LAJMI I FUNDIT:

Basel

364 Artikuj

Andi Zeqiri gjen golin e parë me Baselin

Andi Zeqiri gjen golin e parë me Baselin

Ligat tjera
Zyrtare: Andi Zeqiri kalon te Baseli

Zyrtare: Andi Zeqiri kalon te Baseli

Ligat tjera
Jetoi për dhjetë vite në rrugët e Milanos: Si kishte humbur nëpër “San Siro” tifozi zviceran, pas ndeshjes kualifikuese në Ligën e Kampionëve

Jetoi për dhjetë vite në rrugët e Milanos: Si kishte humbur nëpër “San Siro” tifozi zviceran, pas ndeshjes kualifikuese në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Goli i Zhegrovës në mesin e 10 më të mirëve në edicionin e parë të Ligës së Konferencës

Goli i Zhegrovës në mesin e 10 më të mirëve në edicionin e parë të Ligës së Konferencës

Ndërkombëtare
Taulant Xhaka realizoi super gol te Baseli në derbin me Young Boys, edhe ajo e Espositos duhet parë

Taulant Xhaka realizoi super gol te Baseli në derbin me Young Boys, edhe ajo e Espositos duhet parë

Ligat tjera
Ajeti në pritje të rikthimit në Zvicër, por Baseli nuk dëshiron të shpenzojë para

Ajeti në pritje të rikthimit në Zvicër, por Baseli nuk dëshiron të shpenzojë para

Ndërkombëtare
Baseli po tenton rikthimin e Ajetit, nis bisedimet me gjigantin skocez Celtic

Baseli po tenton rikthimin e Ajetit, nis bisedimet me gjigantin skocez Celtic

Ndërkombëtare
Fjalët e para të Edon Zhegrovës si lojtar i Lille: Jam lumtur dhe krenar, doja të vija këtu

Fjalët e para të Edon Zhegrovës si lojtar i Lille: Jam lumtur dhe krenar, doja të vija këtu

Ligue 1
Zyrtare: Edon Zhegrova transferohet te Lille

Zyrtare: Edon Zhegrova transferohet te Lille

Romak Zeqiri
Edon Zhegrova pritet shumë shpejt të zyrtarizojë transferimin te Lille

Edon Zhegrova pritet shumë shpejt të zyrtarizojë transferimin te Lille

Ligue 1
Lille pas Edon Zhegrovës, Baseli kërkon miliona euro

Lille pas Edon Zhegrovës, Baseli kërkon miliona euro

Ligat tjera
Rrëfimi i Salah se si mospërfillja nga Mourinho te Chelsea ia ndryshoi jetën dhe karrierën

Rrëfimi i Salah se si mospërfillja nga Mourinho te Chelsea ia ndryshoi jetën dhe karrierën

Premier League
Kasami goditet me shkrepëse në kokë në ndeshjen ndërmjet Young Boys dhe Baselit

Kasami goditet me shkrepëse në kokë në ndeshjen ndërmjet Young Boys dhe Baselit

Ligat tjera
Baseli, ekipi më i mirë në Zvicër dhe ëndrra për të luajtur te Barcelona – Zhegrova flet para derbit me Young Boys

Baseli, ekipi më i mirë në Zvicër dhe ëndrra për të luajtur te Barcelona – Zhegrova flet para derbit me Young Boys

Ndërkombëtare
Goli i Edon Zhegrovës nominohet për të bukurin e javës në Conference League

Goli i Edon Zhegrovës nominohet për të bukurin e javës në Conference League

Ligat tjera
Zhegrova me një predhë të pandalshme, Kasami shënon për fitoren e Baselit

Zhegrova me një predhë të pandalshme, Kasami shënon për fitoren e Baselit

Ndërkombëtare
Taulant Xhaka i thotë lamtumirë Kombëtares së Shqipërisë:  Fanella kuqezi krenaria ime, do të jem njëri nga JU në përkrahje të ekipit

Taulant Xhaka i thotë lamtumirë Kombëtares së Shqipërisë: Fanella kuqezi krenaria ime, do të jem njëri nga JU në përkrahje të ekipit

Kombëtarja e Shqipërisë
Edon Zhegrova vazhdon me formën e jashtëzakonshme, shënon super gol në Conference League

Edon Zhegrova vazhdon me formën e jashtëzakonshme, shënon super gol në Conference League

Ligat tjera
Jo vetëm hero, por Edon Zhegrova ka shënuar një ‘perlë’, për t’ia fituar Baselit tre pikë

Jo vetëm hero, por Edon Zhegrova ka shënuar një ‘perlë’, për t’ia fituar Baselit tre pikë

Ndërkombëtare
Edon Zhegrova kthehen në aksion pas lëndimit, Baseli fiton

Edon Zhegrova kthehen në aksion pas lëndimit, Baseli fiton

Ligat tjera
Manchester United do ta huazojë  Amad Diallon, Baseli favoriti kryesor për t’i fituar shërbimet e tij

Manchester United do ta huazojë Amad Diallon, Baseli favoriti kryesor për t’i fituar shërbimet e tij

Premier League
Zhegrova me mesazh pas operacionit: Mezi pres të kthehem sërish në fushë

Zhegrova me mesazh pas operacionit: Mezi pres të kthehem sërish në fushë

Ligat tjera
Shkëlqeu ndaj Sionit me një supergol dhe dy asistime, Edon Zhegrova zgjidhet ‘lojtari i javës’ në Superligën e Zvicrës

Shkëlqeu ndaj Sionit me një supergol dhe dy asistime, Edon Zhegrova zgjidhet ‘lojtari i javës’ në Superligën e Zvicrës

Përfaqësueset
Statistika mbresëlënëse dhe notë maksimale: Edon Zhegrova shkëlqeu në fitoren e thellë të Baselit ndaj Sionit

Statistika mbresëlënëse dhe notë maksimale: Edon Zhegrova shkëlqeu në fitoren e thellë të Baselit ndaj Sionit

Ndërkombëtare