LAJMI I FUNDIT:

Atletico Madrid

3412 Artikuj

Info

Club Atletico de Madrid (që e ka kuptimin ‘Klubi sportiv i Madridit’), i cili më së shpeshti njihet me emrat si Atletico Madrid, Atletico apo Atleti, është një klub spanjoll me bazë në Madrid. Klubi që i zhvillon ndeshjet e veta në Metropolitano Stadium është klubi i tretë më i suksesshëm spanjoll, pas Real Madridit dhe Barcelonës.

TROFETË kryesore

Vendore

La Liga  (10): 1939–40, 1940–41, 1949–50, 1950–51, 1965–66, 1969–70, 1972–73, 1976–77, 1995–96, 2013–14.

Segunda Division (1): 2001–02.

Copa del Rey (10): 1959–60, 1960–61, 1964–65, 1971–72, 1975–76, 1984–85, 1990–91, 1991–92, 1995–96, 2012–13.

Supercopa de Espana (2): 1985, 2014.

Evropiane

European Cup Winners’ Cup (1): 1961–62.

Europa League (3): 2009–10, 2011–12, 2017–18.

UEFA Super Cup (3): 2010, 2012, 2018.

Intercontinental Cup (1): 1974.

Treshja sulmuese që Barcelona mund të transferojë këtë verë me kosto të ulët

Treshja sulmuese që Barcelona mund të transferojë këtë verë me kosto të ulët

La Liga
Atletico bindës në triumfin ndaj Cadizit

Atletico bindës në triumfin ndaj Cadizit

La Liga
Atletico për të siguruar një vend në LK, Cadizi për mbijetesë – formacionet startuese

Atletico për të siguruar një vend në LK, Cadizi për mbijetesë – formacionet startuese

La Liga
Lojtarët e ‘paprekshëm’ të Luis Enrique janë harruar në klubet e tyre

Lojtarët e ‘paprekshëm’ të Luis Enrique janë harruar në klubet e tyre

Ndërkombëtare
Milan dhe Roma duan transferimin e Alvaro Moratas

Milan dhe Roma duan transferimin e Alvaro Moratas

La Liga
Skuadrat me moshën mesatare më të madhe në Evropë –  befasojnë Interi, Sevilla dhe Real Betisi

Skuadrat me moshën mesatare më të madhe në Evropë –  befasojnë Interi, Sevilla dhe Real Betisi

Ndërkombëtare
Atletico Madridi vazhdon me fitore, mposht bindshëm Mallorcan

Atletico Madridi vazhdon me fitore, mposht bindshëm Mallorcan

La Liga
Formacionet zyrtare, Atletico Madrid – Mallorca: Muriqi në bankë

Formacionet zyrtare, Atletico Madrid – Mallorca: Muriqi në bankë

La Liga
Kërkohet që Ronaldo dhe Messi të rikthehen në La Liga në afatin e verës dhe atë nga rivali i Real Madridit e Barcelonës

Kërkohet që Ronaldo dhe Messi të rikthehen në La Liga në afatin e verës dhe atë nga rivali i Real Madridit e Barcelonës

Ndërkombëtare
Diego Simeone tregon se përse Barcelona e meriton ta fitojë La Ligan këtë sezon

Diego Simeone tregon se përse Barcelona e meriton ta fitojë La Ligan këtë sezon

La Liga
Në derbin me Atletico Madridin – Lewandowski shkaktoi një ndër huqjet më të mëdha të sezonit

Në derbin me Atletico Madridin – Lewandowski shkaktoi një ndër huqjet më të mëdha të sezonit

La Liga
Barcelona rikthehet te fitorja në derbin ndaj Atletico Madridit

Barcelona rikthehet te fitorja në derbin ndaj Atletico Madridit

La Liga
Barcelona për tu rikthyer te fitoret, Atletico për mos tu mposhtur në Camp Nou: Formacionet zyrtare

Barcelona për tu rikthyer te fitoret, Atletico për mos tu mposhtur në Camp Nou: Formacionet zyrtare

La Liga
Griezmann kthehet të flas për periudhën e tij te Barcelona

Griezmann kthehet të flas për periudhën e tij te Barcelona

La Liga
Atletico Madridi frikësohet se Chelsea nuk do ta blejë Felixin

Atletico Madridi frikësohet se Chelsea nuk do ta blejë Felixin

Premier League
Historia mbi fantazmën e Orriols ose legjendën e ‘Zonjës së Bardhë’ – Nga Duda te Correa, në portën e Levantes nuk shënohet as kur është bosh

Historia mbi fantazmën e Orriols ose legjendën e ‘Zonjës së Bardhë’ – Nga Duda te Correa, në portën e Levantes nuk shënohet as kur është bosh

La Liga
Luis Enrique ka rënë dakord për para kontratë me gjigantët evropianë edhe pse interesimi nga Chelsea mbetet

Luis Enrique ka rënë dakord për para kontratë me gjigantët evropianë edhe pse interesimi nga Chelsea mbetet

La Liga
Ceballos i ofrohet rivalit të Real Madridit dhe klubeve në Ligën Premier

Ceballos i ofrohet rivalit të Real Madridit dhe klubeve në Ligën Premier

La Liga
Vazhdojnë tragjeditë në familjen e Angel Correas – pas babait dhe dy vëllezërve i ndërron jetë edhe nëna

Vazhdojnë tragjeditë në familjen e Angel Correas – pas babait dhe dy vëllezërve i ndërron jetë edhe nëna

La Liga
La Liga do të shqyrtojë lehtësimin e rregullave të kufirit të pagave

La Liga do të shqyrtojë lehtësimin e rregullave të kufirit të pagave

La Liga
Atletico Madridi fiton në frymën e fundit nga Betisi

Atletico Madridi fiton në frymën e fundit nga Betisi

La Liga
Atletico dhe Betis në duelin për top katërshe – formacionet zyrtare

Atletico dhe Betis në duelin për top katërshe – formacionet zyrtare

La Liga
Griezmann zbulon sekretin e golave në vitin 2023

Griezmann zbulon sekretin e golave në vitin 2023

La Liga
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare