LAJMI I FUNDIT:

Asociacioni

285 Artikuj

Garancitë për Asociacionin – vendimtare për të dalë nga qorrsokaku

Garancitë për Asociacionin – vendimtare për të dalë nga qorrsokaku

Kosovë
​Qeveria e gatshme për hartimin e një drafti për Asociacionin, opozita dhe njohësit e konsiderojnë të vonshme

​Qeveria e gatshme për hartimin e një drafti për Asociacionin, opozita dhe njohësit e konsiderojnë të vonshme

Kosovë
Osmani kërkon garanci ndërkombëtare për Asociacionin: Duhet një akt nga Qeveria, pastaj unë mund ta çoj në Kushtetuese

Osmani kërkon garanci ndërkombëtare për Asociacionin: Duhet një akt nga Qeveria, pastaj unë mund ta çoj në Kushtetuese

Kosovë
​Pushteti insiston që drafti i Lajçakut për Asociacionin të dërgohet në Venecia

​Pushteti insiston që drafti i Lajçakut për Asociacionin të dërgohet në Venecia

Kosovë
Draft-statuti i Asociacionit, Joseph tregon pikën e mospajtimit me Kurtin

Draft-statuti i Asociacionit, Joseph tregon pikën e mospajtimit me Kurtin

Politikë
Hartimi i statutit të Asociacionit, Rashiq: S’duhet të ketë frikë për një bosnjëzim të Kosovës

Hartimi i statutit të Asociacionit, Rashiq: S’duhet të ketë frikë për një bosnjëzim të Kosovës

Kosovë
Gjini: Serbia kurrë nuk ka dashur Asociacion, kurrë

Gjini: Serbia kurrë nuk ka dashur Asociacion, kurrë

Politikë
BE i reagon Kurtit: Marrëveshja e dialogut nuk përfshin dërgimin e draftit në Komisionin e Venedikut

BE i reagon Kurtit: Marrëveshja e dialogut nuk përfshin dërgimin e draftit në Komisionin e Venedikut

Kosovë
Surroi: Ka probleme më të mëdha sesa Asociacioni

Surroi: Ka probleme më të mëdha sesa Asociacioni

Politikë
“Nuk mund të bëj gabime me Asociacionin”, Kurti: Drafti i Lajçakut të çohet në Komisionin e Venecias

“Nuk mund të bëj gabime me Asociacionin”, Kurti: Drafti i Lajçakut të çohet në Komisionin e Venecias

Kosovë
Rohde thotë se Gjermania është e përkushtuar për anëtarësimin e Kosovës në KiE – përmend Asociacionin

Rohde thotë se Gjermania është e përkushtuar për anëtarësimin e Kosovës në KiE – përmend Asociacionin

Kosovë
Guerot: Kosova ka ende mundësi për KiE, duhet dërguar drafti për Asociacionin në Kushtetuese

Guerot: Kosova ka ende mundësi për KiE, duhet dërguar drafti për Asociacionin në Kushtetuese

Kosovë
Shala për draft statutin e Asociacionit: Autonomi politike territoriale për serbët

Shala për draft statutin e Asociacionit: Autonomi politike territoriale për serbët

Kosovë
BE reagon për draft statutin e paralajmëruar nga Kosova për Asociacionin

BE reagon për draft statutin e paralajmëruar nga Kosova për Asociacionin

Kosovë
Letra e përbashkët e Gjermanisë, Francës dhe Italisë, reagon Abdixhiku: Dështim spektakular, turpërim ndërkombëtar, e dëm historik

Letra e përbashkët e Gjermanisë, Francës dhe Italisë, reagon Abdixhiku: Dështim spektakular, turpërim ndërkombëtar, e dëm historik

Kosovë
Gashi për Asociacionin: Po të ishte i mirë, Thaçi e Mustafa s’do t’ia linin ‘dhuratë’ Kurtit

Gashi për Asociacionin: Po të ishte i mirë, Thaçi e Mustafa s’do t’ia linin ‘dhuratë’ Kurtit

Kosovë
Escobar thotë se Asociacioni dhe Këshilli i Evropës janë të lidhura njëra me tjetrën

Escobar thotë se Asociacioni dhe Këshilli i Evropës janë të lidhura njëra me tjetrën

Kosovë
Aksion simbolik i deputetit Haki Abazi – hap “të pame për vdekjen klinike të Kuvendit dhe Qeverisë”

Aksion simbolik i deputetit Haki Abazi – hap “të pame për vdekjen klinike të Kuvendit dhe Qeverisë”

Kosovë
Çështja e Asociacionit, Haziri: Kurti tentoi t’ia lë ‘zjarrin në dorë’ Osmanit

Çështja e Asociacionit, Haziri: Kurti tentoi t’ia lë ‘zjarrin në dorë’ Osmanit

Politikë
Kosova në Këshillin e Evropës, me apo pa kushte?

Kosova në Këshillin e Evropës, me apo pa kushte?

Kosovë
Anëtarësimi i Kosovës në KiE dhe çështja e Asociacionit – si e parasheh Tahiri procesin në Komitetin e Ministrave?

Anëtarësimi i Kosovës në KiE dhe çështja e Asociacionit – si e parasheh Tahiri procesin në Komitetin e Ministrave?

Kosovë
Peci: Nëse draft-statuti nuk dërgohet në Kushtetuese, procesi i anëtarësimit të Kosovës në KiE nuk do të hyjë as në rend të ditës

Peci: Nëse draft-statuti nuk dërgohet në Kushtetuese, procesi i anëtarësimit të Kosovës në KiE nuk do të hyjë as në rend të ditës

Kosovë
Haradinaj-Stublla: As NATO e BE nuk do të ishin fitore për Kosovën, nëse çmimi është defunksionalizimi i saj i brendshëm përmes Asociacionit

Haradinaj-Stublla: As NATO e BE nuk do të ishin fitore për Kosovën, nëse çmimi është defunksionalizimi i saj i brendshëm përmes Asociacionit

Kosovë
Sherifi: Kurti po e bën “Zajednicën” për një çmim shumë të ulët

Sherifi: Kurti po e bën “Zajednicën” për një çmim shumë të ulët

Kosovë


mob5