LAJMI I FUNDIT:

Besarta Jashari

18 Artikuj

Rrëfimi i Besarta Jasharit: Momenti më i rëndë kur s’kam mundur me shpëtua motrën e vogël

Rrëfimi i Besarta Jasharit: Momenti më i rëndë kur s’kam mundur me shpëtua motrën e vogël

Kosovë
E bija e Hamëz Jasharit poston foto më ndryshe të komandantit Adem Jashari: E donte shumë jetën, e shijonte atë në mëmëdhe

E bija e Hamëz Jasharit poston foto më ndryshe të komandantit Adem Jashari: E donte shumë jetën, e shijonte atë në mëmëdhe

Kosovë
Besarta Jashari: Çdo gjë do ishte e rëndomtë pa aktin unik të vetëflijimit për liri të familjes tonë

Besarta Jashari: Çdo gjë do ishte e rëndomtë pa aktin unik të vetëflijimit për liri të familjes tonë

Kosovë
Vetëvendosje: Ne nuk e kemi vendosur banerin me fotografinë e Besarta Jasharit

Vetëvendosje: Ne nuk e kemi vendosur banerin me fotografinë e Besarta Jasharit

Kosovë
Bekim Jashari e quan keqpërdorim shfrytëzimin e figurës së Besartës në kohë fushate – KQZ dhe Policia të veprojnë

Bekim Jashari e quan keqpërdorim shfrytëzimin e figurës së Besartës në kohë fushate – KQZ dhe Policia të veprojnë

Kosovë
Besarta Jashari në 23 vjetorin e sulmit nga forcat serbe: Ende i kam të freskëta kujtimet

Besarta Jashari në 23 vjetorin e sulmit nga forcat serbe: Ende i kam të freskëta kujtimet

Kosovë
Urim i veçantë nga familja Jashari-Besarta bashkohet me Hamzën, Ademin, Shabanin, Besimin dhe Igballin e ri

Urim i veçantë nga familja Jashari-Besarta bashkohet me Hamzën, Ademin, Shabanin, Besimin dhe Igballin e ri

Kosovë
Bekim Jashari uron motrën për ditëlindje: Je personi më i dashur për mua në këtë botë

Bekim Jashari uron motrën për ditëlindje: Je personi më i dashur për mua në këtë botë

Kosovë
Besarta ua uron Fitër Bajramin nga varrezat e familjes Jashari

Besarta ua uron Fitër Bajramin nga varrezat e familjes Jashari

Kosovë
E mbijetuara e familjes Jashari, Besarta me shkrim prekës kujton familjen

E mbijetuara e familjes Jashari, Besarta me shkrim prekës kujton familjen

Kosovë
Besarta me urim emocionues për të atin Hamëz Jashari

Besarta me urim emocionues për të atin Hamëz Jashari

Kosovë
Fjalët prekëse të Besarta Jasharit, me të cilat kujton familjen

Fjalët prekëse të Besarta Jasharit, me të cilat kujton familjen

Kosovë
Besarta kujton babain e saj Hamëz Jasharin, në datëlindjen e tij

Besarta kujton babain e saj Hamëz Jasharin, në datëlindjen e tij

Kosovë
Besarta Jashari rrëfen momentet kur serbët kishin marrë armët e Adem Jasharit, pas rënies së tij (Video)

Besarta Jashari rrëfen momentet kur serbët kishin marrë armët e Adem Jasharit, pas rënies së tij (Video)

Kosovë
Besarta Jashari: Pas luftimeve, serbët më morën dhe më pyetën shqip nëse Ademi dhe Hamëza janë gjallë (Video)

Besarta Jashari: Pas luftimeve, serbët më morën dhe më pyetën shqip nëse Ademi dhe Hamëza janë gjallë (Video)

Kosovë
Besarta rrëfen bisedën e fundit me babain e saj, Hamëz Jashari si dhe momentet e sulmit në Prekaz (Video)

Besarta rrëfen bisedën e fundit me babain e saj, Hamëz Jashari si dhe momentet e sulmit në Prekaz (Video)

Kosovë
Vajza e heroit Hamëz Jashari, publikon zërin e babait të saj, dëgjohet rrëfimi patriotik i tij për atdheun

Vajza e heroit Hamëz Jashari, publikon zërin e babait të saj, dëgjohet rrëfimi patriotik i tij për atdheun

Kosovë
“Shkuam në dhomën e gjumit për të fjetur si çdo natë tjetër”: Rrëfimi prekës i vajzës së Hamëz Jasharit, për sulmin e para 20 vjetëve në Prekaz

“Shkuam në dhomën e gjumit për të fjetur si çdo natë tjetër”: Rrëfimi prekës i vajzës së Hamëz Jasharit, për sulmin e para 20 vjetëve në Prekaz

Kosovë