LAJMI I FUNDIT:

Azerbajxhan

97 Artikuj

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Shqipëri
Nënshkruhet marrëveshja për heqjen e vizave me Azerbajxhanin

Nënshkruhet marrëveshja për heqjen e vizave me Azerbajxhanin

Shqipëri
Haradinaj: Serbia dhe Azerbajxhani po i shërbejnë Putinit

Haradinaj: Serbia dhe Azerbajxhani po i shërbejnë Putinit

Kosovë
Shpërthim më një pompë derivatesh në Karabakh, mbi 200 të lënduar – ka edhe të vdekur

Shpërthim më një pompë derivatesh në Karabakh, mbi 200 të lënduar – ka edhe të vdekur

Azia
Azerbajxhani publikon videon e tërheqjes së forcave armene, i mbikëqyrën me dronë

Azerbajxhani publikon videon e tërheqjes së forcave armene, i mbikëqyrën me dronë

Azia
Erdogan foli për situatën në Nagorno-Karabakh: Turqia e mbështet plotësisht Azerbajxhanin

Erdogan foli për situatën në Nagorno-Karabakh: Turqia e mbështet plotësisht Azerbajxhanin

Turqia
Trazira në Armeni, demonstruesit para ndërtesës së qeverisë përleshen me policinë

Trazira në Armeni, demonstruesit para ndërtesës së qeverisë përleshen me policinë

Azia
Osmani në takime me ministrat e Armenisë dhe Azerbajxhanit: Përdorimi i forcës për të zgjidhur mosmarrëveshjet është i papranueshëm

Osmani në takime me ministrat e Armenisë dhe Azerbajxhanit: Përdorimi i forcës për të zgjidhur mosmarrëveshjet është i papranueshëm

Maqedonia e Veriut
Azerbajxhani publikoi pamjet e një operacioni të madh ushtarak

Azerbajxhani publikoi pamjet e një operacioni të madh ushtarak

Azia
Lufta në Kaukaz një kërcënim për interesat e BE-së dhe Ukrainës – Parisi po lobon për interesat e Kremlinit

Lufta në Kaukaz një kërcënim për interesat e BE-së dhe Ukrainës – Parisi po lobon për interesat e Kremlinit

Azia
Rabinët evropianë kundërshtojnë masivisht “propagandën armene dhe demonizimin e Azerbajxhanit”

Rabinët evropianë kundërshtojnë masivisht “propagandën armene dhe demonizimin e Azerbajxhanit”

Kulturë
Kryeministri armen: Është shumë e mundshme një luftë e re midis Armenisë dhe Azerbajxhanit

Kryeministri armen: Është shumë e mundshme një luftë e re midis Armenisë dhe Azerbajxhanit

Azia
Projekti i gazifikimit të Shqipërisë, Aliyev: Në fund të vitit gati studimi i fizibilitetit, më pas nis menjëherë investimi

Projekti i gazifikimit të Shqipërisë, Aliyev: Në fund të vitit gati studimi i fizibilitetit, më pas nis menjëherë investimi

Shqipëri
Begaj në Baku: Shqipëria dhe Azerbajxhani, të lidhura ngushtësisht nëpërmjet bashkëpunimit në sektorin energjetik

Begaj në Baku: Shqipëria dhe Azerbajxhani, të lidhura ngushtësisht nëpërmjet bashkëpunimit në sektorin energjetik

Shqipëri


mob5