdhërarrestit ndaj Radoiçiqit në vitin 2021

Kosovë
Mosdekretimi i kryeprokurorit, Maloku: Ka dështuar Zyra e Presidentes

Mosdekretimi i kryeprokurorit, Maloku: Ka dështuar Zyra e Presidentes

Kosovë
KPK rizgjedh Blerim Isufajn kryeprokuror të Prokurorisë Speciale

KPK rizgjedh Blerim Isufajn kryeprokuror të Prokurorisë Speciale

Kosovë
Kryeprokurori Isufaj: Ju siguroj që prokuroria do të vazhdojë të punojë pa ndaluar në ndjekjen e të gjitha rasteve për krimet e luftës

Kryeprokurori Isufaj: Ju siguroj që prokuroria do të vazhdojë të punojë pa ndaluar në ndjekjen e të gjitha rasteve për krimet e luftës

Kosovë
Zgjedhja e kryeprokurorit, Presidenca: Presim nga KPK që t’i adresojë shkeljet procedurale, në një proces të ri

Zgjedhja e kryeprokurorit, Presidenca: Presim nga KPK që t’i adresojë shkeljet procedurale, në një proces të ri

Kosovë
​Intervistohen kandidatët për Kryeprokuror të Prokurorisë Speciale, mes tyre edhe Blerim Isufaj

​Intervistohen kandidatët për Kryeprokuror të Prokurorisë Speciale, mes tyre edhe Blerim Isufaj

Kosovë
Kritikohet rikandidimi i Blerim Isufajt për Kryeprokuror të Speciales

Kritikohet rikandidimi i Blerim Isufajt për Kryeprokuror të Speciales

Kosovë
Mosdekretimi i Isufajt, opozita e paunifikuar për dërgimin e Osmanit në Kushtetuese

Mosdekretimi i Isufajt, opozita e paunifikuar për dërgimin e Osmanit në Kushtetuese

Kosovë
Mosdekretimi i Isufajt për kryeprokuror, Haxhiu i jep të drejtë Osmanit dhe kritikon KPK-në

Mosdekretimi i Isufajt për kryeprokuror, Haxhiu i jep të drejtë Osmanit dhe kritikon KPK-në

Kosovë
Dërgimi i emrit të Isufajt për të dytën herë për dekretim për Kryeprokuror të Shtetit, flasin nga BE-ja: Procesi duhet të bazohet në merita

Dërgimi i emrit të Isufajt për të dytën herë për dekretim për Kryeprokuror të Shtetit, flasin nga BE-ja: Procesi duhet të bazohet në merita

Kosovë
Kryeziu: Presidentja duhet ta dërgojë në Kushtetuese kërkesën e KPK-së për Blerim Isufajn

Kryeziu: Presidentja duhet ta dërgojë në Kushtetuese kërkesën e KPK-së për Blerim Isufajn

Kosovë


mob5