LAJMI I FUNDIT:

Atletico Madrid

3412 Artikuj

Info

Club Atletico de Madrid (që e ka kuptimin ‘Klubi sportiv i Madridit’), i cili më së shpeshti njihet me emrat si Atletico Madrid, Atletico apo Atleti, është një klub spanjoll me bazë në Madrid. Klubi që i zhvillon ndeshjet e veta në Metropolitano Stadium është klubi i tretë më i suksesshëm spanjoll, pas Real Madridit dhe Barcelonës.

TROFETË kryesore

Vendore

La Liga  (10): 1939–40, 1940–41, 1949–50, 1950–51, 1965–66, 1969–70, 1972–73, 1976–77, 1995–96, 2013–14.

Segunda Division (1): 2001–02.

Copa del Rey (10): 1959–60, 1960–61, 1964–65, 1971–72, 1975–76, 1984–85, 1990–91, 1991–92, 1995–96, 2012–13.

Supercopa de Espana (2): 1985, 2014.

Evropiane

European Cup Winners’ Cup (1): 1961–62.

Europa League (3): 2009–10, 2011–12, 2017–18.

UEFA Super Cup (3): 2010, 2012, 2018.

Intercontinental Cup (1): 1974.

Milani mendon transferimin e Alvaro Moratas

Milani mendon transferimin e Alvaro Moratas

Serie A
Alba për ryshfetin e gjyqtarëve nga Barcelona: Ata na e morën titullin dhe ia dhanë Atletico Madridit

Alba për ryshfetin e gjyqtarëve nga Barcelona: Ata na e morën titullin dhe ia dhanë Atletico Madridit

La Liga
Griezmann shkëlqen, Depay dështim: Notat e lojtarëve, Atletico Madrid 3-0 Valencia

Griezmann shkëlqen, Depay dështim: Notat e lojtarëve, Atletico Madrid 3-0 Valencia

La Liga
Atletico Madridi mposht me rezultat të thellë Valencian, vazhdon ngjitjen

Atletico Madridi mposht me rezultat të thellë Valencian, vazhdon ngjitjen

La Liga
Pesë yjet që mund të kalojnë në La Liga këtë verë

Pesë yjet që mund të kalojnë në La Liga këtë verë

La Liga
Notat e lojtarëve: Girona 0-1 Atletico, Oblak i pakalueshëm

Notat e lojtarëve: Girona 0-1 Atletico, Oblak i pakalueshëm

La Liga
Atletico merr fitore me një gol të vonshëm ndaj Gironas

Atletico merr fitore me një gol të vonshëm ndaj Gironas

La Liga
Atletico luan për tri pikë të plota ndaj Gironas – formacionet zyrtare

Atletico luan për tri pikë të plota ndaj Gironas – formacionet zyrtare

La Liga
Atletico Madridi ‘shkatërron’ Sevillan, fiton spektaklin e shtatë golave

Atletico Madridi ‘shkatërron’ Sevillan, fiton spektaklin e shtatë golave

La Liga
Formacionet zyrtare, Atletico Madrid – Sevilla: Simeone dhe Sampioli duan fitore

Formacionet zyrtare, Atletico Madrid – Sevilla: Simeone dhe Sampioli duan fitore

La Liga
Luis Enrique është kandidat për trajner në dy klube të mëdha

Luis Enrique është kandidat për trajner në dy klube të mëdha

Premier League
Luis Enrique ka kontratën trevjeçare në tavolinë

Luis Enrique ka kontratën trevjeçare në tavolinë

La Liga
Çfarë po ndodh me Arda Turan – nuk ka qetësi as pas pensionimit

Çfarë po ndodh me Arda Turan – nuk ka qetësi as pas pensionimit

La Liga
Enzo Fernandez i kërkon Todd Boehlyt të nënshkruajë me njërin nga lojtarët më të shtrenjtë në botë

Enzo Fernandez i kërkon Todd Boehlyt të nënshkruajë me njërin nga lojtarët më të shtrenjtë në botë

Premier League
Notat e lojtarëve, Real Madrid 1-1 Atletico Madrid: Valverde dhe Oblak më të mirët

Notat e lojtarëve, Real Madrid 1-1 Atletico Madrid: Valverde dhe Oblak më të mirët

La Liga
Atletico afër fitores me dhjetë lojtarë, një 18 vjeçar e shpëton Realin nga humbja

Atletico afër fitores me dhjetë lojtarë, një 18 vjeçar e shpëton Realin nga humbja

La Liga
Formacionet zyrtare, Real Madrid – Atletico Madrid: Ancelotti dhe Simeone në fushë me më të mirët

Formacionet zyrtare, Real Madrid – Atletico Madrid: Ancelotti dhe Simeone në fushë me më të mirët

La Liga
Ancelotti para derbit të Madridit: Do të doja të kaloja kohë me Simeonen

Ancelotti para derbit të Madridit: Do të doja të kaloja kohë me Simeonen

La Liga
Shtatë ndeshje, pesë derbi – Reali para periudhës më të vështirë të sezonit

Shtatë ndeshje, pesë derbi – Reali para periudhës më të vështirë të sezonit

Ndërkombëtare
Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Athletic Bilbao

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Athletic Bilbao

La Liga
Barcelona avancon për nënshkrimin e dyshes Pavard – Carrasco

Barcelona avancon për nënshkrimin e dyshes Pavard – Carrasco

La Liga
Firmino nuk po e vazhdon kontratën me Liverpoolin, shumë skuadra të mëdha pas tij

Firmino nuk po e vazhdon kontratën me Liverpoolin, shumë skuadra të mëdha pas tij

Premier League
Atletico i vendos çmimin e largimit Joao Felixit

Atletico i vendos çmimin e largimit Joao Felixit

Premier League
Shkaku i Simeones, Atletico Madridi pritet ta shesë Felixin te Chelsea

Shkaku i Simeones, Atletico Madridi pritet ta shesë Felixin te Chelsea

Premier League