LAJMI I FUNDIT:

Austria

687 Artikuj

Zjarret pushtojnë rajonin portugez, Franca dhe Holanda goditen nga përmbytjet e shpejta – moti ekstrem nuk kursen as Gjermaninë, Austrinë e Greqinë

Zjarret pushtojnë rajonin portugez, Franca dhe Holanda goditen nga përmbytjet e shpejta – moti ekstrem nuk kursen as Gjermaninë, Austrinë e Greqinë

Evropa
Orban i Hungarisë shpall bllokun e ri të ekstremit të djathtë në Parlamentin Evropian

Orban i Hungarisë shpall bllokun e ri të ekstremit të djathtë në Parlamentin Evropian

Nga Bota
Zgjidhje interesante në Vjenë: Qyteti prodhoi një seri podkastesh në rast të një ndërprerjeje të madhe të energjisë

Zgjidhje interesante në Vjenë: Qyteti prodhoi një seri podkastesh në rast të një ndërprerjeje të madhe të energjisë

Evropa
Aeroplani u ul i sigurt në Vjenë pasi breshëri dëmtoi pjesën më të madhe të “hundës” së tij

Aeroplani u ul i sigurt në Vjenë pasi breshëri dëmtoi pjesën më të madhe të “hundës” së tij

Evropa
Shiu “mori me vete” disa makina dhe dëmtoi shumë shtëpi – detaje dhe pamje të përmbytjeve  në Austri

Shiu “mori me vete” disa makina dhe dëmtoi shumë shtëpi – detaje dhe pamje të përmbytjeve në Austri

Evropa
Kush janë “humbësit dhe fituesit” e zgjedhjeve në BE?

Kush janë “humbësit dhe fituesit” e zgjedhjeve në BE?

Evropa
Kur do të zbulohen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve evropiane?

Kur do të zbulohen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve evropiane?

Evropa
Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, rritje e së djathtës ekstreme në Gjermani, SPD e kancelarit Scholz përballet me humbje të rëndë

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, rritje e së djathtës ekstreme në Gjermani, SPD e kancelarit Scholz përballet me humbje të rëndë

Nga Bota
Qendrat e votimit në Evropë kanë filluar të mbyllen, në shumë vende konfirmohet avantazhi i së djathtës

Qendrat e votimit në Evropë kanë filluar të mbyllen, në shumë vende konfirmohet avantazhi i së djathtës

Evropa
Hoxhaj në Akademinë e Mbrojtjes së Austrisë: Kosova është duke u sfiduar edhe nga vet BE-ja

Hoxhaj në Akademinë e Mbrojtjes së Austrisë: Kosova është duke u sfiduar edhe nga vet BE-ja

Kosovë
POLITICO: Putin kontrollon shërbimin e spiunazhit të Austrisë – tani synon qeverinë e këtij vendi

POLITICO: Putin kontrollon shërbimin e spiunazhit të Austrisë – tani synon qeverinë e këtij vendi

Evropa
Rusia sulmon përsëri Kharkivin

Rusia sulmon përsëri Kharkivin

Evropa
Mbështetje austriake për aspiratat e Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në BE me rëndësi të madhe

Mbështetje austriake për aspiratat e Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në BE me rëndësi të madhe

Maqedonia e Veriut
Pesëmbëdhjet pamjet më spektakolare gjatë aterrimeve në aeroportet botërore

Pesëmbëdhjet pamjet më spektakolare gjatë aterrimeve në aeroportet botërore

Nga Bota
Pas Danimarkës edhe Austria planifikon marrëveshje që të burgosurit të vuajnë dënimin në Kosovë

Pas Danimarkës edhe Austria planifikon marrëveshje që të burgosurit të vuajnë dënimin në Kosovë

Kosovë
Goditi 42 herë me thikë ish-të dashurën në Vjenë, gjykata e dënon me 15 vjet burgim shqiptarin nga Kosova

Goditi 42 herë me thikë ish-të dashurën në Vjenë, gjykata e dënon me 15 vjet burgim shqiptarin nga Kosova

Kosovë
Hoxhaj në Austri takon ish-kancelarin Kurz dhe deputetë austriakë, u kërkon angazhim për ta integruar Kosovën në BE

Hoxhaj në Austri takon ish-kancelarin Kurz dhe deputetë austriakë, u kërkon angazhim për ta integruar Kosovën në BE

Kosovë
Nga Austria vjen alarmi: Akullnajat e vendit do të zhduken pas 45 vjetësh

Nga Austria vjen alarmi: Akullnajat e vendit do të zhduken pas 45 vjetësh

Evropa
“Një takim i përzemërt pa grushte”, kancelari austriak i dhuroi dorëza boksi Macronit

“Një takim i përzemërt pa grushte”, kancelari austriak i dhuroi dorëza boksi Macronit

Fun Lajme
Sekuestrohen apartamente, vila, Lamborghini dhe shumëçka tjetër – mashtrim financiar prej 600 milionë eurove në katër shtete të BE-së

Sekuestrohen apartamente, vila, Lamborghini dhe shumëçka tjetër – mashtrim financiar prej 600 milionë eurove në katër shtete të BE-së

Evropa
Juristat e UP-së të tretët në botë në garën ndërkombëtare për drejtësi

Juristat e UP-së të tretët në botë në garën ndërkombëtare për drejtësi

Arsim
Vjen reagimi i autoriteteve pasi policët austriakë morën dhurata nga rusët

Vjen reagimi i autoriteteve pasi policët austriakë morën dhurata nga rusët

Evropa
Shkrim i vitit 1903, në “The Spectator”: Revolta në Kosovë dhe kërcënimi i paqes evropiane!

Shkrim i vitit 1903, në “The Spectator”: Revolta në Kosovë dhe kërcënimi i paqes evropiane!

Histori
Tri gra vriten me thikë në një bordello të Vjenës, Austri – kapet e dyshuari, jepen detaje rreth ngjarjes

Tri gra vriten me thikë në një bordello të Vjenës, Austri – kapet e dyshuari, jepen detaje rreth ngjarjes

Evropa


mob5