LAJMI I FUNDIT:

Belgjika

247 Artikuj

Belgjika shqyrton mundësinë e dërgimit të aeroplanëve F-16 në Ukrainë

Belgjika shqyrton mundësinë e dërgimit të aeroplanëve F-16 në Ukrainë

Evropa
Incident i paprecedentë në Bruksel: Një turist u ngjit në një statujë historike dhe e theu atë!

Incident i paprecedentë në Bruksel: Një turist u ngjit në një statujë historike dhe e theu atë!

Fun Lajme
Belgjika thotë se do të rishikojë rreziqet e mundshme të rrezatimit nga iPhone 12

Belgjika thotë se do të rishikojë rreziqet e mundshme të rrezatimit nga iPhone 12

Lajme Teknologji
Pesëdhjetë tanke të përdorura do të dërgohen në Ukrainë

Pesëdhjetë tanke të përdorura do të dërgohen në Ukrainë

Evropa
Një gjashtëvjeçar kafshohet nga një nepërkë në Kroaci, helmi iu është përhapur deri në sqetull

Një gjashtëvjeçar kafshohet nga një nepërkë në Kroaci, helmi iu është përhapur deri në sqetull

Kroacia
Pse Belgjika mund të ndahet në dy shtete?

Pse Belgjika mund të ndahet në dy shtete?

Evropa
Belgjika fut Shqipërinë në listën e vendeve të sigurta, azilkërkuesve u kërkohen prova që u rrezikohet jeta

Belgjika fut Shqipërinë në listën e vendeve të sigurta, azilkërkuesve u kërkohen prova që u rrezikohet jeta

Shqipëri
Belgjika mbështet anëtarësimin e Kosovës në NATO

Belgjika mbështet anëtarësimin e Kosovës në NATO

Kosovë
Serbia dyshohet se e ka furnizuar me armë Rusinë, deputetja britanike Kearns: Britania duhet t’ia suspendojë licencën e armëve

Serbia dyshohet se e ka furnizuar me armë Rusinë, deputetja britanike Kearns: Britania duhet t’ia suspendojë licencën e armëve

Serbia
Belgu tregon arsyen pse e falsifikoi vdekjen e tij dhe më pas erdhi me helikopter në funeral

Belgu tregon arsyen pse e falsifikoi vdekjen e tij dhe më pas erdhi me helikopter në funeral

Evropa
Belgu falsifikoi vdekjen më pas mbërrin në funeralin e tij me helikopter

Belgu falsifikoi vdekjen më pas mbërrin në funeralin e tij me helikopter

Interesante
“Gërvisht dhe fito”, refugjati ukrainas fiton 500 mijë euro në Belgjikë

“Gërvisht dhe fito”, refugjati ukrainas fiton 500 mijë euro në Belgjikë

Interesante
Industria e basteve po lulëzon në Evropë: Si t’i mbroni njerëzit nga varësia prej lojërave të fatit?

Industria e basteve po lulëzon në Evropë: Si t’i mbroni njerëzit nga varësia prej lojërave të fatit?

Evropa
U raportua se ukrainasit përdorën armët belge për luftime brenda territorit të Rusisë, reagon kryeministri Alexander De Croo

U raportua se ukrainasit përdorën armët belge për luftime brenda territorit të Rusisë, reagon kryeministri Alexander De Croo

Evropa
Sinjalizimi i urgjencës: Futet një dritë jeshile e veçantë ndezëse

Sinjalizimi i urgjencës: Futet një dritë jeshile e veçantë ndezëse

Auto Lajme
Belgjika së shpejti ngre në ambasadë nivelin e përfaqësimit diplomatik në Kosovë

Belgjika së shpejti ngre në ambasadë nivelin e përfaqësimit diplomatik në Kosovë

Kosovë
Interpoli kërkon ndihmë, po përpiqen të zbardhin rastet e vrasjes së 22 grave

Interpoli kërkon ndihmë, po përpiqen të zbardhin rastet e vrasjes së 22 grave

Evropa
Cilat janë vendet të cilat ndajnë më shumë të dhëna me policinë?

Cilat janë vendet të cilat ndajnë më shumë të dhëna me policinë?

Lajme Teknologji
Gruaja belge fajëson chatbot-in e inteligjencës artificiale për vdekjen e burrit të saj

Gruaja belge fajëson chatbot-in e inteligjencës artificiale për vdekjen e burrit të saj

Lajme Teknologji
Vetura ‘fluturon’ 50 metra në ajër – futet brenda fushës së basketbollit

Vetura ‘fluturon’ 50 metra në ajër – futet brenda fushës së basketbollit

Auto Fun
Policia belge arreston tetë persona të dyshuar për planifikimin e një sulmi terrorist

Policia belge arreston tetë persona të dyshuar për planifikimin e një sulmi terrorist

Evropa
Edhe Belgjika ndalon TikTok-un në telefonat zyrtarë

Edhe Belgjika ndalon TikTok-un në telefonat zyrtarë

Lajme Teknologji
Belgjika ndalon përdorimin e TikTok në telefonat e punës të qeverisë federale

Belgjika ndalon përdorimin e TikTok në telefonat e punës të qeverisë federale

Lajme Teknologji
Gruaja belge, që vrau pesë fëmijët e saj, me kërkesën e saj mbytet me injeksion vdekjeprurës

Gruaja belge, që vrau pesë fëmijët e saj, me kërkesën e saj mbytet me injeksion vdekjeprurës

Evropa