LAJMI I FUNDIT:

Berlini

58 Artikuj

Gjermania po e konsideron uljen e taksës së energjisë elektrike me 95 për qind

Gjermania po e konsideron uljen e taksës së energjisë elektrike me 95 për qind

Botë
Gjermania kundër zgjerimit të fabrikës së Tesla-s në Berlin

Gjermania kundër zgjerimit të fabrikës së Tesla-s në Berlin

Auto Lajme
Një luaneshë bredhë rrugëve të Berlinit, policia paralajmëron qytetarët

Një luaneshë bredhë rrugëve të Berlinit, policia paralajmëron qytetarët

Interesante
Tesla arrin prodhimin e 5,000 veturave elektrike në javë në fabrikën Giga Berlin

Tesla arrin prodhimin e 5,000 veturave elektrike në javë në fabrikën Giga Berlin

Auto Lajme
Tesla aplikon për zgjerimin e Giga Berlin

Tesla aplikon për zgjerimin e Giga Berlin

Auto Lajme
Tesla urdhëroi ndalimin e ndërtimit të parkingut të rrjetit me panele diellore në Berlin

Tesla urdhëroi ndalimin e ndërtimit të parkingut të rrjetit me panele diellore në Berlin

Auto Lajme
Policia e Berlinit nuk po kërkon të dyshuar për shpërthimin e akuariumit

Policia e Berlinit nuk po kërkon të dyshuar për shpërthimin e akuariumit

Evropa
Një akuarium i madh me 1500 peshq ‘shpërtheu’ në Berlin, uji përmbyti kompleksin ku ndodhej dhe rrugët aty pranë

Një akuarium i madh me 1500 peshq ‘shpërtheu’ në Berlin, uji përmbyti kompleksin ku ndodhej dhe rrugët aty pranë

Evropa
Mungesa e punëtorëve paralizon turizmin në Gjermani

Mungesa e punëtorëve paralizon turizmin në Gjermani

Botë
Treni me shpejtësi të lartë, Paris-Berlin mund të jetë “i mundshëm vitin e ardhshëm”

Treni me shpejtësi të lartë, Paris-Berlin mund të jetë “i mundshëm vitin e ardhshëm”

Evropa
Flamujt ukrainas dhe rus do të ndalohen në Berlin për “Ditën e Fitores”

Flamujt ukrainas dhe rus do të ndalohen në Berlin për “Ditën e Fitores”

Evropa
Berlini pa vetura? Ne duam që njerëzit të mund të flenë me dritare të hapura

Berlini pa vetura? Ne duam që njerëzit të mund të flenë me dritare të hapura

Auto Lajme
Tesla mund të testojë deri në 2.000 makina të tjera në Berlin – pavarësisht mungesës së miratimit përfundimtar për fabrikën

Tesla mund të testojë deri në 2.000 makina të tjera në Berlin – pavarësisht mungesës së miratimit përfundimtar për fabrikën

Auto Lajme
Viti 1991: Jugosllavia në luftë, copa-copa drejt Evropës së Bashkuar!

Viti 1991: Jugosllavia në luftë, copa-copa drejt Evropës së Bashkuar!

Agron Shala
Rusia ‘armatos’ furnizimin me gaz të Evropës, rritet presioni ndërmjet Berlinit dhe Moskës

Rusia ‘armatos’ furnizimin me gaz të Evropës, rritet presioni ndërmjet Berlinit dhe Moskës

Botë
Mercedes do të ndërtojë motorë elektrikë me performancë ultra të lartë në Berlin

Mercedes do të ndërtojë motorë elektrikë me performancë ultra të lartë në Berlin

Auto Lajme
Agjenti sekret rus i cili ‘ra për vdekje’ nga ambasada në Berlin ‘mund të jetë ekzekutuar nga frika se po bashkëpunonte me Perëndimin’

Agjenti sekret rus i cili ‘ra për vdekje’ nga ambasada në Berlin ‘mund të jetë ekzekutuar nga frika se po bashkëpunonte me Perëndimin’

Nga Bota
Tesla i parë i Berlinit mund të vijë muajin tjetër, thotë Musk

Tesla i parë i Berlinit mund të vijë muajin tjetër, thotë Musk

Auto Lajme
Berlini, qyteti i përjetshëm i spiunëve

Berlini, qyteti i përjetshëm i spiunëve

Evropa
Zbulohen detajet dhe pamjet: Ja çfarë është gjetur në banesën e punonjësit të ambasadës britanike në Berlin, që spiunoi për rusët

Zbulohen detajet dhe pamjet: Ja çfarë është gjetur në banesën e punonjësit të ambasadës britanike në Berlin, që spiunoi për rusët

Nga Bota
Qyteti më i mirë në botë për të punuar nga shtëpia është Melbourne, publikohet lista e dhjetëshes – sa kushton të jetosh në San Francisco?

Qyteti më i mirë në botë për të punuar nga shtëpia është Melbourne, publikohet lista e dhjetëshes – sa kushton të jetosh në San Francisco?

Botë
Tridhjetë plumba në drejtim të tyre: Pamjet nga vendi i ngjarjes dhe detajet e sulmit në një shisha-bar në Berlin, ku u plagosën tre persona nga Serbia

Tridhjetë plumba në drejtim të tyre: Pamjet nga vendi i ngjarjes dhe detajet e sulmit në një shisha-bar në Berlin, ku u plagosën tre persona nga Serbia

Nga Bota
Një ndërtesë e rrallë po ndërtohet në Berlin – aty do të ketë një kishë, një xhami dhe një sinagogë

Një ndërtesë e rrallë po ndërtohet në Berlin – aty do të ketë një kishë, një xhami dhe një sinagogë

Evropa
Berlini rindërpret pjesërisht vaksinimet me AstraZeneca

Berlini rindërpret pjesërisht vaksinimet me AstraZeneca

Evropa