LAJMI I FUNDIT:

Banane

107 Artikuj

Akullore shtëpiake nga banania

Akullore shtëpiake nga banania

Nga duart tua
Sheqerin “e shëndetshëm” zëvendësojeni me banane, ja përse duhet ta bëni këtë

Sheqerin “e shëndetshëm” zëvendësojeni me banane, ja përse duhet ta bëni këtë

Shëndetësi Lajme
Kafjalli që i bën mrekulli organizmit: Bëni qull tërshëre me kivi, banane dhe limon!

Kafjalli që i bën mrekulli organizmit: Bëni qull tërshëre me kivi, banane dhe limon!

Nga duart tua
Ëmbëlsira më e shëndetshme që keni ngrënë ndonjëherë sa keni dëshiruar: Sfera kokosi nga vetëm dy përbërës!

Ëmbëlsira më e shëndetshme që keni ngrënë ndonjëherë sa keni dëshiruar: Sfera kokosi nga vetëm dy përbërës!

Ëmbëlsirë
Krofne me banane të përgatitura në tigan: Të buta, pa asnjë pikë vaji!

Krofne me banane të përgatitura në tigan: Të buta, pa asnjë pikë vaji!

Oreksndjellëse
Puding çokollate me banane për fëmijë

Puding çokollate me banane për fëmijë

Për fëmijë
Për të djegur dhjamin, meshkujt duhet të hanë para ushtrimeve, ndërsa femrat – pas

Për të djegur dhjamin, meshkujt duhet të hanë para ushtrimeve, ndërsa femrat – pas

Ushqim i shëndetshëm
Pse duhet të hani një banane dhe gjalpë kikiriku para gjumit

Pse duhet të hani një banane dhe gjalpë kikiriku para gjumit

Nutricion
Mbrojtja e flokëve me maskë bananeje

Mbrojtja e flokëve me maskë bananeje

Flokë dhe stil
Droga e fshehur mes bananeve, tre të arrestuarit lihen në burg kurse në kërkim është ende pronari i kompanisë

Droga e fshehur mes bananeve, tre të arrestuarit lihen në burg kurse në kërkim është ende pronari i kompanisë

Shqipëri
Katër fruta të mbushura me kalium që mund të mbrojnë kyçet

Katër fruta të mbushura me kalium që mund të mbrojnë kyçet

Të njohim produktet
Pasojat që mund të ndjeni nëse nuk konsumoni banane

Pasojat që mund të ndjeni nëse nuk konsumoni banane

Të njohim produktet
Personat që këshillohen të mos konsumojnë banane

Personat që këshillohen të mos konsumojnë banane

Të njohim produktet
Zbardhni dhëmbët vetëm me lëvore të bananes

Zbardhni dhëmbët vetëm me lëvore të bananes

Të tjera
Gjetën një banane shumë të madhe – çiftit iu deshën dy ditë të tëra për ta ngrënë

Gjetën një banane shumë të madhe – çiftit iu deshën dy ditë të tëra për ta ngrënë

Interesante
Bukë me banane, arra, kakao dhe kumbulla të thara

Bukë me banane, arra, kakao dhe kumbulla të thara

Në çdo kohë
Nga temperaturat e larta, në Bosnje për herë të parë pas 10 viteve kur u mboll – pema e bananes jep frytet e saj

Nga temperaturat e larta, në Bosnje për herë të parë pas 10 viteve kur u mboll – pema e bananes jep frytet e saj

Kuriozitete
Kokaina në vlerë me miliona euro e fshehur në kuti bananesh përfundon gabimisht në super-marketet e Çekisë

Kokaina në vlerë me miliona euro e fshehur në kuti bananesh përfundon gabimisht në super-marketet e Çekisë

Evropa
Nuk do të besoni se çfarë sëmundje shëroni nëse flini me lëvore të bananes në kokë

Nuk do të besoni se çfarë sëmundje shëroni nëse flini me lëvore të bananes në kokë

Mjekësi alternative
Kokainë në kontenierët e bananeve në Portin e Durrësit, arrestohet administratori në kërkim i kompanisë importuese

Kokainë në kontenierët e bananeve në Portin e Durrësit, arrestohet administratori në kërkim i kompanisë importuese

Shqipëri
Palapeta të shëndetshme me banane dhe vezë, pa gluten

Palapeta të shëndetshme me banane dhe vezë, pa gluten

Oreksndjellëse
Biskota të shëndetshme nga bananet dhe lajthitë

Biskota të shëndetshme nga bananet dhe lajthitë

Në çdo kohë
Mos i hidhni lëvoret e bananes – përdorini ato për t’i mbajtur bimët tuaja të shëndetshme

Mos i hidhni lëvoret e bananes – përdorini ato për t’i mbajtur bimët tuaja të shëndetshme

Kopshtaria
‘Smoothie’ pemësh me psilium për mëngjes

‘Smoothie’ pemësh me psilium për mëngjes

Pije dhe Kokteje