LAJMI I FUNDIT:

Bastisje

77 Artikuj

Bastisje në Podujevë, Vushtri dhe Lipjan – arrestohen katër persona dhe konfiskohen armë dhe gjësende tjera

Bastisje në Podujevë, Vushtri dhe Lipjan – arrestohen katër persona dhe konfiskohen armë dhe gjësende tjera

Kronika e Zezë
Bastisjet në 12 lokacione, PSD: Kjo është përndjekje e pastër politike

Bastisjet në 12 lokacione, PSD: Kjo është përndjekje e pastër politike

Kosovë
Bastisje në Tetovë, arrestohen dy persona

Bastisje në Tetovë, arrestohen dy persona

Maqedonia e Veriut
Rasti i bastisjes në KEK, policia konfirmon hetimet

Rasti i bastisjes në KEK, policia konfirmon hetimet

Të Tjera
Bastisje në burgun e Shutkës, kapen telefona celularë dhe paketime me substanca narkotike

Bastisje në burgun e Shutkës, kapen telefona celularë dhe paketime me substanca narkotike

Kronikë e Zezë
Detaje nga aksioni policor në disa komuna – bastisje në autosallone, shtëpi e lokale

Detaje nga aksioni policor në disa komuna – bastisje në autosallone, shtëpi e lokale

Drejtësi
Përfundon bastisja në banesën e ish- këshilltarit të Thaçit nga Gjykata Speciale, Qerkini: Nuk ka urdhër arrest për Behramajn

Përfundon bastisja në banesën e ish- këshilltarit të Thaçit nga Gjykata Speciale, Qerkini: Nuk ka urdhër arrest për Behramajn

Kosovë
Skandali i korrupsionit në BE, bastisen zyrat e Parlamentit Evropian në Bruksel

Skandali i korrupsionit në BE, bastisen zyrat e Parlamentit Evropian në Bruksel

Nga Bota
Arrestohet 57-vjeçari nga Shkupi, pasi gjatë bastisjes u gjet drogë në shtëpinë e tij

Arrestohet 57-vjeçari nga Shkupi, pasi gjatë bastisjes u gjet drogë në shtëpinë e tij

Maqedonia e Veriut
SHKK bastis dhomat e qendrave korrektuese dhe të paraburgimit në prag të festave të fundvitit

SHKK bastis dhomat e qendrave korrektuese dhe të paraburgimit në prag të festave të fundvitit

Kosovë
Bastisje në Tetovë, arrestohet një person

Bastisje në Tetovë, arrestohet një person

Maqedonia e Veriut
Bastisje në Burgun e Dubravës, dyshime për narkotikë e kontrabandë të mallrave

Bastisje në Burgun e Dubravës, dyshime për narkotikë e kontrabandë të mallrave

Drejtësi
Aksion kundër drogës në rajon të Dukagjinit, disa të arrestuar

Aksion kundër drogës në rajon të Dukagjinit, disa të arrestuar

Kosovë
NPB-ja njofton se policia ua ka bastisur zyret: Kërkonin dokumente që i kemi dorëzuar para 5 muajve

NPB-ja njofton se policia ua ka bastisur zyret: Kërkonin dokumente që i kemi dorëzuar para 5 muajve

Kosovë
Vdes në QKUK personi që javë më parë u plagos nga policia

Vdes në QKUK personi që javë më parë u plagos nga policia

Kronika e Zezë
Personi i cili u plagos nga polici në Prishtinë, vazhdon trajtimin në QKUK – policia tregon çka gjeti gjatë bastisjes në shtëpinë e tij

Personi i cili u plagos nga polici në Prishtinë, vazhdon trajtimin në QKUK – policia tregon çka gjeti gjatë bastisjes në shtëpinë e tij

Kosovë
Në gjendje të rëndë shëndetësore personi i cili u plagos nga policia gjatë bastisjes në Prishtinë

Në gjendje të rëndë shëndetësore personi i cili u plagos nga policia gjatë bastisjes në Prishtinë

Meridiana Statovci
Bastisje në Prishtinë, polici në vetëmbrojtje qëllon me armë të dyshuarin

Bastisje në Prishtinë, polici në vetëmbrojtje qëllon me armë të dyshuarin

Kronika e Zezë
Bastisje në redaksinë e portalit të njohur prodemokratik në Hong Kong, 200 policë futen në zyra – arrestohen disa punonjës

Bastisje në redaksinë e portalit të njohur prodemokratik në Hong Kong, 200 policë futen në zyra – arrestohen disa punonjës

Azia
Bastisen disa lokacione dhe arrestohen disa persona, Policia në Ferizaj mban konferencë

Bastisen disa lokacione dhe arrestohen disa persona, Policia në Ferizaj mban konferencë

Siguri
Dyshime për korrupsion në Austri, policia bastis selinë e partisë së kancelarit Sebastian Kurz

Dyshime për korrupsion në Austri, policia bastis selinë e partisë së kancelarit Sebastian Kurz

Evropa
Prokuroria jep detaje për bastisjet në tri komuna lidhur me ndërtimet pa leje

Prokuroria jep detaje për bastisjet në tri komuna lidhur me ndërtimet pa leje

Kosovë
Bastisjet në Batllavë dhe Fushë Kosovë, gjenden armë dhe municione

Bastisjet në Batllavë dhe Fushë Kosovë, gjenden armë dhe municione

Kronika e Zezë
Familja Statovci arsyeton paratë e sekuestruara sot në shtëpinë e tyre

Familja Statovci arsyeton paratë e sekuestruara sot në shtëpinë e tyre

Kosovë