LAJMI I FUNDIT:

Besnik Berisha

103 Artikuj

Me polemika mes avokatit Berisha dhe prokurorit Gashi ka vazhduar dëgjimi i dëshmitares në rastin e 400 kg kokainë

Me polemika mes avokatit Berisha dhe prokurorit Gashi ka vazhduar dëgjimi i dëshmitares në rastin e 400 kg kokainë

Drejtësi
Avokati Berisha thotë se nuk ka prova për të arrestuarin për spiunazh: Është dëshmitar i Speciales

Avokati Berisha thotë se nuk ka prova për të arrestuarin për spiunazh: Është dëshmitar i Speciales

Kosovë
OAK e suspendon prokurorin disiplinor, Veseli thotë se ndodhi për shkak se trajtoi një rast disiplinor të kryetarit të Odës

OAK e suspendon prokurorin disiplinor, Veseli thotë se ndodhi për shkak se trajtoi një rast disiplinor të kryetarit të Odës

Drejtësi
Avokati Berisha: Enver Sekiraqa është jashtë Kosovës në një spital, nuk mund të zbuloj vendndodhjen e tij

Avokati Berisha: Enver Sekiraqa është jashtë Kosovës në një spital, nuk mund të zbuloj vendndodhjen e tij

Kosovë
Besnik Berisha: Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Besnik Berisha: Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Kosovë
Gjykimi për vrasjen e shtatorit 2023 në Podujevë, babai akuzohet se porositi djalin ta kryente krimin

Gjykimi për vrasjen e shtatorit 2023 në Podujevë, babai akuzohet se porositi djalin ta kryente krimin

Drejtësi
Besnik Berisha me prejardhje nga Kosova, garon në zgjedhjet lokale të Luganos

Besnik Berisha me prejardhje nga Kosova, garon në zgjedhjet lokale të Luganos

Kosovë
Bashkëshortja e Agonis Tetajt heq dorë nga kërkesa për 628 mijë euro dëmshpërblim

Bashkëshortja e Agonis Tetajt heq dorë nga kërkesa për 628 mijë euro dëmshpërblim

Kosovë
Besnik Berisha është kryetar i ri i Odës së Avokatëve të Kosovës

Besnik Berisha është kryetar i ri i Odës së Avokatëve të Kosovës

Drejtësi
Gjykata e Ferizajt merr vendim për avokatin Berisha dhe gjashtë të dyshuarit tjerë

Gjykata e Ferizajt merr vendim për avokatin Berisha dhe gjashtë të dyshuarit tjerë

Drejtësi
Avokati Berisha: Kur policia shkoi për ta arrestuar, Naim Murseli tentoi ta vrasë veten

Avokati Berisha: Kur policia shkoi për ta arrestuar, Naim Murseli tentoi ta vrasë veten

Kosovë
Avokati Berisha: Në darkën e fundit të Liridonës ishte edhe vrasësi i saj

Avokati Berisha: Në darkën e fundit të Liridonës ishte edhe vrasësi i saj

Kosovë
Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Kosovë
Avokati Berisha: Naim Murseli ka përmendur edhe tradhtinë, por kjo nuk do të dalë e vërtetë

Avokati Berisha: Naim Murseli ka përmendur edhe tradhtinë, por kjo nuk do të dalë e vërtetë

Kosovë
Avokati Berisha për rastin “Monstra”: Po ndiqen si shqiptarë, nuk e kanë kryer krimin

Avokati Berisha për rastin “Monstra”: Po ndiqen si shqiptarë, nuk e kanë kryer krimin

Kosovë
Lirohet Alil Demiri, i gjykuar për rastin “Mostra”

Lirohet Alil Demiri, i gjykuar për rastin “Mostra”

Kosovë
Besnik Berishës i ndalohet për t’iu afruar vendit apo personit të caktuar

Besnik Berishës i ndalohet për t’iu afruar vendit apo personit të caktuar

Drejtësi
Berisha tha se u arrestua për shkak të kritikave ndaj Haxhiut, reagojnë nga MD: Për shpifjet dhe akuzat do të ketë një proces tjetër gjyqësor

Berisha tha se u arrestua për shkak të kritikave ndaj Haxhiut, reagojnë nga MD: Për shpifjet dhe akuzat do të ketë një proces tjetër gjyqësor

Kosovë
Besnik Berisha thotë se arrestimi i tij u bë për shkak të kritikave ndaj ministres Haxhiu, akuzon rëndë prokurorin Maloku

Besnik Berisha thotë se arrestimi i tij u bë për shkak të kritikave ndaj ministres Haxhiu, akuzon rëndë prokurorin Maloku

Kosovë
Albulena Haxhiu angazhon avokat, do ta padis Besnik Berishën për “shpifje dhe fyerje”

Albulena Haxhiu angazhon avokat, do ta padis Besnik Berishën për “shpifje dhe fyerje”

Drejtësi
Mustafa pas lirimit të avokatit Berisha: Çdo gjë pritet nga ata të cilët pas perdes merren vesh me pasuesit e Millosheviqit

Mustafa pas lirimit të avokatit Berisha: Çdo gjë pritet nga ata të cilët pas perdes merren vesh me pasuesit e Millosheviqit

Kosovë
Rasti “Brezovica”, Gjykata cakton masën e sigurisë ndaj shtatë të dyshuarve

Rasti “Brezovica”, Gjykata cakton masën e sigurisë ndaj shtatë të dyshuarve

Drejtësi
Lirohet avokati Besnik Berisha

Lirohet avokati Besnik Berisha

Drejtësi
Dosja e shtatë të arrestuarve, avokati Berisha dyshohet se mori 11 mijë euro nga klienti që s’mund ta mbronte ligjërisht

Dosja e shtatë të arrestuarve, avokati Berisha dyshohet se mori 11 mijë euro nga klienti që s’mund ta mbronte ligjërisht

Drejtësi


mob5