LAJMI I FUNDIT:

Atletika

98 Artikuj

Atleti Ramadani sjell në Kosovë medaljen e artë evropiane të atletikës

Atleti Ramadani sjell në Kosovë medaljen e artë evropiane të atletikës

Atletikë
Nisin hetimet për keqpërdorimet në llogarinë e Usain Bolt

Nisin hetimet për keqpërdorimet në llogarinë e Usain Bolt

Atletikë
Autoritetet e Tehranit rrëzojnë shtëpinë e alpinistes iraniane që garoi pa shami

Autoritetet e Tehranit rrëzojnë shtëpinë e alpinistes iraniane që garoi pa shami

Sporte tjera
Nesër pasdite regjim i posaçëm në Shkup, mbahet garë atletike

Nesër pasdite regjim i posaçëm në Shkup, mbahet garë atletike

Maqedonia e Veriut
Mbahet edicioni i katërt i “Prishtina Trails”

Mbahet edicioni i katërt i “Prishtina Trails”

Atletikë
Luiza Gega në një rrëfim për jetën personale

Luiza Gega në një rrëfim për jetën personale

Po Flitet
E emocionuar nga pritja madhështore që iu bë – pamje nga ceremonia për kampionen shqiptare Luiza Gega

E emocionuar nga pritja madhështore që iu bë – pamje nga ceremonia për kampionen shqiptare Luiza Gega

Atletikë
Luiza Gega: Ky sukses nisi nga një dështim i madh 12 vite më parë, do të doja të isha edhe njëherë 20 vjeç

Luiza Gega: Ky sukses nisi nga një dështim i madh 12 vite më parë, do të doja të isha edhe njëherë 20 vjeç

Atletikë
Atletja Lolo Jones pranon se e ka të vështirë të gjejë partner për shkak të një deklarate të saj

Atletja Lolo Jones pranon se e ka të vështirë të gjejë partner për shkak të një deklarate të saj

Yjet
Katër shenjat më atletike të zodiakut

Katër shenjat më atletike të zodiakut

Lifestyle
Thyhet rekordi botëror për kërcim me shtizë – vështirë se mund të arrihet në vitet e ardhshme

Thyhet rekordi botëror për kërcim me shtizë – vështirë se mund të arrihet në vitet e ardhshme

Atletikë
Vrapimi me pengesa për burra – kameramani nuk ishte në dijeni se ku gjendej e as çfarë po e priste

Vrapimi me pengesa për burra – kameramani nuk ishte në dijeni se ku gjendej e as çfarë po e priste

Atletikë
Lista e ekipit të Kosovës për’ EYOF 2022 Banska Bystrica’

Lista e ekipit të Kosovës për’ EYOF 2022 Banska Bystrica’

Sporte tjera
Fred Kerley i dërgon pamje shqetësuese Usain Boltit: A e theu amerikani rekordin botëror të 150 metrave?

Fred Kerley i dërgon pamje shqetësuese Usain Boltit: A e theu amerikani rekordin botëror të 150 metrave?

Atletikë
Policia hap hetimet mbi pretendimet e Mo Farah për trafikim

Policia hap hetimet mbi pretendimet e Mo Farah për trafikim

Atletikë
“Mos luaj me ndjenjat e mia”, si rekordi i Bolt u ‘thye’ nga një gabim epik

“Mos luaj me ndjenjat e mia”, si rekordi i Bolt u ‘thye’ nga një gabim epik

Atletikë
Një rrëfim që ka tronditur Britaninë e Madhe: Mo Farah zbulon se si ai ishte trafikuar ilegalisht në moshën nëntë vjeçe dhe ka emër tjetër

Një rrëfim që ka tronditur Britaninë e Madhe: Mo Farah zbulon se si ai ishte trafikuar ilegalisht në moshën nëntë vjeçe dhe ka emër tjetër

Driton Gajraku
Në një foto-finish dramatik, garuesi arrin ta siguronte fitoren në stilin e ‘SuperMan’-it

Në një foto-finish dramatik, garuesi arrin ta siguronte fitoren në stilin e ‘SuperMan’-it

Atletikë
I grushtuar para gare nga një tifoz dhe me një sy të mavijosur – atleti francez në mënyrë sensacionale fiton garën e 400 metrave me pengesa

I grushtuar para gare nga një tifoz dhe me një sy të mavijosur – atleti francez në mënyrë sensacionale fiton garën e 400 metrave me pengesa

Atletikë
Mo Farah paralajmëron i zhgënjyer për fundin e karrierës së tij

Mo Farah paralajmëron i zhgënjyer për fundin e karrierës së tij

Atletikë
Gresa Bakraqi vazhdon me suksese në atletikë – thyen edhe një rekord të Kosovës

Gresa Bakraqi vazhdon me suksese në atletikë – thyen edhe një rekord të Kosovës

Atletikë
Atletika thyen sërish barrierat – Gresa Bakraqi përfaqësoi Kosovën në Kampionatin Botëror në Beograd

Atletika thyen sërish barrierat – Gresa Bakraqi përfaqësoi Kosovën në Kampionatin Botëror në Beograd

Atletikë
Gresa Bakraqi vazhdon me rekorde, kësaj radhe në 1500 metra

Gresa Bakraqi vazhdon me rekorde, kësaj radhe në 1500 metra

Atletikë
Gresa Bakraçi vazhdon me rekorde të reja të Kosovës

Gresa Bakraçi vazhdon me rekorde të reja të Kosovës

Atletikë