LAJMI I FUNDIT:

Biçikleta

112 Artikuj

“Dita pa makina”, qytetarët kanë mundësi të shfrytëzojnë trotineta e biçikleta falas në Prishtinë

“Dita pa makina”, qytetarët kanë mundësi të shfrytëzojnë trotineta e biçikleta falas në Prishtinë

Prishtina
Një biçikletë u ble për afro 3 mijë euro, Komuna e Prishtinës thotë se ato nuk janë të zakonshme por me kyçje elektronike inteligjente

Një biçikletë u ble për afro 3 mijë euro, Komuna e Prishtinës thotë se ato nuk janë të zakonshme por me kyçje elektronike inteligjente

Donjeta Zeqiraj
Komuna e Prishtinës njofton se ka nënshkruar kontratën për blerjen e biçikletave të qytetit

Komuna e Prishtinës njofton se ka nënshkruar kontratën për blerjen e biçikletave të qytetit

Komunat
Çiklisti udhëton 800 kilometra “në drejtim të kundërt”, kërkon thyerjen e rekordit botëror të Guinness

Çiklisti udhëton 800 kilometra “në drejtim të kundërt”, kërkon thyerjen e rekordit botëror të Guinness

Interesante
Porsche zbulon dy modele të reja të “biçikletave elektrike” – çmimi do të jetë befasues

Porsche zbulon dy modele të reja të “biçikletave elektrike” – çmimi do të jetë befasues

EVs
Të gjithë po qeshin me shtegun e biçikletave në Serbi

Të gjithë po qeshin me shtegun e biçikletave në Serbi

Fun Lajme
Me biçikletë nëpër Shqipëri, turistët gjermanë të mrekulluar nga bukuritë natyrore

Me biçikletë nëpër Shqipëri, turistët gjermanë të mrekulluar nga bukuritë natyrore

Shqipëri
Deri 15 mijë denarë mbështetje financiare për blerjen e biçikletave dhe trotineteve në RMV

Deri 15 mijë denarë mbështetje financiare për blerjen e biçikletave dhe trotineteve në RMV

Maqedonia e Veriut
A keni parë ndonjëherë biçikletë me rrota katrore?

A keni parë ndonjëherë biçikletë me rrota katrore?

Auto Fun
Udhëtoi për 525 ditë dhe përshkoi me biçikletë mbi 32 mijë kilometra, vizitoi 14 shtete – aventura e të riut nga Alaska në Argjentinë

Udhëtoi për 525 ditë dhe përshkoi me biçikletë mbi 32 mijë kilometra, vizitoi 14 shtete – aventura e të riut nga Alaska në Argjentinë

Amerika
Cila është dhurata ideale për fëmijën?

Cila është dhurata ideale për fëmijën?

Këshilla për prindër
Çifti britanik shëtit globin me një biçikletë të përbashkët në 180 ditë

Çifti britanik shëtit globin me një biçikletë të përbashkët në 180 ditë

Interesante
Biçikleta elektrike që lëvizë nëpër ujë, kushton 9 mijë dollarë – nevojiten 40 minuta për të mësuar si ta drejtojmë

Biçikleta elektrike që lëvizë nëpër ujë, kushton 9 mijë dollarë – nevojiten 40 minuta për të mësuar si ta drejtojmë

Lajme Teknologji
“Kombi i çiklizmit”: Si Holanda e ‘ridizajnoi’ veten si një vend i përshtatshëm për biçikleta

“Kombi i çiklizmit”: Si Holanda e ‘ridizajnoi’ veten si një vend i përshtatshëm për biçikleta

Evropa
Ajo që i ndodhi kësaj vajze në Londër tregon më së miri se çfarë ndodh nëse “ngasni një biçikletë derisa jeni në gjendje të dehur”

Ajo që i ndodhi kësaj vajze në Londër tregon më së miri se çfarë ndodh nëse “ngasni një biçikletë derisa jeni në gjendje të dehur”

Dështime
Aksident me fatalitet në Mitrovicë, humb jetën 5-vjeçari që po ngiste biçikletën

Aksident me fatalitet në Mitrovicë, humb jetën 5-vjeçari që po ngiste biçikletën

Kronika e Zezë
Presidenti amerikan shpjegon arsyen që çoi në rrëzimin e tij nga biçikleta

Presidenti amerikan shpjegon arsyen që çoi në rrëzimin e tij nga biçikleta

Kuriozitete
Vodhi prototipin e biçikletës ushtarake që kushton 100 mijë dollarë, policia në Philadelphia vihet në kërkim të dyshuarit

Vodhi prototipin e biçikletës ushtarake që kushton 100 mijë dollarë, policia në Philadelphia vihet në kërkim të dyshuarit

Amerika
Ndalohet qarkullimi i motoçikletave, biçikletave e trotineteve brenda Bulevardit të Podujevës

Ndalohet qarkullimi i motoçikletave, biçikletave e trotineteve brenda Bulevardit të Podujevës

Komunat
Holanda ka më shumë biçikleta se banorë

Holanda ka më shumë biçikleta se banorë

Kuriozitete
Dikush vuri re një biçikletë të pazakontë, ajo u bë virale në rrjetet sociale

Dikush vuri re një biçikletë të pazakontë, ajo u bë virale në rrjetet sociale

Interesante
Çmimi i naftës është shtrenjtu, por çmimi i kësaj super biçiklete është zvogëlu!  

Çmimi i naftës është shtrenjtu, por çmimi i kësaj super biçiklete është zvogëlu!  

eGjeta
I paguajnë qytetarët të heqin dorë nga vetura dhe të shkojnë në punë me biçikleta

I paguajnë qytetarët të heqin dorë nga vetura dhe të shkojnë në punë me biçikleta

Kuriozitete
Pamje që tregojnë një çift që rrëzohen nga një biçikletë, pasi burri “nuk i bëri matjet siç duhet”

Pamje që tregojnë një çift që rrëzohen nga një biçikletë, pasi burri “nuk i bëri matjet siç duhet”

Fun Lajme