LAJMI I FUNDIT:

Bandat meksikane

54 Artikuj

Drogë, tortura e masakra – detaje dhe pamje të tmerrshme rreth aktiviteteve të kartelit të “El Chapo-s” dhe bandave të tjera të Meksikës

Drogë, tortura e masakra – detaje dhe pamje të tmerrshme rreth aktiviteteve të kartelit të “El Chapo-s” dhe bandave të tjera të Meksikës

Nga Bota
Sulm i armatosur në një ambient video-lojërash në Meksikë, nëntë të vdekur

Sulm i armatosur në një ambient video-lojërash në Meksikë, nëntë të vdekur

Nga Bota
Pasuesja e liderit të narko-kartelit Sinaloa tha “po”, martohet e bija e El Chapos

Pasuesja e liderit të narko-kartelit Sinaloa tha “po”, martohet e bija e El Chapos

Nga Bota
Gangsterët irlandezë po i kopjojnë kartelet meksikane – po i shpërndajnë pamjet e viktimave, për të trembur rivalët

Gangsterët irlandezë po i kopjojnë kartelet meksikane – po i shpërndajnë pamjet e viktimave, për të trembur rivalët

Nga Bota
Lufta e narkokartelëve, gjatë vitit të kaluara janë kryer afro 35 mijë vrasje në Meksikë – brenda 24 orëve e kanë pësuar 95 persona

Lufta e narkokartelëve, gjatë vitit të kaluara janë kryer afro 35 mijë vrasje në Meksikë – brenda 24 orëve e kanë pësuar 95 persona

Nga Bota
‘La Catrina’ u vra në një shkëmbim zjarri me policinë: Momentet e fundit të shefes së kartelit më vdekjeprurës të femrave në Meksikë

‘La Catrina’ u vra në një shkëmbim zjarri me policinë: Momentet e fundit të shefes së kartelit më vdekjeprurës të femrave në Meksikë

Nga Bota
Vajza e fermerit dhe amvisës ishte shefja më e rrezikshme e nëntokës, njihuni me “Zonjën e vdekjes” që u vra gjatë një përleshje me policinë meksikane

Vajza e fermerit dhe amvisës ishte shefja më e rrezikshme e nëntokës, njihuni me “Zonjën e vdekjes” që u vra gjatë një përleshje me policinë meksikane

Nga Bota
Horror në Meksikë, policia gjen 26 qese që përmbanin pjesë të trupit të njerëzve

Horror në Meksikë, policia gjen 26 qese që përmbanin pjesë të trupit të njerëzve

Nga Bota
Djali i paprekshëm i El Chapo “lë pa fjalë” mysafirët për Krishtlindje – përveç një feste masive, u ofron edhe dhjetëra vetura si dhuratë

Djali i paprekshëm i El Chapo “lë pa fjalë” mysafirët për Krishtlindje – përveç një feste masive, u ofron edhe dhjetëra vetura si dhuratë

Nga Bota
Mafia sulmon një stacion policie në Meksikë, vrasin tre policë dhe rrëmbejnë disa të tjerë – kishin lënë edhe një mesazh

Mafia sulmon një stacion policie në Meksikë, vrasin tre policë dhe rrëmbejnë disa të tjerë – kishin lënë edhe një mesazh

Nga Bota
Vrasja e nëntë amerikanëve në Meksikë, babai i njërës prej viktimave tregon se si kartelet e drogës i kishin vrarë dy të afërm të tjerë në vitin 2009

Vrasja e nëntë amerikanëve në Meksikë, babai i njërës prej viktimave tregon se si kartelet e drogës i kishin vrarë dy të afërm të tjerë në vitin 2009

Nga Bota
Njolla gjaku, vetura të bëra shosh nga plumbat dhe fëmijë të plagosur – publikohen pamje të reja të vrasjes së nëntë amerikanëve nga kartelet e drogës në Meksikë

Njolla gjaku, vetura të bëra shosh nga plumbat dhe fëmijë të plagosur – publikohen pamje të reja të vrasjes së nëntë amerikanëve nga kartelet e drogës në Meksikë

Nga Bota
Tri nëna dhe gjashtë fëmijë u vranë nga kartelet e drogës derisa po shkonin në një dasmë, publikohen detaje dhe pamje të reja të ngjarjes që tronditi Amerikën

Tri nëna dhe gjashtë fëmijë u vranë nga kartelet e drogës derisa po shkonin në një dasmë, publikohen detaje dhe pamje të reja të ngjarjes që tronditi Amerikën

Nga Bota
Familjet amerikane po shkonin në një dasmë, kartelet e drogës vrasin tri gra dhe gjashtë fëmijë – Trump kërkon “t’i fshijë ata nga faqja e dheut”

Familjet amerikane po shkonin në një dasmë, kartelet e drogës vrasin tri gra dhe gjashtë fëmijë – Trump kërkon “t’i fshijë ata nga faqja e dheut”

Nga Bota
Në Meksikë ndodhin afro 100 vrasje në ditë, Tijuana është qyteti më vdekjeprurës – mediat lokale vazhdimisht publikojnë “vrasje-metrin”

Në Meksikë ndodhin afro 100 vrasje në ditë, Tijuana është qyteti më vdekjeprurës – mediat lokale vazhdimisht publikojnë “vrasje-metrin”

Nga Bota
Qërim hesapesh mes bandave rivale në burg, gjashtë të vdekur – gardianët e burgut meksikan rrahen brutalisht nga të burgosurit

Qërim hesapesh mes bandave rivale në burg, gjashtë të vdekur – gardianët e burgut meksikan rrahen brutalisht nga të burgosurit

Nga Bota
Publikohen pamjet e arrestimit të djalit të El Chapo-s, që shkaktoi luftë me kartelin e drogës në Meksikë

Publikohen pamjet e arrestimit të djalit të El Chapo-s, që shkaktoi luftë me kartelin e drogës në Meksikë

Nga Bota
Vrasëset tërheqëse të “El Chapo-s” së ri të Meksikës – njihuni me femrat që po e përdorin bukurinë për të mbytur rivalët e drogës

Vrasëset tërheqëse të “El Chapo-s” së ri të Meksikës – njihuni me femrat që po e përdorin bukurinë për të mbytur rivalët e drogës

Nga Bota
I shpëtoi policisë, vëllai i madh liroi edhe të voglin – zbulohet skenari i masakrës midis kartelit të drogës dhe forcave policore në Meksikë

I shpëtoi policisë, vëllai i madh liroi edhe të voglin – zbulohet skenari i masakrës midis kartelit të drogës dhe forcave policore në Meksikë

Nga Bota
Pamje që ngjajnë me të luftës: Arrestohet djali i El Chapo-s, përleshje të ashpra me armë midis kartelit të drogës dhe forcave të sigurisë në Meksikë

Pamje që ngjajnë me të luftës: Arrestohet djali i El Chapo-s, përleshje të ashpra me armë midis kartelit të drogës dhe forcave të sigurisë në Meksikë

Nga Bota
Bandat kriminale terrorizojnë autoritet meksikane të sigurisë, vrasin 14 policë dhe plagosin tre tjerë

Bandat kriminale terrorizojnë autoritet meksikane të sigurisë, vrasin 14 policë dhe plagosin tre tjerë

Nga Bota
Harrojeni drogën, karteli meksikan tanimë po shesin një dru të veçantë – po i masakrojnë njerëzit që kundërshtojnë të lëshojnë tokat e tyre

Harrojeni drogën, karteli meksikan tanimë po shesin një dru të veçantë – po i masakrojnë njerëzit që kundërshtojnë të lëshojnë tokat e tyre

Nga Bota
‘Bëhu patriot, vrit Viagrën’, policia meksikane gjen 19 trupa të masakruar

‘Bëhu patriot, vrit Viagrën’, policia meksikane gjen 19 trupa të masakruar

Nga Bota
U dënua me burg të përjetshëm, por nuk do të jetë ‘i vetmuar’: Njihuni me kriminelët që do të jenë ‘shokë burgu’ me El Chapo-n

U dënua me burg të përjetshëm, por nuk do të jetë ‘i vetmuar’: Njihuni me kriminelët që do të jenë ‘shokë burgu’ me El Chapo-n

Nga Bota