LAJMI I FUNDIT:

AstraZeneca

188 Artikuj

Mjeku kosovar, Arbër Shehu bëhet drejtor në gjigantin farmaceutik AstraZeneca

Mjeku kosovar, Arbër Shehu bëhet drejtor në gjigantin farmaceutik AstraZeneca

Shëndetësi
Fake News dhe coronavirusi – si u karakterizua 2021

Fake News dhe coronavirusi – si u karakterizua 2021

Kemajl Berisha
Vaksina e AstraZeneca-s rrit ‘dukshëm’ antitrupat kundër Omicronit, sugjeron studimi nga Oksfordi

Vaksina e AstraZeneca-s rrit ‘dukshëm’ antitrupat kundër Omicronit, sugjeron studimi nga Oksfordi

Evropa
The Guardian: Rusët refuzojnë Sputnik V, po udhëtojnë drejt vendeve perëndimore për t’u vaksinuar

The Guardian: Rusët refuzojnë Sputnik V, po udhëtojnë drejt vendeve perëndimore për t’u vaksinuar

Evropa
EMA: Gratë dhe të rinjtë nuk janë në rrezik më të lartë për të zhvilluar mpiksje të rralla gjaku shkaku i AstraZeneca

EMA: Gratë dhe të rinjtë nuk janë në rrezik më të lartë për të zhvilluar mpiksje të rralla gjaku shkaku i AstraZeneca

Evropa
Një prej zbulueseve të vaksinës AstraZeneca tregon kategorinë e njerëzve që duhet të marrin dozën e tretë

Një prej zbulueseve të vaksinës AstraZeneca tregon kategorinë e njerëzve që duhet të marrin dozën e tretë

Evropa
Kosova refuzoi disa donacione të vaksinës Astrazeneca, për shkak të afatit të skadencës

Kosova refuzoi disa donacione të vaksinës Astrazeneca, për shkak të afatit të skadencës

Shëndetësi
Përfundon padia mes BE-AstraZeneca, zbulohen detaje të marrëveshjes

Përfundon padia mes BE-AstraZeneca, zbulohen detaje të marrëveshjes

Evropa
Sejdiu kritikon ministrin Vitia: Fajësoi popullin për asgjësimin e 133 mijë vaksinave anti-COVID

Sejdiu kritikon ministrin Vitia: Fajësoi popullin për asgjësimin e 133 mijë vaksinave anti-COVID

Kosovë
Iu skadon afati, mbi 133 mijë vaksina AstraZeneca donacion nga Norvegjia largohen nga përdorimi

Iu skadon afati, mbi 133 mijë vaksina AstraZeneca donacion nga Norvegjia largohen nga përdorimi

Kosovë
Vitia: Në momentin që sigurojmë më shumë vaksina, punojmë fundjavave dhe me ekipe mobile

Vitia: Në momentin që sigurojmë më shumë vaksina, punojmë fundjavave dhe me ekipe mobile

Shëndetësi
Cilat janë efektet e mundshme anësore të vaksinave dhe si krahasohen ato?

Cilat janë efektet e mundshme anësore të vaksinave dhe si krahasohen ato?

Evropa
Vaksina AstraZeneca më e mirë sesa Pfizer në raport me variantin Delta të COVID-19

Vaksina AstraZeneca më e mirë sesa Pfizer në raport me variantin Delta të COVID-19

Evropa
Drejtori ekzekutiv i AstraZeneca, Pascal Soriot më i paguari në Britani të Madhe

Drejtori ekzekutiv i AstraZeneca, Pascal Soriot më i paguari në Britani të Madhe

Botë
Mbi 183 mijë të vaksinuar – qytetarët njërën dozë mund ta marrin Pfzier, tjetrën AstraZeneca

Mbi 183 mijë të vaksinuar – qytetarët njërën dozë mund ta marrin Pfzier, tjetrën AstraZeneca

Shëndetësi
Mbërrijnë edhe 20 mijë doza të vaksinës AstraZeneca në Shqipëri

Mbërrijnë edhe 20 mijë doza të vaksinës AstraZeneca në Shqipëri

Shqipëri
Vaksina anti-COVID: Kombinimi i vaksinave AstraZeneca dhe Pfizer rrit nivelet e antitrupave deri në gjashtë herë

Vaksina anti-COVID: Kombinimi i vaksinave AstraZeneca dhe Pfizer rrit nivelet e antitrupave deri në gjashtë herë

Shëndetësi Lajme
Kompania e lidhur me Rusinë paguan prodhuesit e videove në YouTube për të përhapur dezinformata rreth vaksinave

Kompania e lidhur me Rusinë paguan prodhuesit e videove në YouTube për të përhapur dezinformata rreth vaksinave

Evropa
Një sasi e vaksinave AstraZeneca – donacion nga Norvegjia, kanë afat përdorimi veç edhe një javë

Një sasi e vaksinave AstraZeneca – donacion nga Norvegjia, kanë afat përdorimi veç edhe një javë

Shëndetësi
Cila vaksinë është më e pranuara për udhëtimet ndërkombëtare – AstraZeneca e para, Pfizer e dyta

Cila vaksinë është më e pranuara për udhëtimet ndërkombëtare – AstraZeneca e para, Pfizer e dyta

Evropa
Shefi i AstraZenecas ia sheh hairin vaksinës – blen shtëpi milionëshe në lagjen më luksoze të Sydneyt

Shefi i AstraZenecas ia sheh hairin vaksinës – blen shtëpi milionëshe në lagjen më luksoze të Sydneyt

Australia
Ministria e Shëndetësisë: Vaksinimi me dozat e para do të bëhen vetëm me AstraZeneca

Ministria e Shëndetësisë: Vaksinimi me dozat e para do të bëhen vetëm me AstraZeneca

Shëndetësi
Reagon MSh-ja: Vaksinat kundër COVID-19 kanë afat të mjaftueshëm, përfshirë edhe ato që kanë ardhur nga Norvegjia

Reagon MSh-ja: Vaksinat kundër COVID-19 kanë afat të mjaftueshëm, përfshirë edhe ato që kanë ardhur nga Norvegjia

Kosovë
Danimarka i dhuron 1 milion vaksina anti-COVID për Kosovën dhe tri shtete të tjera të Ballkanit

Danimarka i dhuron 1 milion vaksina anti-COVID për Kosovën dhe tri shtete të tjera të Ballkanit

Kosovë