LAJMI I FUNDIT:

Barack Obama

598 Artikuj

Inflacioni më i madh që nga viti 1990 – Ish-Sekretari i Thesarit gjatë administratës Obama kritikon Bidenin

Inflacioni më i madh që nga viti 1990 – Ish-Sekretari i Thesarit gjatë administratës Obama kritikon Bidenin

Botë
Fuqia e fjalëve: Çfarë kanë të përbashkëta fjalimet e mëdha të Kingut, Kennedyt dhe Obamas?

Fuqia e fjalëve: Çfarë kanë të përbashkëta fjalimet e mëdha të Kingut, Kennedyt dhe Obamas?

Fakte
Rënia dhe ngritja e talebanëve, nga sulmet e 11 shtatorit deri të rimarrja e pothuajse tërë Afganistanit

Rënia dhe ngritja e talebanëve, nga sulmet e 11 shtatorit deri të rimarrja e pothuajse tërë Afganistanit

Azia
Meghan Markle donte dëshpërimisht të ishte pjesë e festës VIP të 60-vjetorit të Barack Obamës, por ajo dhe Harry nuk ishin të ftuar

Meghan Markle donte dëshpërimisht të ishte pjesë e festës VIP të 60-vjetorit të Barack Obamës, por ajo dhe Harry nuk ishin të ftuar

Yjet
Shënohet rritje e madhe e numrit të rasteve pozitive me COVID-19, në ishullin ku Barack Obama organizoi ditëlindjen e tij të 60-të me të ftuar VIP

Shënohet rritje e madhe e numrit të rasteve pozitive me COVID-19, në ishullin ku Barack Obama organizoi ditëlindjen e tij të 60-të me të ftuar VIP

Po Flitet
Barack Obama publikon këngët dhe librat e preferuar të kësaj vere

Barack Obama publikon këngët dhe librat e preferuar të kësaj vere

Trend
Barack Obama publikon listën me librat dhe këngët e preferuara për këtë verë

Barack Obama publikon listën me librat dhe këngët e preferuara për këtë verë

Yjet
Bebe Rexha pjesë e serialit të animuar të Netflix “We The People”

Bebe Rexha pjesë e serialit të animuar të Netflix “We The People”

TV / Film
Ditë më parë Obama konfirmoi ekzistencën e UFO-ve, kur u pyet Biden për këtë – ai u përgjigj me dozë humori: Do ta pyesja sërish Obamën

Ditë më parë Obama konfirmoi ekzistencën e UFO-ve, kur u pyet Biden për këtë – ai u përgjigj me dozë humori: Do ta pyesja sërish Obamën

Fun Lajme
Barack Obama konfirmon se ushtria amerikane ka parë UFO: Gjërat duhet marrë me seriozitet

Barack Obama konfirmon se ushtria amerikane ka parë UFO: Gjërat duhet marrë me seriozitet

Kuriozitete
Barack Obama kujton gjyshen e ndjerë me një imazh të rinisë

Barack Obama kujton gjyshen e ndjerë me një imazh të rinisë

Amerika
A mund të ketë sukses Joe Biden atje ku dështoi Barack Obama?

A mund të ketë sukses Joe Biden atje ku dështoi Barack Obama?

Amerika
Betimet presidenciale – jo aq të lehta sa duken: Obama ka bërë katër betime për dy mandate

Betimet presidenciale – jo aq të lehta sa duken: Obama ka bërë katër betime për dy mandate

Amerika
Obama, Clinton dhe Bush do të marrin pjesë në inaugurimin e Joe Biden

Obama, Clinton dhe Bush do të marrin pjesë në inaugurimin e Joe Biden

Amerika
Të katër ish-presidentët e gjallë amerikanë reagojnë ndaj zhvillimeve të dhunshme në SHBA

Të katër ish-presidentët e gjallë amerikanë reagojnë ndaj zhvillimeve të dhunshme në SHBA

Amerika
Obama: Një moment i çnderimit dhe turpit të madh për kombin tonë

Obama: Një moment i çnderimit dhe turpit të madh për kombin tonë

Amerika
Barack Obama zgjedh librat, filmat dhe këngët e preferuara të vitit 2020

Barack Obama zgjedh librat, filmat dhe këngët e preferuara të vitit 2020

Yjet
Barack Obama: Michelle nuk do të kandidojë për presidente të SHBA-së

Barack Obama: Michelle nuk do të kandidojë për presidente të SHBA-së

Amerika
Tre ish-presidentët amerikanë dalin vullnetarë: Do ta marrim vaksinën para kamerave për të dëshmuar që është e sigurt

Tre ish-presidentët amerikanë dalin vullnetarë: Do ta marrim vaksinën para kamerave për të dëshmuar që është e sigurt

Amerika
Ish-këshilltarin e Obamës, Biden pritet ta emëron drejtor të CIA-s

Ish-këshilltarin e Obamës, Biden pritet ta emëron drejtor të CIA-s

Amerika
Obama thotë se “nuk është i befasuar nga refuzimi i Trump për të bërë një tranzicion paqësor të pushtetit”

Obama thotë se “nuk është i befasuar nga refuzimi i Trump për të bërë një tranzicion paqësor të pushtetit”

Amerika
Obama lavdëron Merkelin në kujtimet e tij

Obama lavdëron Merkelin në kujtimet e tij

Nga Bota
Obama thotë se refuzimi i Trumpit për të pranuar rezultatet, tregon se sa kombi është i ndarë

Obama thotë se refuzimi i Trumpit për të pranuar rezultatet, tregon se sa kombi është i ndarë

Amerika
Një tranzicion ndryshe, çfarë thanë Obama dhe Trump 4 vite me parë pas zgjedhjeve në SHBA

Një tranzicion ndryshe, çfarë thanë Obama dhe Trump 4 vite me parë pas zgjedhjeve në SHBA

Amerika