LAJMI I FUNDIT:

Bandat meksikane

53 Artikuj

SHBA kërkon nga Meksika ekstradimin e djalit të ‘El Chapo’, Ovidio Guzman

SHBA kërkon nga Meksika ekstradimin e djalit të ‘El Chapo’, Ovidio Guzman

Nga Bota
Çfarë dihet për ish-kreun e policisë së Meksikës që ‘përfundoi në listën e pagave të El Chapo-s’ – që mund të dënohet me burgim të përjetshëm?

Çfarë dihet për ish-kreun e policisë së Meksikës që ‘përfundoi në listën e pagave të El Chapo-s’ – që mund të dënohet me burgim të përjetshëm?

Nga Bota
Cilët janë kriminelët famëkeq që do ta ndajnë burgun Altiplano bashkë me Guzmán?

Cilët janë kriminelët famëkeq që do ta ndajnë burgun Altiplano bashkë me Guzmán?

Lindi Gjikolli
Kaos në qytet pas arrestimit të kreut të kartelit në Meksikë – pas të shtënave me armë, u ndërpre qarkullimi i autobusëve dhe mësimi në shkolla

Kaos në qytet pas arrestimit të kreut të kartelit në Meksikë – pas të shtënave me armë, u ndërpre qarkullimi i autobusëve dhe mësimi në shkolla

Amerika
Nusja me fustan të gjakosur pasi dhëndri qëllohet për vdekje në Meksikë – vrasësi mund të ketë shkuar në dasmë të gabuar!

Nusja me fustan të gjakosur pasi dhëndri qëllohet për vdekje në Meksikë – vrasësi mund të ketë shkuar në dasmë të gabuar!

Amerika
Anëtari i arratisur i kartelit të El Chapo-s kapet në kishën meksikane, në një ceremoni ku po merrte pjesë edhe nipi i “mbretit të drogës”

Anëtari i arratisur i kartelit të El Chapo-s kapet në kishën meksikane, në një ceremoni ku po merrte pjesë edhe nipi i “mbretit të drogës”

Nga Bota
Dhjetë trupa të mbështjellë me batanije dhe të lidhur fort përfundojnë në rrugët meksikane, pas një përleshje bandash që la 16 të vdekur

Dhjetë trupa të mbështjellë me batanije dhe të lidhur fort përfundojnë në rrugët meksikane, pas një përleshje bandash që la 16 të vdekur

Amerika
Kishte frikë për jetën e saj, vritet gazetarja meksikane e cila kishte kërkuar ndihmë nga presidenti

Kishte frikë për jetën e saj, vritet gazetarja meksikane e cila kishte kërkuar ndihmë nga presidenti

Nga Bota
Momenti kur anëtarët e kartelit meksikan rreshtojnë 20 anëtarë të bandës rivale, para se t’i ekzekutojnë

Momenti kur anëtarët e kartelit meksikan rreshtojnë 20 anëtarë të bandës rivale, para se t’i ekzekutojnë

Nga Bota
Karteli meksikan kërcënon të vrasë spikeren e lajmeve televizive ‘për shkak të raportimit të padrejtë’

Karteli meksikan kërcënon të vrasë spikeren e lajmeve televizive ‘për shkak të raportimit të padrejtë’

Amerika
Karteli më i fuqishëm i Meksikës ‘tregon muskujt’ – vret disa nga ushtarët e El Chapo, përfshirë një ‘komandant të tij’

Karteli më i fuqishëm i Meksikës ‘tregon muskujt’ – vret disa nga ushtarët e El Chapo, përfshirë një ‘komandant të tij’

Amerika
18 trupa të bërë shoshë nga plumbat gjenden pas betejës së karteleve në veri të Meksikës

18 trupa të bërë shoshë nga plumbat gjenden pas betejës së karteleve në veri të Meksikës

Amerika Latine
Dyqind plumba në drejtim të tij, vritet shefi i policisë meksikane – detajet dhe pamjet nga vendi i ngjarjes

Dyqind plumba në drejtim të tij, vritet shefi i policisë meksikane – detajet dhe pamjet nga vendi i ngjarjes

Amerika
Karteli i Meksikës përdor “dronë shpërthyes” për të sulmuar policinë – detajet e sulmit të fundit

Karteli i Meksikës përdor “dronë shpërthyes” për të sulmuar policinë – detajet e sulmit të fundit

Amerika
Njerëz të armatosur vrasin 13 policë në Meksikë – gjithçka ndodhi në një pritë, në mes të ditës

Njerëz të armatosur vrasin 13 policë në Meksikë – gjithçka ndodhi në një pritë, në mes të ditës

Amerika
Publikohen pamjet nga vendi i ngjarjes – banditët qëllojnë mbi patrullën e policisë në Meksikë, pastaj ua vënë zjarrin

Publikohen pamjet nga vendi i ngjarjes – banditët qëllojnë mbi patrullën e policisë në Meksikë, pastaj ua vënë zjarrin

Amerika
Ekzekutohet me breshëri plumbash bashkëpunëtori i ‘El Chapo’ – ishte me gruan dhe vajzën e tij në makinë

Ekzekutohet me breshëri plumbash bashkëpunëtori i ‘El Chapo’ – ishte me gruan dhe vajzën e tij në makinë

Amerika
E priti derisa u zgjua nga tavolina – vritet në tualetin e restorantit, ish-guvernatori i shtetit të trazuar të Meksikës

E priti derisa u zgjua nga tavolina – vritet në tualetin e restorantit, ish-guvernatori i shtetit të trazuar të Meksikës

Amerika
Karteli brutal meksikan ekzekuton tre trafikantë të El Chapo në stil “ISIS”

Karteli brutal meksikan ekzekuton tre trafikantë të El Chapo në stil “ISIS”

Amerika Latine
Ushtria meksikane konfiskon kamionin e kartelëve të drogës që e kishin shndërruar në “tank”

Ushtria meksikane konfiskon kamionin e kartelëve të drogës që e kishin shndërruar në “tank”

Nga Bota
Nuk po xhirohej ndonjë film, pamjet janë reale: Lufta ndërmjet karteleve të drogës dhe ushtrisë në Meksikë

Nuk po xhirohej ndonjë film, pamjet janë reale: Lufta ndërmjet karteleve të drogës dhe ushtrisë në Meksikë

Nga Bota
Coronavirusi dhe droga: Si mund ta shndërrojnë bandat kriminale këtë krizë në një mundësi

Coronavirusi dhe droga: Si mund ta shndërrojnë bandat kriminale këtë krizë në një mundësi

Nga Bota
Pas betejës me armë, rivali i kishte vënë edhe zjarrin – zbulohet bunkeri i kartelit të drogës në Meksikë

Pas betejës me armë, rivali i kishte vënë edhe zjarrin – zbulohet bunkeri i kartelit të drogës në Meksikë

Nga Bota
Drogë, tortura e masakra – detaje dhe pamje të tmerrshme rreth aktiviteteve të kartelit të “El Chapo-s” dhe bandave të tjera të Meksikës

Drogë, tortura e masakra – detaje dhe pamje të tmerrshme rreth aktiviteteve të kartelit të “El Chapo-s” dhe bandave të tjera të Meksikës

Nga Bota