LAJMI I FUNDIT:

Astrit Gashi

60 Artikuj

Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Kosovë
Vizita e presidentes në NATO, analistët: Pse nuk është ftuar Kurti, por Osmani

Vizita e presidentes në NATO, analistët: Pse nuk është ftuar Kurti, por Osmani

Kosovë
Vlerësohet pozitivisht paraqitja e ekipit mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së në ditën e dytë të gjykimit në Hagë

Vlerësohet pozitivisht paraqitja e ekipit mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së në ditën e dytë të gjykimit në Hagë

Drejtësi
Analistët “kryqëzojnë” Kurtin për paraqitjen e tij në “Debat Plus”

Analistët “kryqëzojnë” Kurtin për paraqitjen e tij në “Debat Plus”

Kosovë
Modelet e Asociacionit në tavolinën e Kurtit e Vuçiqit, analistët mendojnë se ato diskutohen në takimin e 18 marsit në Ohër

Modelet e Asociacionit në tavolinën e Kurtit e Vuçiqit, analistët mendojnë se ato diskutohen në takimin e 18 marsit në Ohër

Ismail Jakupi
Analistët komentojnë përplasjet pozitë-opozitë për dialogun dhe ultimatumin “merre ose leje” për propozimin franko-gjerman

Analistët komentojnë përplasjet pozitë-opozitë për dialogun dhe ultimatumin “merre ose leje” për propozimin franko-gjerman

Ismail Jakupi
Rexhaj i LVV-së dhe analisti Gashi përplasen për ambasadorin Martin Berishaj

Rexhaj i LVV-së dhe analisti Gashi përplasen për ambasadorin Martin Berishaj

Kosovë
Analistët komentojnë zhvillimet e fundit në dialog: Pasi Vuçiqi pranoi planin franko-gjerman, topi kaloi te Kurti

Analistët komentojnë zhvillimet e fundit në dialog: Pasi Vuçiqi pranoi planin franko-gjerman, topi kaloi te Kurti

Ismail Jakupi
Analistët komentojnë deklaratat e Escobarit në Prishtinë

Analistët komentojnë deklaratat e Escobarit në Prishtinë

Kosovë
Situata në veri, analistët diskutojnë për opsionet e mundshme që çojnë në zgjidhjen e ngërçit

Situata në veri, analistët diskutojnë për opsionet e mundshme që çojnë në zgjidhjen e ngërçit

Kosovë
Analistët me mendime të ndryshme për efektet e krizës së Ukrainës në dialogun Kosovë – Serbi

Analistët me mendime të ndryshme për efektet e krizës së Ukrainës në dialogun Kosovë – Serbi

Siguri
Një vit pas 14 shkurtit, analistët të ndarë nëse ndodhi “ndryshimi i madh” me Qeverinë Kurti

Një vit pas 14 shkurtit, analistët të ndarë nëse ndodhi “ndryshimi i madh” me Qeverinë Kurti

Politikë
Analistët deshifrojnë mesazhet e Escobarit dhe Lajçakut në Kosovë

Analistët deshifrojnë mesazhet e Escobarit dhe Lajçakut në Kosovë

Kosovë
Rikthimi i protestave kundër Qeverisë, analistët skeptikë për unifikimin e opozitës

Rikthimi i protestave kundër Qeverisë, analistët skeptikë për unifikimin e opozitës

Politikë
Hovenier shihet si “karta” e fundit e Kosovës për të përfituar një mbështetje të fortë nga Amerika në dialog

Hovenier shihet si “karta” e fundit e Kosovës për të përfituar një mbështetje të fortë nga Amerika në dialog

Kosovë
Arsyetimi i LVV-së për rezultatin e dobët në zgjedhje, komentojnë analistët

Arsyetimi i LVV-së për rezultatin e dobët në zgjedhje, komentojnë analistët

Politikë
Analistët e vlerësojnë të gabuar menaxhimin që shteti i bëri kërcënimit ndaj Kurtit

Analistët e vlerësojnë të gabuar menaxhimin që shteti i bëri kërcënimit ndaj Kurtit

Siguri
Kush fitoi e kush humbi në zgjedhje? Flasin analistët

Kush fitoi e kush humbi në zgjedhje? Flasin analistët

Politikë
Vizita e Ramës në Prishtinë shihet si shumë e rëndësishme, për shkak të situatës që ndodhet Kosova

Vizita e Ramës në Prishtinë shihet si shumë e rëndësishme, për shkak të situatës që ndodhet Kosova

Kosovë
Analistët e shohin të tepruar reagimin e policisë ndaj protestës së PSD-së kundër Gjykatës Speciale

Analistët e shohin të tepruar reagimin e policisë ndaj protestës së PSD-së kundër Gjykatës Speciale

Kosovë
Analistët e shohin në këndvështrime të ndryshme qeverisjen tre mujore të Albin Kurtit

Analistët e shohin në këndvështrime të ndryshme qeverisjen tre mujore të Albin Kurtit

Kosovë
Kush i fiton zgjedhjet lokale? Analistët japin opinionet e tyre

Kush i fiton zgjedhjet lokale? Analistët japin opinionet e tyre

Politikë
Analistët komentojnë përplasjet në Kuvend mes Kurtit dhe Hotit për Marrëveshjen e Washingtonit

Analistët komentojnë përplasjet në Kuvend mes Kurtit dhe Hotit për Marrëveshjen e Washingtonit

Kosovë
Intervista e Kurtit në RTK, analistët: Nuk ka më kuptim që ai të shkojë në dialog

Intervista e Kurtit në RTK, analistët: Nuk ka më kuptim që ai të shkojë në dialog

Kosovë