LAJMI I FUNDIT:

Berlin

228 Artikuj

Tesla Model Y me ngjyrë të kuqe Midnight Cherry tani e disponueshme në Evropë

Tesla Model Y me ngjyrë të kuqe Midnight Cherry tani e disponueshme në Evropë

Auto Lajme
Udhëtoni me çmime promocionale në drejtimin Berlin – Prishtinë

Udhëtoni me çmime promocionale në drejtimin Berlin – Prishtinë

Prishtina Ticket
Spielberg nderohet me çmimin ‘Ariu i Artë’ për arritje jetësore

Spielberg nderohet me çmimin ‘Ariu i Artë’ për arritje jetësore

TV / Film
Me thirrjen “kundër bosnjizimit të Kosovës”, mërgimtarët në Gjermani protestojnë kundër Asociacionit

Me thirrjen “kundër bosnjizimit të Kosovës”, mërgimtarët në Gjermani protestojnë kundër Asociacionit

Kosovë
Rriten kohët e pritjes së dorëzimit të Tesla Model Y në tregun evropian

Rriten kohët e pritjes së dorëzimit të Tesla Model Y në tregun evropian

Auto Lajme
Gigafabrika gjermane e Teslës është gati të rrisë prodhimin

Gigafabrika gjermane e Teslës është gati të rrisë prodhimin

EVs
Aktivistët në Gjermani protestojnë në Berlin, kërkojnë dërgimin e tankeve Leopard 2 në Ukrainë

Aktivistët në Gjermani protestojnë në Berlin, kërkojnë dërgimin e tankeve Leopard 2 në Ukrainë

Evropa
Gërvalla në Berlin: Kosova do të vazhdojë të përpiqet për ta çrrënjosur dënimin me vdekje

Gërvalla në Berlin: Kosova do të vazhdojë të përpiqet për ta çrrënjosur dënimin me vdekje

Kosovë
Në Berlin tri marrëveshje për liderët e Ballkanit Perëndimor

Në Berlin tri marrëveshje për liderët e Ballkanit Perëndimor

Kosovë
Varhelyi: Ballkani Perëndimor pjesë e familjes evropiane

Varhelyi: Ballkani Perëndimor pjesë e familjes evropiane

Kosovë
Sveçla në takimin e ministrave të Brendshëm në Gjermani, kërkon trajtim të barabartë nga BE-ja

Sveçla në takimin e ministrave të Brendshëm në Gjermani, kërkon trajtim të barabartë nga BE-ja

Kosovë
Rama i drejtohet BE-së: Po merrni vetëm njerëz të kualifikuar, s’funksionon kështu

Rama i drejtohet BE-së: Po merrni vetëm njerëz të kualifikuar, s’funksionon kështu

Shqipëri
“Gjeje kush jam”- Edi Rama ia mbyll sytë Albin Kurtit në Berlin

“Gjeje kush jam”- Edi Rama ia mbyll sytë Albin Kurtit në Berlin

Virale
Mesazhet e fuqishme të Scholzit në Prishtinë e Beograd, analisti Arifi: Kancelari e ka kuptuar që mjaft është përkëdhelur Serbia

Mesazhet e fuqishme të Scholzit në Prishtinë e Beograd, analisti Arifi: Kancelari e ka kuptuar që mjaft është përkëdhelur Serbia

Donjeta Zeqiraj
Motra e shoferit të veturës që shtypi turmën në Berlin, lëndoi 13 nxënës dhe mbyti një arsimtare: Ai ka probleme serioze

Motra e shoferit të veturës që shtypi turmën në Berlin, lëndoi 13 nxënës dhe mbyti një arsimtare: Ai ka probleme serioze

Evropa
Identifikohet personi që shkaktoi viktima duke i shtypur ata me veturë në Berlin

Identifikohet personi që shkaktoi viktima duke i shtypur ata me veturë në Berlin

Evropa
Fotografitë dhe videot e para nga vendi ku vetura shtypi kalimtarët në Berlin, dëshmitari: Ka njerëz të shtrirë kudo

Fotografitë dhe videot e para nga vendi ku vetura shtypi kalimtarët në Berlin, dëshmitari: Ka njerëz të shtrirë kudo

Evropa
Tmerr në Berlin, vetura shtyp këmbësorët – një i vdekur dhe 30 të lënduar

Tmerr në Berlin, vetura shtyp këmbësorët – një i vdekur dhe 30 të lënduar

Evropa
Rama në vizitë zyrtare në Berlin, bashkëbisedim me deputetë të forcave të ndryshme

Rama në vizitë zyrtare në Berlin, bashkëbisedim me deputetë të forcave të ndryshme

Shqipëri
Po thyen çdo premtim, Berisha për takimin e Kurtit me Vuçiqin: Mund të thuhet se me thikë ishin duke ndarë Kosovën

Po thyen çdo premtim, Berisha për takimin e Kurtit me Vuçiqin: Mund të thuhet se me thikë ishin duke ndarë Kosovën

Politikë
Ischinger: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë -Serbi është vonuar, Lajçakut i duhet mbështetje urgjente

Ischinger: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë -Serbi është vonuar, Lajçakut i duhet mbështetje urgjente

Kosovë
Mediat gjermane i bëjnë jehonë takimeve të Scholz-it me Kurtin e Vuçiqin

Mediat gjermane i bëjnë jehonë takimeve të Scholz-it me Kurtin e Vuçiqin

Kosovë
Lajçak e Vuçiq nga Berlini falënderojnë Gjermaninë për organizimin e dialogut

Lajçak e Vuçiq nga Berlini falënderojnë Gjermaninë për organizimin e dialogut

Politikë
Analistët: Agresioni rus në Ukrainë pritet ta përshpejtojë marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Analistët: Agresioni rus në Ukrainë pritet ta përshpejtojë marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Donjeta Zeqiraj