LAJMI I FUNDIT:

Autostrada

112 Artikuj

Aliu: Vazhdon projekti i autostradës Prishtinë-Pejë, ndalet vetëm keqpërdorimi i parasë publike në shpronësime

Aliu: Vazhdon projekti i autostradës Prishtinë-Pejë, ndalet vetëm keqpërdorimi i parasë publike në shpronësime

Të Tjera
U ndal për një pauzë dhe për të ndezur një cigare, shqiptarin e harron gruaja në autostradë – e vazhdon rrugëtimin pa të

U ndal për një pauzë dhe për të ndezur një cigare, shqiptarin e harron gruaja në autostradë – e vazhdon rrugëtimin pa të

Auto Fun
“Trotuaret” e kafshëve, falë kësaj praktike në autostradat e Kanadasë ka shumë më pak aksidente

“Trotuaret” e kafshëve, falë kësaj praktike në autostradat e Kanadasë ka shumë më pak aksidente

Amerika
Autostrada e misterit në Meksikë, rruga ku njerëzit kalojnë dhe zhduken!

Autostrada e misterit në Meksikë, rruga ku njerëzit kalojnë dhe zhduken!

Kuriozitete
Nisin punimet në autostradën Tiranë – Durrës

Nisin punimet në autostradën Tiranë – Durrës

Shqipëri
Qeveria merr vendim për shpronësimin e disa tokave për autostrada

Qeveria merr vendim për shpronësimin e disa tokave për autostrada

Të Tjera
Bora “paralizon” Gjermaninë, shoferët kalojnë natën brenda veturave në autostradë

Bora “paralizon” Gjermaninë, shoferët kalojnë natën brenda veturave në autostradë

Evropa
Një shofer me fat – makina i rrëshqet në autostradë, teksa në drejtim të njëjtë po vinte një kamion

Një shofer me fat – makina i rrëshqet në autostradë, teksa në drejtim të njëjtë po vinte një kamion

Dështime
GoPro kap momentin kur çifti humb kontrollin me veturën e tyre me shpejtësi 140 km/orë

GoPro kap momentin kur çifti humb kontrollin me veturën e tyre me shpejtësi 140 km/orë

Auto Lajme
Shmangu për pak përplasjen derisa lëvizte me 280 km/orë

Shmangu për pak përplasjen derisa lëvizte me 280 km/orë

Auto Lajme
Ministria e Infrastrukturës: S’ka më reklama në autostrada, rrugë nacionale dhe rajonale

Ministria e Infrastrukturës: S’ka më reklama në autostrada, rrugë nacionale dhe rajonale

Të Tjera
Zbulohet “misteri” i trenit që kalon përmes autostradës me shtatë korsi

Zbulohet “misteri” i trenit që kalon përmes autostradës me shtatë korsi

Interesante
Ai ishte duke vozitur një Golf në autostradë me 245 km/orë, dhe më pas një veturë hyri në krahun e tij

Ai ishte duke vozitur një Golf në autostradë me 245 km/orë, dhe më pas një veturë hyri në krahun e tij

Auto Lajme
Aksident në autostradë, një i vdekur dhe pesë të lënduar

Aksident në autostradë, një i vdekur dhe pesë të lënduar

Kronika e Zezë
Peugeot pëson aksident të tmerrshëm në një autostradë në Poloni

Peugeot pëson aksident të tmerrshëm në një autostradë në Poloni

Dështime
Gruaja nga Anglia bie nga vetura në autostradë, teksa po xhironte një video në Snapchat

Gruaja nga Anglia bie nga vetura në autostradë, teksa po xhironte një video në Snapchat

Nga Bota
U kthye në autostradën hungareze në drejtim të kundërt dhe shkaktoi një aksident të tmerrshëm

U kthye në autostradën hungareze në drejtim të kundërt dhe shkaktoi një aksident të tmerrshëm

Dështime
Bundestagu gjerman votoi përsëri për kufizimin e shpejtësisë në autostradë

Bundestagu gjerman votoi përsëri për kufizimin e shpejtësisë në autostradë

Auto Lajme
Copa e metaltë bie nga rimorkioja e kamionit në lëvizje, e godet në këmbë punonjësin e autostradave në Angli – rrëzohet nga goditja

Copa e metaltë bie nga rimorkioja e kamionit në lëvizje, e godet në këmbë punonjësin e autostradave në Angli – rrëzohet nga goditja

Interesante
Një infermiere e dehur voziti më shumë se 11 kilometra në drejtim të gabuar të autostradës

Një infermiere e dehur voziti më shumë se 11 kilometra në drejtim të gabuar të autostradës

Fun Lajme
Policia ndalojnë veturën në autostradë, por çfarë të shihnin – shofer ishte një pesëvjeçar

Policia ndalojnë veturën në autostradë, por çfarë të shihnin – shofer ishte një pesëvjeçar

Auto Fun
Si nëpër filma, piloti kanadez bën ulje emergjente me aeroplan në autostradën plotë me vetura – kalimtarët shikojnë të habitur

Si nëpër filma, piloti kanadez bën ulje emergjente me aeroplan në autostradën plotë me vetura – kalimtarët shikojnë të habitur

Interesante
Lëvizi mbrapa me kamion nëpër kahjen e kundërt, shoferi britanik dënohet me 6 muaj  burgim – kamerat e sigurisë kapin momentin kritik

Lëvizi mbrapa me kamion nëpër kahjen e kundërt, shoferi britanik dënohet me 6 muaj  burgim – kamerat e sigurisë kapin momentin kritik

Nga Bota
Gruaja filmohet ‘duke bërë makijazh dhe përdorur celularin’ – derisa voziste me shpejtësi veturën e saj prej 100 mijë dollarëve në autostradë

Gruaja filmohet ‘duke bërë makijazh dhe përdorur celularin’ – derisa voziste me shpejtësi veturën e saj prej 100 mijë dollarëve në autostradë

Dështime