LAJMI I FUNDIT:
Blerand Stavileci

Blerand Stavileci

223 Artikuj

Info

Blerand Stavileci ka lindur më 8 mars të vitit 1980 në Prishtinë. Shkollën e mesme e kreu në Prishtinë. Ai është master i shkencave të menaxhmentit dhe teknologjisë informative.

Në prill të vitit 2010 ai ishte ministër i Bujqësisë, mandat të cilin e zotëroi deri në vitin 2014. Aktualisht ai është ministër për Zhvillimin Ekonomik.

Blerand Stavileci nuk e ka fshehur asnjëherë pasionin për basketbollin, ku më parë zeja e tij ishte pikërisht basketbolli, ku ka qenë ndër lojtarët kryesorë të KB Prishtinës. Sot, ai është president i KB Prishtinës të cilën e udhëhoqi drejt sukseseve ndërkombëtare në Ligën Ballkanike, trofe të cilin klubi kryeqytetas e fitoi dy herë radhazi.

Ai ka një jetë aktive shoqërore, teksa ka një shije të veçantë dhe dashuri për modën, ku gjithmonë shihet në hap me trendet e kohës, duke ju përkushtuar shumë paraqitjes në publik.

Ai i flet pesë gjuhë.

Blerand Stavileci është i martuar dhe ka një fëmijë.

Pritjes i erdhi fundi, të enjten zhvillohet ‘ndeshja e yjeve’ në kujtim të legjendën Kobe Bryant

Pritjes i erdhi fundi, të enjten zhvillohet ‘ndeshja e yjeve’ në kujtim të legjendën Kobe Bryant

Basketboll
​Stavileci: Tmerrit qeverisës e territ ekonomik dhe energjetik, iu shtua edhe ferri financiar

​Stavileci: Tmerrit qeverisës e territ ekonomik dhe energjetik, iu shtua edhe ferri financiar

Kosovë
PDK: Qeveria Kurti po thellon varfërinë, migrimin dhe falimentimin e firmave

PDK: Qeveria Kurti po thellon varfërinë, migrimin dhe falimentimin e firmave

Ekonomi
PDK akuzon Qeverinë Kurti se po i varfëron qytetarët, thonë se Kosova ka shënuar rekord të deficitit tregtar rreth 4 miliardë euro

PDK akuzon Qeverinë Kurti se po i varfëron qytetarët, thonë se Kosova ka shënuar rekord të deficitit tregtar rreth 4 miliardë euro

Të Tjera
Stavileci: Pushteti arrogant po thellon krizën dhe varfërinë e familjeve kosovare

Stavileci: Pushteti arrogant po thellon krizën dhe varfërinë e familjeve kosovare

Të Tjera
Stavileci: Qeveria të zbatojë vendimin e Apelit për uljen e çmimit të energjisë

Stavileci: Qeveria të zbatojë vendimin e Apelit për uljen e çmimit të energjisë

Energjetika
Stavileci: Me ekskursione qeveritare nuk luftohet kriza ekonomike dhe inflacioni

Stavileci: Me ekskursione qeveritare nuk luftohet kriza ekonomike dhe inflacioni

Financa
PDK: Veteranët e UÇK-së të paguhen në lartësinë e pagës minimale

PDK: Veteranët e UÇK-së të paguhen në lartësinë e pagës minimale

Kosovë
Stavileci: Rekord i zi – norma e inflacionit për muajin mars ka shënuar numër dyshifror 10%

Stavileci: Rekord i zi – norma e inflacionit për muajin mars ka shënuar numër dyshifror 10%

Ekonomi
Stavileci për aktakuzën ndaj ministres Nagavci: Ky është mesazhi më i keq për nxënësit

Stavileci për aktakuzën ndaj ministres Nagavci: Ky është mesazhi më i keq për nxënësit

Kosovë
Propozimi për tarifat e reja të rrymës, deklarata e ambasadorit amerikan në OSBE dhe masat e reja antiCOVID – top lajmet e javës

Propozimi për tarifat e reja të rrymës, deklarata e ambasadorit amerikan në OSBE dhe masat e reja antiCOVID – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Rritja e tarifave të energjisë elektrike, PDK: Goditja më e ashpër ndaj qytetarëve të Kosovës

Rritja e tarifave të energjisë elektrike, PDK: Goditja më e ashpër ndaj qytetarëve të Kosovës

Energjetika
​Situata me energjinë, PDK propozon masa për të përballuar sezonin e dimrit

​Situata me energjinë, PDK propozon masa për të përballuar sezonin e dimrit

Energjetika
Çitaku: Nuk ka vullnet për koalicion me LDK-në në Prishtinë, lajmet për Stavilecin nënkryetar janë spekulime

Çitaku: Nuk ka vullnet për koalicion me LDK-në në Prishtinë, lajmet për Stavilecin nënkryetar janë spekulime

Kosovë
Blerand Stavileci nënkryetar i Prishtinës? PDK thotë se nuk është e vërtetë – LDK nuk kthen përgjigje

Blerand Stavileci nënkryetar i Prishtinës? PDK thotë se nuk është e vërtetë – LDK nuk kthen përgjigje

Kosovë
PDK: Kosova po përjeton tragjedi nga pandemia, qeveria po praktikon arbitraritetin burokratik

PDK: Kosova po përjeton tragjedi nga pandemia, qeveria po praktikon arbitraritetin burokratik

Kosovë
PDK: Mungesa shumëvjeçare e investimeve në çerdhe dhe shkolla rëndoi jetën e prindërve në Prishtinë

PDK: Mungesa shumëvjeçare e investimeve në çerdhe dhe shkolla rëndoi jetën e prindërve në Prishtinë

Politikë
Stavileci: Kurti i butë me masat ekonomike në pandemi, e agresiv në kapjen e bordeve

Stavileci: Kurti i butë me masat ekonomike në pandemi, e agresiv në kapjen e bordeve

Kosovë
Stavileci: Kosova e fundit në rajon me masat emergjente për ekonominë në kohën e pandemisë

Stavileci: Kosova e fundit në rajon me masat emergjente për ekonominë në kohën e pandemisë

Të Tjera
PDK kërkon sqarime nga ambasadat për emërimet e zyrtarëve të LVV-së në borde

PDK kërkon sqarime nga ambasadat për emërimet e zyrtarëve të LVV-së në borde

Kosovë
Stavileci: Qeveria mashtroi prodhuesit e miellit, ata duhet të përkrahen e jo të dëmtohen

Stavileci: Qeveria mashtroi prodhuesit e miellit, ata duhet të përkrahen e jo të dëmtohen

Biznes
Zyrtare: Blerand Stavileci jep dorëheqje nga posti i kryetarit të KB Prishtinës

Zyrtare: Blerand Stavileci jep dorëheqje nga posti i kryetarit të KB Prishtinës

Basketboll
Stavileci ironizon me LDK-në pas rrahjes me karrige

Stavileci ironizon me LDK-në pas rrahjes me karrige

Kosovë
Stavileci akuzon Kurtin: Mbetesh mohues i shtetit të Kosovës

Stavileci akuzon Kurtin: Mbetesh mohues i shtetit të Kosovës

Kosovë