LAJMI I FUNDIT:

Besnik Bislimi

871 Artikuj

Rasti i Faton Hajrizit, Bislimi: Ai është kriminel për neve

Rasti i Faton Hajrizit, Bislimi: Ai është kriminel për neve

Kosovë
Kosova i dorëzoi në Bruksel komentet mbi planin e sekuencimit

Kosova i dorëzoi në Bruksel komentet mbi planin e sekuencimit

Kosovë
Krijohet Fondi i Përbashkët Përshpejtues i Objektivave të Zhvillimit të Qëndrueshëm për Kosovën

Krijohet Fondi i Përbashkët Përshpejtues i Objektivave të Zhvillimit të Qëndrueshëm për Kosovën

Të Tjera
Lajçak për takimin e fundit me Bislimin dhe Petkoviqin: Fatkeqësisht, nuk arritëm progres për zbatimin e Marrëveshjes  

Lajçak për takimin e fundit me Bislimin dhe Petkoviqin: Fatkeqësisht, nuk arritëm progres për zbatimin e Marrëveshjes  

Kosovë
Një ditë pas takimit në Bruksel, LVV akuzon Serbinë për qasje destruktive në dialog

Një ditë pas takimit në Bruksel, LVV akuzon Serbinë për qasje destruktive në dialog

Politikë
Qeveria për takimin në Bruksel: Serbia refuzoi planin e sekuencimit dhe e sabotoi diskutimin për të zhdukurit

Qeveria për takimin në Bruksel: Serbia refuzoi planin e sekuencimit dhe e sabotoi diskutimin për të zhdukurit

Kosovë
Lajçak pas takimit në Bruksel: U dakorduam për një sërë hapash

Lajçak pas takimit në Bruksel: U dakorduam për një sërë hapash

Kosovë
Bislimi: Pala serbe ishte e interesuar vetëm për Asociacionin

Bislimi: Pala serbe ishte e interesuar vetëm për Asociacionin

Kosovë
Përfundon takimi trepalësh në Bruksel

Përfundon takimi trepalësh në Bruksel

Politikë
Kryenegociatorët në Bruksel për zhbllokimin e zbatimit të Marrëveshjes

Kryenegociatorët në Bruksel për zhbllokimin e zbatimit të Marrëveshjes

Kosovë
Analistët e vlerësojnë të gabuar shkuarjen e kryenegociatorit në Bruksel

Analistët e vlerësojnë të gabuar shkuarjen e kryenegociatorit në Bruksel

Politikë
‘Zbatim urgjent’ të marrëveshjes, të martën takimi i kryenegociatorëve në Bruksel

‘Zbatim urgjent’ të marrëveshjes, të martën takimi i kryenegociatorëve në Bruksel

Kosovë
​Bislimi dhe Lobbezoo diskutojnë përkushtimin e Kosovës në procesin e integrimit evropian

​Bislimi dhe Lobbezoo diskutojnë përkushtimin e Kosovës në procesin e integrimit evropian

Kosovë
Ndihmës Sekretari i OKB-së për Evropë, Jença: Përkrahim dialogun Kosovë-Serbi

Ndihmës Sekretari i OKB-së për Evropë, Jença: Përkrahim dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
Bislimi takon Ndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së për Evropën: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

Bislimi takon Ndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së për Evropën: Serbia ka 48 baza operacionale përreth kufirit me Kosovën

Kosovë
Takimi vjetor, Bislimi falënderon Suedinë për përkrahjen e Kosovës

Takimi vjetor, Bislimi falënderon Suedinë për përkrahjen e Kosovës

Kosovë
Bislimi: Kosova synon anëtarësimin në OKB, BE, NATO dhe në Këshill të Evropës

Bislimi: Kosova synon anëtarësimin në OKB, BE, NATO dhe në Këshill të Evropës

Kosovë
Miratohet drafti i Programit Kombëtar për Integrim Evropian për 2024-2028

Miratohet drafti i Programit Kombëtar për Integrim Evropian për 2024-2028

Kosovë
“Kanë dalë gjyshet kanë shku me i këqyr nipat, u kënaqën”- Bislimi mohon ikjen e të rinjve nga Kosova

“Kanë dalë gjyshet kanë shku me i këqyr nipat, u kënaqën”- Bislimi mohon ikjen e të rinjve nga Kosova

Kosovë
​Roli i Lajçakut për disbursimin e mjeteve nga Plani i Rritjes së BE-së për Kosovën, Bislimi: Raporton për konstruktivitetin e palëve, nuk vendos për fondet  

​Roli i Lajçakut për disbursimin e mjeteve nga Plani i Rritjes së BE-së për Kosovën, Bislimi: Raporton për konstruktivitetin e palëve, nuk vendos për fondet  

Kosovë
​Largimi i masave të BE-së, Bislimi: Kosova s’ka pranuar të shantazhohet

​Largimi i masave të BE-së, Bislimi: Kosova s’ka pranuar të shantazhohet

Kosovë
Bislimi pas takimit me Lajçakun: Serbia në vazhdimësi e ka shkelur marrëveshjen në shumicën e neneve të saj

Bislimi pas takimit me Lajçakun: Serbia në vazhdimësi e ka shkelur marrëveshjen në shumicën e neneve të saj

Politikë
Lajçak për masat ndaj Kosovës: Duhet të hiqen, por gjithçka varet nga diskutimet e nesërme

Lajçak për masat ndaj Kosovës: Duhet të hiqen, por gjithçka varet nga diskutimet e nesërme

Kosovë
Zhvillmet rreth dialogut, Lajçak vjen sot në Prishtinë – takohet me Bislimin

Zhvillmet rreth dialogut, Lajçak vjen sot në Prishtinë – takohet me Bislimin

Kosovë


mob5